Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Είχα την rebug 4.81.2 με το τελευταίο toolbox 02.02.13. Φόρτωνα το Dragon's Dogma: Dark Arisen συγκεκριμένα απο τον εξωτερικό μου (fat32) και παίζει κανονικά. Όταν το αντιγράφω στον εσωτερικό σκληρό, πετάει μαύρη οθόνη. Το ίδιο αντιμετώπιζα με το demon's souls, που το είχα κάνει rip ο ίδιος. Όταν κατέβασα το souls, παίζει κι απο τους δύο δίσκους χωρίς θέμα.

 

Τώρα γύρισα στην 4.81 του Ermak (ευχαριστούμε για τη δουλειά σου κιόλας) και πάλι τα ίδια μου κάνει. Και πρέπει να δοκιμάσω όλα τα παιχνίδια τώρα αν κάνουν το ίδιο και να τα ξανακατεβάσω αν είναι.

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Δυστυχώς η λύση του εξωτερικού δίσκου για μόνιμα, δεν βολεύει. Έχω το slim ps3 μόνιμα πάνω σε βάση με ανεμιστήρα για λάπτοπ (καλύτερη ψύξη) και έτσι έχω μια ελεύθερη θύρα μόνο usb.

Και μια δεύτερη απορία.. Μπορούμε να αναβαθμίσουμε το cobra στο ermak cfw, στην έκδοση 7.5+ που επιτρέπει να τρέχουμε και καμμένα παιχνίδια; Δεν είναι απαραίτητο αυτό, απλά μου αρέσει να έχω γενικά την τελευταία έκδοση σε κάθε μου συσκευή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Για την βάση με τον ανεμιστήρα Εγώ δίνω ρεύμα με ένα φορτιστή usb απλός μεγάλωσα το καλώδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν κάνει, είναι για μέχρι 4.60. το έκανα και resign, αλλά πάλι δεν λειτούργησε. Εκτός εάν έκανα κάτι λάθος :(

τη έκανες resing?

 

 

Κάνει για Rebug 4.81;

όταν έχω χρόνο θα σου ετοιμάσω για το cfw που θέλεις.απλα θύμισε μ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spyromancer καλό θα είναι να ρωτάς πρώτα πριν κάνεις τέτοιες κινήσεις.

1. Το installer που προσπάθησες να κάνεις resing γράφει την flash.αν το έπαιρνε και δεν σου έβγαζε ερρορ θα μπρικαρες την κονσόλα.

2. Το installer είναι dev_flash comp και δεν μπορεί να γίνει resing στα αρχεία του ούτε στο ίδιο.

 

Για ποιο cfw θέλετε ελληνική γλωσσα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 4.81    Link.png Site: greeklang

 

αυτό το pkg είναι unofficial και είναι μόνο για εσάς.

Μην το κάνετε mirror μην το αναδημοσιεύσετε μην το μοιραστείτε με κανέναν πέραν αυτού του λινκ.

 

κάντε install το pkg επιλέξτε greek lang απο το μενού του installer κάντε reboot και πλέον θα υπάρχει η ελληνική γλώσσα στην επιλογή γλώσσας. περιμένω σχόλια...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι θεούλης, σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Το μόνο bug, είναι πως το Install Package Files μενού της Rebug, τώρα δεν δείχνει τίτλους

 

https://drive.google.com/open?id=0B4i10u6LuWrVZDVpZldmRnhVVEE

 

Σκέφτηκα μήπως επειδή πέρασα το resigned pkg απο μόνος μου (σαν χαζός) τα έκανα λίγο μαντάρα... οπότε ξαναπέρασα την rebug + toolbox 02.02.13 και πάλι το δικό σου, αλλά πάλι το ίδιο... Σόρρυ μαν μου, σε έβαλα σε μπελάδες μου φαίνεται. Νά'σαι πάντα καλά

Επεξ/σία από SpyroMancer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω μια ερωτηση. εστω οτι θελω να βαλω CFW στην κονσολα μου.

ποια εκδοση ? απο ποιον ? για να παιζω αντιγραφα του ps1, ps2, ps3, psp και psvita

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, έχω δοκιμάσει την ermak 481 του δικού μας εδώ και την rebug 4.81.2. νομίζω πως η rebug με την τελευταία έκδοση cobra 7.52 μπορείς να παίζεις και απευθείας από καμένα CD/dvd. Του ermak είναι cobra 7.3 και μπορείς να παίζεις PS3 αντίγραφα από το σκληρό. Νομίζω πως με την υποστήριξη όμως έχουν τελειώσει τα παιδιά από το psjailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...