Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

system software version 4.46

cfw δεν βλεπω να αναφερει

 

αυτο ειναι το 4.46

 

εχεις παλιο και θα πρεπει να αναβαθμισεις σε 4.65 για

να σου παιζουν κ τα τελευταια παιχνιδια.

 

ριξε μια ματια εδω..http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

 

αν δεις οτι δεν τα καταφερνεις,θα σου πω βημα-βημα τι θα κανεις.

 

Αν εισαι απο Αθηνα,φερτη να την κανουμε,10 λεπτα δουλεια ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok θα το ψαξω να δω αν βγαλω ακρη,απο θεσσαλονικη ειμαι thanks παντως

πες μου αν ειναι να σου δωσω τηλ.αδερφου απο Σαλονικα 

να σε σενιαρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Είμαι σε έναν φιλο έχει ps3 fat 80giga την έκδοση 3.41 και χρήσιμοποιουσε multiman πριν κάτι χρόνια.

Όπως είναι φυσικό δε τρεχει τπτ πια!

 

Τι πρεπει να κανουμε;

Αν μπορεί κάποιος να με παραπεμψει σε κάποιο ποστ γιατί τόσες σελίδες δε ψάχνονται!

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Είμαι σε έναν φιλο έχει ps3 fat 80giga την έκδοση 3.41 και χρήσιμοποιουσε multiman πριν κάτι χρόνια.

Όπως είναι φυσικό δε τρεχει τπτ πια!

 

Τι πρεπει να κανουμε;

Αν μπορεί κάποιος να με παραπεμψει σε κάποιο ποστ γιατί τόσες σελίδες δε ψάχνονται!

 

Ευχαριστω

απλα διαβασε το πρωτο ποστ στην πρωτη σελιδα.. ακολουθα τις οδηγιες και δεν νομιζω να εχεις καποιο θεμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες ακολουθησα τα βηματα  εκανα update το multiman σε 4,65 αλλα το συγκεκριμενο παιχνιδι εξακολουθει να μην παιζει,μετα απο ψαξιμο στο νετ βρηκα οτι ο μονος τροπος να παιξει ειναι μεσω irisman.Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο το irisman κατι αναλογο με το multiman?μπορω να το κανω εγκατασταση και αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες ακολουθησα τα βηματα  εκανα update το multiman σε 4,65 αλλα το συγκεκριμενο παιχνιδι εξακολουθει να μην παιζει,μετα απο ψαξιμο στο νετ βρηκα οτι ο μονος τροπος να παιξει ειναι μεσω irisman.Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο το irisman κατι αναλογο με το multiman?μπορω να το κανω εγκατασταση και αυτο?

 

κατεβασε τον GameSonic Manager και τρεξε το παιχνιδι με αυτον... επισις δοκιμασε και τον Iris Manager 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε τον GameSonic Manager και τρεξε το παιχνιδι με αυτον... επισις δοκιμασε και τον Iris Manager 

εχει βγει fix για το middle earth στο οποιο αλλαζεις το eboot και το

μετονομαζεις.

αυτο ισχυει για multiman

αλλιως irisman η gamesonic manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω , θα  το δοκιμασω και θα σου πω !


ρε παιδια εχω προβλημα , ακολουθω τις οδηγιες αλλα οταν βαζω το usb  και παταω update via storage λεει δεν υπαρχει ! αυτο εγινε και παλια με το rebug και τωρα με τον ερμακ ! εβαλα και εικονα να δειτε την μορφη του usb 

post-241755-0-22978600-1416075458_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετες δοκιμες παρατηρω κατι που ειναι fu**ing weird

 

Στην αρχη νομιζα οτι εφταιγε το 4.60 CFW αλλα απο οτι βλεπω μου το κανει και στο 4.65 Rebug

 

Συγκεκριμενα οταν φορτωνω το Εvil Within, το τρεχω και αντιμετωπιζω  Βlack Screen. Κλεινω με forced power off, ανοιγω τρεχω recovery και παιζει. Μολις το ξαναφορτωσω παλι Black Screen + επανεκιννηση με Recovery. Αυτο συμβαινει ειτε με WebMAn ειτε Multiman Cobra, με IrisMAN δε τρεχει ουτε μετα απο recovery.

 

Εντυπωσεις απο ειδικους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@georgeas

Κανε φορματ το usb με το fat32formater


@therock

Πατα τετραγωνο πανω στο παιχνιδι μεσα στον ΜΜ και επελεξε BD Mirror on + τον δισκο απο τον οποιο τρεχεις το παιχνιδι. Επισης δοκιμασε με δισκακι μεσα στο BR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...