Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Θεικό link και κατατοπιστικότατο!

 

Αλλα το ερώτημα είναι : Teensy απο που;

 

Επίσης το τυχον usb που χρειάζεται για το σπασιμο (ps3yes , psj, κτλ κτλ) θα πρέπει να είναι πάντα στο ps3 ;

Δηλαδη αν σπασω το ps3 , για να παιξω μετά τα Backups μου θα πρεπει να ξαναβάλω το usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! 1ο ποστ μου και θα ηθελα μια μικρη ενημερωση:

 

Εχω ψαξει πολυ για "κατωβαθμιση" της κονσολας... δεν εχω βρει τιποτα! Δυστυχως το πανεξυπνο μηχανημα μου με τροπο αγνωστο, καθως εχω κλεισει τις αυτοματες ενημερωσεις, καταφερε να μπει σε λειτουργικο 3.50...

 

Το ερωτημα μου ειναι απλο. Ποσο σιγουρο ειναι οτι παιζει μονο μεχρι 3.41 το "τσιπαρισμα" ? Εφοσον απλα κλεινει η sony καποιες συσκευες usb, δεν πιανει το κολπο ουτε μεσω τηλεφωνου που λενε πολλοι, ουτε μεσω αλλου usb stick (που να μην ανηκει στα "κλειδωμενα" απο το update) ?

 

Αυτα για αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει απαντηθεί αμέτρητες φορές.

 

Ναι.

Και διαρκει 2-3 δευτερολεπτα η διαδικασια :lol:....σιγα τα ωα δλδ...αντε να βγει και το custom firmware να γουσταρουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
δεν έχω πολυακολουθήσει το θέμα, αλλά από τη στιγμή που το hack για το ps3 είναι εμπορικά εκμεταλλεύσιμο προϊόν εγώ είμαι με την sony

Το psgroove και το psfreedom διανέμονται δωρεάν.

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα αυτο: [ame]

[/ame] λετε να λειτουργει κανονικα οντως; δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι φοβαμαι μην καταστρεψω την κονσολα μου! Δωστε μου τα φωτα σας!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ψαξει πολυ για "κατωβαθμιση" της κονσολας... δεν εχω βρει τιποτα! Δυστυχως το πανεξυπνο μηχανημα μου με τροπο αγνωστο, καθως εχω κλεισει τις αυτοματες ενημερωσεις, καταφερε να μπει σε λειτουργικο 3.50...

 

το πανέξυπνο μηχάνημα φίλε δεν κάνει ποτέ από μόνο του αναβάθμιση.. και όταν την κάνει στο εμφανίζει στην οθόνη όσο διαρκεί..

οπότε είτε εσύ έκανες κάτι που δεν κατάλαβες είτε κανένα μέλος της οικογένειας σου το κανε για να μπει στο PSN και να κατεβάσει κανά demo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χρησιμοποιει κανενας αλλος εκτος απο εμενα. Να το συνδεσω στο ιντερνετ μπορει να χω και απο τον ιουνιο... Δεν κατεβαζω ντεμο, βιντεο, δεν παιζω online για να μη γινονται updates που κλεινουν πραγματα. Απο τοτε που την πατησα με το update που απενεργοποιουσε τη δυνατοτητα εγκαταστασης Linux, δεν το ειχα αφησει να κανει update μονο του. Μαλιστα ημουν βεβαιος πως δεν ημουν μετα το 3.41 και εμεινα εκπληκτος οταν ειδα πως ημουν στο 3.50!

 

Τεσπα, το θεμα δεν ειναι να μου την πεις, αλλα να με βοηθησει καποιος να βρω λυση αν υπαρχει... Ή εστω να προσπαθησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα να σας πω οτι το ps3break απο το digimartz ειναι μη αναβαθμίσιμο ,οταν το βαζω στο pc βγαζει οτι ειναι generic usb hub.Στο σιτε τους λενε οτι δουλεύουν την λυση ωστε να κανει update.Λογικα ειναι μουφα η ανακοινωση περι λυσης ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χρησιμοποιει κανενας αλλος εκτος απο εμενα. Να το συνδεσω στο ιντερνετ μπορει να χω και απο τον ιουνιο... Δεν κατεβαζω ντεμο, βιντεο, δεν παιζω online για να μη γινονται updates που κλεινουν πραγματα. Απο τοτε που την πατησα με το update που απενεργοποιουσε τη δυνατοτητα εγκαταστασης Linux, δεν το ειχα αφησει να κανει update μονο του. Μαλιστα ημουν βεβαιος πως δεν ημουν μετα το 3.41 και εμεινα εκπληκτος οταν ειδα πως ημουν στο 3.50!

 

Τεσπα, το θεμα δεν ειναι να μου την πεις, αλλα να με βοηθησει καποιος να βρω λυση αν υπαρχει... Ή εστω να προσπαθησω...

 

 

 

μηπως εβαλες καποιο παιχνιδι(πχ f1 2010);;θελει 3.50 για να παιξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κανεις την διαδικασία με n900 και psfreedom ; εχω μπερδευτει ενω βλεπω το app_hom/PS3_GAME/ K

και το install package files δεν μπορω να δοκιμασω τιποτα απο το open backup manager... μηπως υπάρχει καποιος manager καλυτερος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα flash point operation κ εκανε ενα update μονο του, αλλα δεν ημουν συνδεδεμενος στο ιντερνετ... Λες να ειναι αυτο? Δεν ειπε ομως τιποτα για firmware, νομιζω ηταν του παιχνιδιου του ιδιου το update...

 

Τεσπα... Ας το αφησουμε το πως εγινε. Το θεμα ειναι πως εγινε! Και τωρα τι? Εχει λογικη αυτο που λεω? Οτι απλα βαζουμε το εκαστωτε jailbreak σε usb που δεν μπλοκαρεται απο το 3.50 και παιζουμε κανονικα ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...