Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου έλεγα πήγαινε σε open με κλειστά μάτια τα dedicated είναι συνήθως copy του open. Σήμερα βγήκε και η v3 του Hermes.

 

ΟΚ, αλλά δεν μου λες καταρχήν αν γίνεται με το PS3Key και δεύτερον αν θα μπορώ να επιστρέψω στο PS3Key firmware (το μη "Open") αν το μετανιώσω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΚ, αλλά δεν μου λες καταρχήν αν γίνεται με το PS3Key και δεύτερον αν θα μπορώ να επιστρέψω στο PS3Key firmware (το μη "Open") αν το μετανιώσω! :)

 

Optionally PS3Key can be supplied with an "open" firmware which does not support backup loading. Users would then have to download a firmware update for PS3Key to get full functionality.

 

ψάξε λίγο πριν ρωτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κατάφερα να μπω με ftp στον internal του Ps3. Ξέρει κάνείς που πετάω τα αρχεία του παιχνιδιού για να παίξει? Έχω το uncharted2 23 gb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κατάφερα να μπω με ftp στον internal του Ps3. Ξέρει κάνείς που πετάω τα αρχεία του παιχνιδιού για να παίξει? Έχω το uncharted2 23 gb...

 

games go in: dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ (If you don't have a GAMEZ folder inside LAUN12345, right click and create directory: GAMEZ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

games go in: dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ (If you don't have a GAMEZ folder inside LAUN12345, right click and create directory: GAMEZ)

 

Προτείνω WinSCP για FTP.Είναι άψογο με wired connection

To ftpzilla πχ μου έκανε νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάξε λίγο πριν ρωτήσεις

 

Καλά μη βαράς! Για αυτό υπάρχουν και τα forums, για να ρωτάμε. Αν τα ξέραμε όλα ή, αν το θέλεις, τα ψάχναμε όλα μόνοι μας, δεν θα μπαίναμε ποτέ εδώ μέσα να ρωτήσουμε, παρά μόνο θα Google-άραμε!

Και εκτός αυτού, sorry αλλά δεν καταλαβαίνω εντελώς τι εννοεί η φράση αυτή:

"Optionally PS3Key can be supplied with an "open" firmware which does not support backup loading. Users would then have to download a firmware update for PS3Key to get full functionality."

 

Με την πρώτη πρόταση κυρίως ("Optionally PS3Key can be supplied with an "open" firmware which does not support backup loading.") εννοεί ότι με το Open firmware που μπορούμε να βάλουμε πάνω δεν θα έχουμε backup manager;; Προφανώς όμως μπορούμε να κατεβάσουμε τον Open Manager και να κάνουμε backup μια χαρά.

 

Πάντως δεν μου φαίνεται να απαντά ξεκάθαρα στο δικό μου ερώτημα, αν δηλαδή βάλω το Open firmware και μετά θέλω πάλι να βάλω το PS3Key firmware, γίνεται αυτό; Εκτός και αν το εννοεί με την δεύτερη πρόταση: "Users would then have to download a firmware update for PS3Key to get full functionality.". Αλλά δεν είναι ξεκάθαρο (για μένα τουλάχιστον) ότι γίνεται. Για αυτό το λόγο και οι ερωτήσεις μου στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

games go in: dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ (If you don't have a GAMEZ folder inside LAUN12345, right click and create directory: GAMEZ)

 

εδώ είσαι λάθος,στον καινούριο open manager τα παιχνίδια πάνε στον ΟΜΑΝ φάκελο όχι στον laun. polaki πάρε ρε εναν εξωτερικό και κάνε την δουλειά σου,όπου ναναι θα έρθει και το nfts support(άσε που μπορείς πλέον να τα μεταφέρεις και με fat32,τα χωρίζει σε parts ενα πρόγραμμα και τα ενώνει ο open manager όταν τα κάνεις copy στον σκληρό του Ps3.)

 

edit: πρώτο παιχνίδι με αναγκαστικό Update στα 3.42 (το f1 ήθελε 3.41 τελικά)το Medal of honor..... άντε να δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκτός αυτού, sorry αλλά δεν καταλαβαίνω εντελώς τι εννοεί η φράση αυτή:

"Optionally PS3Key can be supplied with an "open" firmware which does not support backup loading. Users would then have to download a firmware update for PS3Key to get full functionality."

 

Με την πρώτη πρόταση κυρίως ("Optionally PS3Key can be supplied with an "open" firmware which does not support backup loading.") εννοεί ότι με το Open firmware που μπορούμε να βάλουμε πάνω δεν θα έχουμε backup manager;; Προφανώς όμως μπορούμε να κατεβάσουμε τον Open Manager και να κάνουμε backup μια χαρά.

 

Πάντως δεν μου φαίνεται να απαντά ξεκάθαρα στο δικό μου ερώτημα, αν δηλαδή βάλω το Open firmware και μετά θέλω πάλι να βάλω το PS3Key firmware, γίνεται αυτό; Εκτός και αν το εννοεί με την δεύτερη πρόταση: "Users would then have to download a firmware update for PS3Key to get full functionality.". Αλλά δεν είναι ξεκάθαρο (για μένα τουλάχιστον) ότι γίνεται. Για αυτό το λόγο και οι ερωτήσεις μου στο forum.

 

ΑΥτό σημαίνει ότι το τσιπάκι έρχετε απρογραμμάτιστο και δεν παίζει στο ΠΣ3.

Μόλις το παραλάβεις, βάζεις εσύ το πρόγραμμα που κάνει όλα τα καλούδια στο ΠΣ3, αφού το συνδέσεις στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι σίγουρα έχει απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες αυτό που θα ρωτήσω, αλλά λόγω του ότι υπηρετώ την πατρίδα, εχω περιορισμένη πρόσβαση από κινητά φίλων.. Η ερώτηση λοιπόν είναι: ποιο στικάκι προτείνετε για αγορά..; εάν υπάρχει και κάποιο λινκ... Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι σίγουρα έχει απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες αυτό που θα ρωτήσω, αλλά λόγω του ότι υπηρετώ την πατρίδα, εχω περιορισμένη πρόσβαση από κινητά φίλων.. Η ερώτηση λοιπόν είναι: ποιο στικάκι προτείνετε για αγορά..; εάν υπάρχει και κάποιο λινκ... Ευχαριστώ!!

 

εγω όταν θα το κάνω θα πάω εδώ.

 

http://modguru.gr/eshop/product_info.php?products_id=442&osCsid=67b2858d0928b3077620f530ab767e8d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είσαι λάθος,στον καινούριο open manager τα παιχνίδια πάνε στον ΟΜΑΝ φάκελο όχι στον laun. polaki πάρε ρε εναν εξωτερικό και κάνε την δουλειά σου,όπου ναναι θα έρθει και το nfts support(άσε που μπορείς πλέον να τα μεταφέρεις και με fat32,τα χωρίζει σε parts ενα πρόγραμμα και τα ενώνει ο open manager όταν τα κάνεις copy στον σκληρό του Ps3.)

 

edit: πρώτο παιχνίδι με αναγκαστικό Update στα 3.42 (το f1 ήθελε 3.41 τελικά)το Medal of honor..... άντε να δούμε....

 

για τον backup manager ελεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα latest games ςςς.πσ3ισο.ψομ xD

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με το παραπάνω στα Ελληνικά

 

Επειδή τα links είναι πολλά Jdownloader

http://jdownloader.org/download/index

 

Προτείνω MEGAUPLOAD δεν θέλει captcha αλλά έχει κάπιο όριο

Fileserve για συνεχες downloads χωρίς όρια στα GB αλλά θέλει CAPTCHA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...