Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. Το ανεμιστηρακι απο το ps3 μου ξφανικα αρχισε να ανεβαζει ταχυτητα και να κανει θορυβο παροτι οι θερμοκρασιες ειναι σχετικα χαμηλες - `60 cpu / 61 rsx. φοραει το 4.81 ermak cfw και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα. οπως ylod  κλπ. θα πρεπει να κοιταξω κατι ή να μη δωσω σημασια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλα οταν μπαινω στο control fan utility το ps3 κολλαει και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω

Πηγα τωρα να δω ποια εκδοση εχω αλλα κολλησε παλι και πλεον μου βγαζει corrupted data. Προφανως πρεπει να βαλω την κονσολα να τσεκαρει τον σκληρο.

 

Με το control fan utility μπορω να φτιαξω το θεμα του θορυβου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα οταν μπαινω στο control fan utility το ps3 κολλαει και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω

Πηγα τωρα να δω ποια εκδοση εχω αλλα κολλησε παλι και πλεον μου βγαζει corrupted data. Προφανως πρεπει να βαλω την κονσολα να τσεκαρει τον σκληρο.

 

δεν χρειάζεσαι πλέον control fan utility.τον ανεμιστήρα μπορείς να τον ρυθμίσεις με τον webman.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σου εγραψε ο ερμακ απο πανω με webman μπορεις να ρυθμισεις τις στροφες του ανεμιστηρα

και το κανεις μια φορα και save δεν θα χρειαζεται καθε φορα που ανοιιγεις την κονσολα να ρυθμιζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς αλλά θέλει άνοιγμα η κονσόλα για να γυρίσει σε 3.55 official και μετά cfw. Προφανώς και πρέπει να τη δώσεις σε κάποιον να κάνει αυτή τη δουλειά. Και ανάλογα ποιο fat έχεις μπορεί να είναι και επίφοβο να σου βγάλει πρόβλημα η κονσόλα. Ποιο είναι το ακριβές μοντέλο της κονσόλας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chech g04 fat..Γινετε χωρις eflasher kati?

Το θέμα είναι ότι νομίζω πως ούτε με e3-flasher μπορείς να κάνεις downgrade στο συγκεκριμένο μοντέλο που έχεις. Θες Progskeet(εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι) το οποίο είναι πιο δύσκολο από το e3-flasher και σχεδόν κανένας δεν το κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ανεμιστηρακι το χω και γω αξαφνα του τα σκάει και ανεβάζει στροφές το θέμα είναι ότι το πειραξα λίγο και δεν ξέρω στο ποσό της 100 πρέπει να δουλεύει για κανει δουλειά λέτε να δω πρόβλημα να μου καει μήπως θέλει ανοίγμα και καθάρισμα το PS3??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...