Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους! Σε λιγο θα έχω ps3 CFW και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί είμαι noobas και δεν έχω ιδέα απο CFW  :P  (έχω ps3 slim ofw 3 χρονια τωρα)

 

1)Μπορώ να παίζω online με ασφάλεια χωρίς να φάω ban από το PSN;Άν ναί με ποιόν τρόπο; Το έψαξα λίγο και είδα ότι πρέπει να έχω καποια προγραμματα εγκατεστημενα (psninja και senenabler). Ωστόσο θα υπάρχει ΠΑΝΤΑ η πιθανοτητα του ban, εφοσον ειμαι σε CFW?(ένας φίλος μου, μου είπε πως ναι)

 

2)Πως μπορώ να τρέχω παιχνίδια από τον εσωτερικό σκληρό του PS3 ( στο τελευταίο update και δώρεαν :P );

 

3)Και Τέλος. Μήπως είναι κάλο να εγκαταστήσω μερικά επιπλέον προγράμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους! Σε λιγο θα έχω ps3 CFW και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί είμαι noobas και δεν έχω ιδέα απο CFW  :P  (έχω ps3 slim ofw 3 χρονια τωρα)

 

1)Μπορώ να παίζω online με ασφάλεια χωρίς να φάω ban από το PSN;Άν ναί με ποιόν τρόπο; Το έψαξα λίγο και είδα ότι πρέπει να έχω καποια προγραμματα εγκατεστημενα (psninja και senenabler). Ωστόσο θα υπάρχει ΠΑΝΤΑ η πιθανοτητα του ban, εφοσον ειμαι σε CFW?(ένας φίλος μου, μου είπε πως ναι)

 

2)Πως μπορώ να τρέχω παιχνίδια από τον εσωτερικό σκληρό του PS3 ( στο τελευταίο update και δώρεαν :P );

 

3)Και Τέλος. Μήπως είναι κάλο να εγκαταστήσω μερικά επιπλέον προγράμματα?

1.ΠΟΤΕ δεν θα εισαι προστατευμενος Ο'ΤΙ εφαρμογη και να βαλεις

τα συγκεκριμενα που ανεφερες ειναι ο'τι χειροτερο για online.

το ban ειναι καθαρα θεμα τυχης,καποια στιγμη θα σε βρουνε.

 

2.κατεβαζεις απο γνωστα sites,τα κανεις unzip και τα περνας σε φακελο GAMES που θα εχεις.

η κανεις αντιγραφη γνησια μεσω multiman.

 

3.ο'τι βαζεις χειροτερα ειναι (μιλαω για online και μονο.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και copy protected να είναι τα saves γίνονται resign με κάποιο πρόγραμμα και παίζουν σε ότι κονσόλα θέλετε. Και Official firmware να έχετε πάλι γίνεται αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΠΟΤΕ δεν θα εισαι προστατευμενος Ο'ΤΙ εφαρμογη και να βαλεις

τα συγκεκριμενα που ανεφερες ειναι ο'τι χειροτερο για online.

το ban ειναι καθαρα θεμα τυχης,καποια στιγμη θα σε βρουνε.

 

2.κατεβαζεις απο γνωστα sites,τα κανεις unzip και τα περνας σε φακελο GAMES που θα εχεις.

η κανεις αντιγραφη γνησια μεσω multiman.

 

3.ο'τι βαζεις χειροτερα ειναι (μιλαω για online και μονο.)

Μάλιστα..ευχαριστω πολυ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ακόμα παλεύω με το assassin creed black flag δεν θέλει να παίξει με τπτ, το μετέτρεψα σε ISO το τρέχω με πετάει πίσω στο xmb κάπου διάβασα πως πρέπει να φτιάξεις έναν κενό φάκελο με όνομα ASSASSIN_ISO το έκανα και αυτό τπτ πάλι τα ιδια. Καμία άλλη ιδέα κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει λογος να τα κανεις iso (εκτος και εχεις NTFS) 

τον φακελο τον εβαλες στην συγκεκριμενη διαδρομη?  (PS3_GAME/USRDIR/ASSASSIN_ISO)

 

αν το τρεχεις με multiman,δοκιμασε και με Webman discless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον φάκελο τον έβαλα PS3_GAME/(όνομα φακέλου παιχνιδιου)/USRDIR/ASSASSIN_ISO

 

εν τω μεταξύ όταν πάω να το φορτώσω με web man 1 στις 2 φόρες κολλάει το ps3 αυτό πάλι τι να ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω λεει οτι τα περισοτερα πλεον splitαρισμενα παιζουν κανονικα απο εξωτερικο FAT32, απλα ενα μερος του game μπαινει στον εσωτερικο δισκο για να παιξει

γνωριζει μηπως καποιος περισοτερα?

 

Update: v2.00.01 allows the launch of games with split files directly from the external USB drive. Up to 10 reconstructed files can be cached to internal hdd.

Update: v2.00.01 allows games with split files to be launched directly from the external HDD. See the Split files chapter.

 

 

Update: v2.00.01 allows games with split files to be launched directly from external HDD. You don't need to copy the game back to internal.
This feature requires the new BDEMU.BIN v2 with Hermes syscall8, and you need to set the "Verify USB Games" option to Always or Auto.

https://gbatemp.net/threads/multiman-beginners-guide.291170/

All of the games on this list have been tested and confirmed working on 3.55-kmeaw CFW with multiMAN v2.00.01+

http://www.nextgenupdate.com/forums/ps3-mods-cheats/396774-external-hdd-split-game-compatibility-list-tutorial.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All of the games on this list have been tested and confirmed working on 3.55-kmeaw CFW with multiMAN v2.00.01+

 

 

το 3.55 ειχε πολλες ιδιαιτεροτητες σαν custom γενικα,καποια παιχνιδια ηθελαν fix για να παιξουν.

 

τωρα ειμαστε σε 4.81...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έλυσα το πρόβλημα στο assassin's Creed black flag με τον εξής τρόπο λοιπόν κατέβασα αρχικά το assassin's Creed rogue και έπαιζε κανονικά και λέω τι παίζει εδώ, οπότε μπαίνω να τσεκαρω τα αρχεία του και βλέπω τον έναν φάκελο assassin_iso (όπως τον είχα φτιάξει και εγώ) με την μόνη διαφορά ότι δεν ήταν άδειος όπως διάβαζα παντού στα φόρουμ κτλ είχε ένα txt μέσα οπότε τον έκανα αντιγραφή και τον έβαλα στο black flag έπειτα το έτρεξα και δουλεύει κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και copy protected να είναι τα saves γίνονται resign με κάποιο πρόγραμμα και παίζουν σε ότι κονσόλα θέλετε. Και Official firmware να έχετε πάλι γίνεται αυτό.

Ξέρεις με ποιό πρόγραμμα φίλε Heybro??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ermak ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ έτσι να "φτιάξω" και saves του PS3 να τρέχουνε και στο PS4?

να σε καλά.όχι δεν γίνετε να το κάνεις αυτό.

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να να κάνεις crossplay save ενός παιχνιδιού του πσ3 στο πσ4 μέσω psn.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά πιο πολύ σε ευχαριστώ για τη συνολική σου προσφορά στο θέμα PS3 hacking. Για πολύ καιρό πορεύτηκα με τα δικά σου CFW.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...