Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερωτηση ασχετου.

 

Απο την στιγμη που με παλαιοτερο Rebug (πχ 4.78) τρεχει καποιος τα παντα. Ποιος ο λογος να βαλει, η να περιμενει καποιο νεοτερο?

οταν παιζει online πρεπει να εχει το τελευταιο firmware...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω μια ερωτησ να κανω εχω ps3 slim τσιπαρισμενο αν αλλαξω σκληρο εκτος απο τα παιχνιδια θα χασω κατι που θα εχει σχεση με το τσιπαρισμα?

Και αν βαλω εξωτερικο σκληρο μπορω να αποθηκευω παιχνιδια εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω μια ερωτησ να κανω εχω ps3 slim τσιπαρισμενο αν αλλαξω σκληρο εκτος απο τα παιχνιδια θα χασω κατι που θα εχει σχεση με το τσιπαρισμα?

Και αν βαλω εξωτερικο σκληρο μπορω να αποθηκευω παιχνιδια εκει?

Eνταξει τα καταφερα!!!Ολα καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σημαντικότερη διαφορά ότι αν η κονσόλα σου δεν ειναι dex και πας και το εγκαταστ΄ησεις το d-rex θα μπρικάρει. Οπότεσε σε κονσόλα που δεν εχει μετατραπεί σε dex (θα το ξέρει όποιος έχει τέτοια κονσόλα) βάζουμε μόνο cex και rex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το τελευταίο rebug cfw, και χάθηκε ο webman.Το εγκατέστησα πάλι,αλλά μου φάνηκε παράξενο. Έχω αναβαθμίσει πολλές φορές το cfw αλλά ποτέ δεν έχασα το webman..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά (πρόσφατα έβαλα πρώτη φορά cfw, βασικά αναβάθμιση έκανα σε ps3 που μου έφερε ένας φίλος) το webman είναι κλειστό και πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

 

Δεν ξέρω όμως αν είναι έτσι από τώρα ή ήταν από πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ,χρόνια πολλά  κάποιος φίλος που να γνωρίζει πως κατεβάζουμε & παίρναμε  & ενεργοποιούμε τα online hack σε πχ παιχνίδια όπως unchartd 2 & 3 ,,αν θα είναι κάποιος φίλος απο Νίκαια -πειραια θα ήταν πολύ καλύτερα

ευχαριστώ   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το τελευταίο rebug cfw, και χάθηκε ο webman.Το εγκατέστησα πάλι,αλλά μου φάνηκε παράξενο. Έχω αναβαθμίσει πολλές φορές το cfw αλλά ποτέ δεν έχασα το webman..

Οταν κάνεις update rebug ο webman γίνεται disable οπότε πρέπει από toolbox που υπάρχει στο Package manager/system storage να τον κάνεις enable πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...