Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εσω η εξω το τρεχεις;

Αν το εχεις εξω βαλτο στο εσω

Αλλιως δοκιμασε με καναν αλλο μανατζερ. Iris, Gamesonic

Εγω παντως λεω να παιζετε με απλο CFW. Βαλε Ερμακ 4.65

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω , θα  το δοκιμασω και θα σου πω !

ρε παιδια εχω προβλημα , ακολουθω τις οδηγιες αλλα οταν βαζω το usb  και παταω update via storage λεει δεν υπαρχει ! αυτο εγινε και παλια με το rebug και τωρα με τον ερμακ ! εβαλα και εικονα να δειτε την μορφη του usb

Φίλε μου μέσα στο φλασάκι δημιουγεις φάκελο ps3 , δεν ονομάζεις το φλασάκι έτσι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Εχω πολυ καιρο να περασω παιχνιδι για τον γιο μου στο ps3 kαι δεν θυμαμαι τι ακριβως κανουμε...Κατι με filezila γινεται...Εχω το παιχνιδι στον υπολογιστη μου αλλα δεν θυμαμαι τι κανω μετα με το προγραμμα.Μπορειτε να μου δωσετε εναν οδηγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Κατέβασα για τον μικρό το assassins creed rogue ( το ps3 του είναι JB) και γράφει ότι για να τρέξει το παιχνίδι πρέπει να γίνει update. Να το κάνω χωρίς φόβο και πάθος ή χάνεται το JB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις Update το παιχιδι ναι καντο αφοβα (ειναι αυτο που σου βγαζει version 1.01 η 1.02 και παει λεγοντας). Αυτα ειναι τα game updates των παιχνιδιων και δεν επηρεαζουν το system software (firmware). Aν εχεις το τελευταιο firmware τα κανεις ολα αφοβα (και καλο ειναι να γινονται)

 

Αν εννοεις system update δε το κανεις με την καμια. θα χασεις το jailbreak. (ειναι αυτο που λεει system software must be updated). οτι εχει μεσα τη λεξη system δε κανεις τιποτα, Μονο manually περνας system software (το λεγομενο cfw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ,υπάρχει κάποιο λινκ για αυτό με οδηγίες για χαζούς?

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια οπως λεω και στον τιτλο θελω βασικα να αναβαθμισω το τσιπ του Playstation  γιατι δεν μου παιζει τους τελευταιους τιτλους του '15 δηλαδη εαν υπαρχει η δυνατοτητα θα ηθελα και μονος μου να το κανω αλλιως στειλτε μου καποιο σιτε που να το κανει ειδικος ! η εκδοση του τσιπ τωρα ειναι 4.55 και θελω να την παω 4.65 για να μπορω να παιξω τα καινουργια παιχνιδια Σας ευχαριστω πολυ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσω η εξω το τρεχεις;

Αν το εχεις εξω βαλτο στο εσω

Αλλιως δοκιμασε με καναν αλλο μανατζερ. Iris, Gamesonic

Εγω παντως λεω να παιζετε με απλο CFW. Βαλε Ερμακ 4.65

 

Επιτελος αυτο ητανε. Ολα τα αλλα τα ειχ δοκιμασει, διαφορετικα CFW ολους τους managers, αλλα για καποιο λογο ειχε αυτη την αντιμετωπιση οσο το χα στον εξωτερικο. Στον εσωτερικο τρεχει απροβληματιστα καθε φορα. Soreos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαινει σε αρκετους τιτλους, οχι μονο σε αυτον.

Γι αυτο εγω δεν εχω βαλει ποτε εξωτερικο στο PS3. Οτι θελω το βαζω στον εσω και παιζω. Δεν αντιμετωπισα ποτε κανενα προβλημα απο τον εσωτερικο, το πολυ πολυ σε κανα 2-3 τιτλους να χρειαστηκε να επιλεξω BD Mirror + Internal. Δισκακι εχω παντα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...