Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό με το ανεμιστηρακι το χω και γω αξαφνα του τα σκάει και ανεβάζει στροφές το θέμα είναι ότι το πειραξα λίγο και δεν ξέρω στο ποσό της 100 πρέπει να δουλεύει για κανει δουλειά λέτε να δω πρόβλημα να μου καει μήπως θέλει ανοίγμα και καθάρισμα το PS3??

αν θυμαμαι καλα 38-42 το βαζεις στο webman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίος το κάνα βέβαια κάνει πάλι θόρυβο ίσως θέλει καθάρισμα

τον θορυβο δεν τον γλυτωνεις,καλυτερα να κανει λιγο θορυβο απο 

το να σου τα παιξει η κονσολα απο θερμοκρασιες.

 

τσεκαρε μετα απο 1 ωρα gaming με start+select (αφου εχεις webman) τις 

θερμοκρασιες,αν εισαι μεχρι 60 εισαι οκ με 42% το πολυ ανεμιστηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος που να αναλαμβάνει downgrade/τσιπάρισμα σε nand PS3 fat CECHC04 ή έστω αν γνωρίζει κάποιο μαγαζί?

Αν είναι και από Αθήνα ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα webman mod 1.47.04 πάνω από την 1.46.00 και όταν πατάω ρυθμίσεις webman δεν δείχνει τίποτα γιατί τι κάνω λάθος μέχρι την 1.46.00 δεν είχα ποτέ θέμα είμαι με το τελευταίο firmware του ermack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 1.47 εκδοσεις webman εχουν θεματα,σε μενα πχ μολις πατησω refresh my games list κολλαει η κονσολα.

 

βαλε την 1.46.02 και θα εισαι οκ

Η 1.46.02 μου κάνει άλλο κουλό μου ζητάει να συνδέσω το χειριστήριο με το καλώδιο και να πατήσω το ps μήπως πρέπει να διαγράψω τον παλιό webman mod και μετά να το κάνω εγκατάσταση και αν ναι Πως να το διαγράψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ξερω ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα εχω ενα PS3 slim 250GB jailbroken με custom firmware.

 

Απο οτι καταλαβαινω τα PS3 πανε γυρω στα 100 ευρω μεταχειρισμενα αλλα το δικο μου που ειναι "σπασμενο" λογικα πιανει παραπανω λευτα? ποσο περιπου μπορω να το δωσω αν γνωριζει καποιος?

 

Θελω να το δωσω για να αγορασω PS4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1.46.02 μου κάνει άλλο κουλό μου ζητάει να συνδέσω το χειριστήριο με το καλώδιο και να πατήσω το ps μήπως πρέπει να διαγράψω τον παλιό webman mod και μετά να το κάνω εγκατάσταση και αν ναι Πως να το διαγράψω

μεσα στο setup εχει επιλογη unload webman καντο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα απο αυτό το κάνω βάζω την καινούργια έκδοση ή κάτι άλλο;

βαλε την 1.46.00 που ειναι δοκιμασμενη χωρις κολληματα/bugs κλπ.

 

(δεν ειναι απαραιτητο να αναβαθμιζεις τον webman συνεχεια,αν σου προσφερει αυτα που θες,μενεις εκει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βγηκε νεα εκδοση 1.47.05 την περασα σε μια κονσολα που εφτιαξα τωρα και δειχνει να δουλευει

τσεκαρε και αυτη

Επεξ/σία από panbil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Είχα την rebug 4.81.2 με το τελευταίο toolbox 02.02.13. Φόρτωνα το Dragon's Dogma: Dark Arisen συγκεκριμένα απο τον εξωτερικό μου (fat32) και παίζει κανονικά. Όταν το αντιγράφω στον εσωτερικό σκληρό, πετάει μαύρη οθόνη. Το ίδιο αντιμετώπιζα με το demon's souls, που το είχα κάνει rip ο ίδιος. Όταν κατέβασα το souls, παίζει κι απο τους δύο δίσκους χωρίς θέμα. 

Τώρα γύρισα στην 4.81 του Ermak (ευχαριστούμε για τη δουλειά σου κιόλας) και πάλι τα ίδια μου κάνει. Και πρέπει να δοκιμάσω όλα τα παιχνίδια τώρα αν κάνουν το ίδιο και να τα ξανακατεβάσω αν είναι. 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; 

Δυστυχώς η λύση του εξωτερικού δίσκου για μόνιμα, δεν βολεύει. Έχω το slim ps3 μόνιμα πάνω σε βάση με ανεμιστήρα για λάπτοπ (καλύτερη ψύξη) και έτσι έχω μια ελεύθερη θύρα μόνο usb.

Και μια δεύτερη απορία.. Μπορούμε να αναβαθμίσουμε το cobra στο ermak cfw, στην έκδοση 7.5+ που επιτρέπει να τρέχουμε και καμμένα παιχνίδια; Δεν είναι απαραίτητο αυτό, απλά μου αρέσει να έχω γενικά την τελευταία έκδοση σε κάθε μου συσκευή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...