Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες έχω PS3 fat σε 4.65 ofw.Ποιός πιστεύετε είναι ο καλύτερος τρόπος για downgrade (και πιο φθηνός)?Απο ότι έψαχνα με Teensy 2.0 είναι το πιο φθηνό και έχει 30Ε περίπου?Ξέρετε απο που να πάρω?Το έχει κάνει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρεα καλημερα. εχω το fat ps3 και θελω να βαλω μεγαλυτερο δισκο. τωρα αν θυμαμαι καλα εχω 80αρι πανω απο την μανα με το τελευταιο cfw ermak, multiman, kai psn patch. σκεφτομαι να βαλω μεγαλυτερο. μπορειται να μου πεοτεινεται καποιον και καποιον που μπορει να κανει την αλλαγη στη θεσσαλονικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα εάν θέλεις μόνο δίσκο να του βάλεις μπορείς και μόνος σου είναι εύκολο και υπάρχουν οδηγοί εδώ, άμα θέλεις να την ανοίξεις τότε Ναι να την δώσεις σε ένα μάστορα.Τι από τα δύο θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. 

 

Ενδιαφερομα για φλασαρισμα σε ενα PS3 slim 4.41. 

Αν μπορει καποιος απο Θεσσαλονικη να το αναλαβει θα του ημουν ευγνωμων, ας μου στειλει ενα pm να το συζητησουμε.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E3 FLASHER ειναι η καλυτερη λυση...

 

Το E3 FLASHER είναι για NOR μοντέλα ...Εμένα είναι NAND. Όποιος ενδιαφέρεται να μου το φλασάρει είμαι Αθήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το E3 FLASHER είναι για NOR μοντέλα ...Εμένα είναι NAND. Όποιος ενδιαφέρεται να μου το φλασάρει είμαι Αθήνα...

κανε μια προσευχη στον Αγ.Πετρο μην σου/του μεινει στα χερια την ωρα του downgrade....

 

Καλημερα παιδια. 

 

Ενδιαφερομα για φλασαρισμα σε ενα PS3 slim 4.41. 

Αν μπορει καποιος απο Θεσσαλονικη να το αναλαβει θα του ημουν ευγνωμων, ας μου στειλει ενα pm να το συζητησουμε.

 

Ευχαριστω.

 

στειλε πμ να σου δωσω τηλ.

Γνωριζουμε διαφορες μεταξυ του αρχηγου μας Ermak 4.65 και Habib 4.65 1.01?

του ERMAK ειναι α-προβληματιστο σε ολα τα παιχνιδια,

ειναι και δικο μας παιδι πανω απ'ολα,

ελληνικη γλωσσα στο cfw.

ενω ο χαμπιμπις εχει τα θεματακια του...

ειδικα στις fat αστα να πανε...

 

παιδια κανεις με e3 flasher στα νοτια προαστια?

στειλε πμ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε μια προσευχη στον Αγ.Πετρο μην σου/του μεινει στα χερια την ωρα του downgrade....

 

 

στειλε πμ να σου δωσω τηλ.

του ERMAK ειναι α-προβληματιστο σε ολα τα παιχνιδια,

ειναι και δικο μας παιδι πανω απ'ολα,

ελληνικη γλωσσα στο cfw.

ενω ο χαμπιμπις εχει τα θεματακια του...

ειδικα στις fat αστα να πανε...

 

στειλε πμ....

 

Οκ κραταω το λογο σου γιατι δε το χω δοκιμασει και θελω να το περασω σε φιλο. Αν και ακουγα στο ιντερνετ καλυτερα για Habib, ας στηριξουμε το Ermak που ειναι δικο μας αγορι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μπαναριστη στο πσν και θελω να αλλαξω το ID που μπορω να βρω το ιπ του αλλου πλειστεσιον και πως θα το αλλαξω !!!!!! HELP !!!

για να παρεις την id απο ps3 μαμισιο θα πρεπει να 

ανοιχτει κ να τραβηχτει back up απο την nor.

αν ειναι ηδη με cfw και δεν μπαινει psn,αν ανοιξεις

multiman/system info την λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ κραταω το λογο σου γιατι δε το χω δοκιμασει και θελω να το περασω σε φιλο. Αν και ακουγα στο ιντερνετ καλυτερα για Habib, ας στηριξουμε το Ermak που ειναι δικο μας αγορι

Και γω Ερμακ χρησιμοποιω. Να παραλειψω το λογο οτι ειναι δικο μας παιδι.

Δεν ειναι αυτο. Οτι εχει βγαλει ειναι αξιοπιστο και εχει δωσει τα καλυτερα δειγματα δουλειας χωρις ασυμβατοτητες. Δε βγαζει ποτε κατι μισοτελειωμενο και οτι εχει δωσει παιζει παντου και τα παντα. Οποτε γιατι να μην τον προτιμησουμε;

Αν δεν επαιζε σωστα κατι απ οσα εχει δωσει θα το ελεγα πρωτος εγω.

Για μενα κανει σουπερ δουλεια και πολυ προσεκτικη

Ο Habib τοσο στο 4.60 οσο και στο 4.65 εχει θεματα με τις Fat κονσολες.

Επιπροσθετως βαζει την υπογραφη του σε καθε firmware που βγαζει στην LV2  κατι που αυτοματως το κανει μη καθαρο.

Φοβαται μη του το κλεψουμε εγω και ο Μικελε και το παρουσιασουμε για δικο μας :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω Ερμακ χρησιμοποιω.

Ο Habib τοσο στο 4.60 οσο και στο 4.65 εχει θεματα με τις Fat κονσολες.

Επιπροσθετως βαζει την υπογραφη σε καθε firmware που βγαζει στην LV2  κατι που αυτοματως το κανει μη καθαρο.

Φοβαται μη του το κλεψουμε εγω και ο Μικελε και το παρουσιασουμε για δικο μας :P

 

χαχα ναι γιατι τετοιοι ειστε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε μια προσευχη στον Αγ.Πετρο μην σου/του μεινει στα χερια την ωρα του downgrade....

 

Γιατί το λες αυτό φίλε? Μπορεί να αναλάβει κανείς να μου το φλασάρει? Είναι fat 40GB model NAND και είμαι Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...