Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδία. Θέλω να ρωτήσω κάτι για επιβεβαίωση περισσότερο. Το downgrade (σε όσα μοντέλα γίνεται), δεν είναι τόσο απλό όσο αναφέρουν μερικα sites όπως αυτο, οπού το μόνο που απαιτείται είναι να περάσεις ένα αρχείο σε φλασάκι, σωστά? Απλά μου κάνει εντύπωση πόσα ψευτο-sites υπάρχουν για αυτό το λόγο.

 

Επομένως, αν δεν υπάρχει απλός (και χωρίς κόστος-διάβασα για τον flasher που κοστίζει όμως) τρόπος να πας σε χαμηλότερο ofw για να περάσεις cfw, μήπως θα έπρεπε να γίνει εκ νέου μία επεξεργασία στο αρχικό ποστ της πρώτης σελίδας και να τονίζεται αυτό το πράμα για να μην μπερδεύεται ο κόσμος και ψάχνει μάταια πως να κάνει downgrade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο site που αναφέρεις, έχει link όπου δείχνει ποιές κονσόλες είναι συμβατές με CFW. Απλός και χωρίς κόστος τρόπος υπάρχει, αρκεί η κονσόλα να είναι μέχρι 3.55/3.56 OFW. Από εκεί και μετά, χρειάζεται downgrade για όσες κονσόλες είναι συμβατές. Όταν βγήκε ο οδηγός, τα OFW ήταν στα συγκεκριμένα επίπεδα. Τώρα προφανώς μετά από τόσα χρόνια, δεν έχουν απομείνει πολλές κονσόλες με OFW κάτω του 3.56 οπότε το downgrade δείχνει μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι σε απλό και χωρίς κόστος τρόπο να πας πχ. απο 4.81 ofw σε 3.55 ofw που χρειάζεται για να περάσεις cfw.

Στο site που ανέφερα πιο πάνω γράφει με απόλυτη σαφήνεια οτι μπορείς απο 4.81 ofw να πας σε 3.55 ofw  απλά περνόντας κάποια αρχεία απο στικάκι στο ps3 και ύστερα να περάσεις το cfw. Αυτό ακριβώς ρώτησα αν ισχύει, αλλά δε νομίζω, μάλλον πρόκειται για ψευτο-site (υπάρχουν κι άλλα παρόμοια που βρίσκεις με αναζήτηση google).

 

Δε νόμίζω οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα να ειδοποιηθεί κάποιος mod και ο topic starter για να γράψει την συγκεκριμένη διευκρίνηση στο αρχικό ποστ με επεξεργασία. Διότι αν όντως πρόκειται περι fake site , μπορεί κάποιος να βλάψει την κονσόλα του αν ακολουθήσει τα βήματα που προτείνονται εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.εχω τον τελευταίο multiman περασμένο και έβαλα το "Gran Turismo 6" χωρίς κανένα update και αμέσως μετά πέρασα όλα τα update ,τα οποία ήτανε πάρα πολλά gigabytes αλλά στο installing έχει κολλήσει εδώ και μία ώρα και γράφει το ίδιο για μία ώρα "Installing...bla bla bla Approx. 9 mins.left" και ή μπαρα εχει κολλησει λίγο πιο πάνω από την αρχη.Τι κάνω τώρα ;Το αφήνω όλη νύχτα μήπως και ξεκολλήσει; ή ψάχνω για άλλη λύση;


EDIT:!!!! Οκ όλα καλα ,τελείωσε το update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα. ειμαι σε cfw rubug 4.81 και επαιζα pro 2017. ξαφνικα μου πεταξε μετα την συνδεση στο internet μαυρη οθονη με το εξης μυνημα

access to sony entertainment network by this account has been banned or temporarily suspended.

 

απο οτι καταλαβαινω εχει γινει ban στο λογαριασμο που εχω στο psn και δεν μπορω να ξαναπαιξω online. γινεται να κανω κατι ωστε να ξαναπαιζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια  θελω να ρωτησω αν μπορω να σπασω το ps3 μου και να παιζω παιχνιδια απο σκληρο δισκο . Εχω το super slim  με software 4.81 .Επισης ειναι ευκολη διαδικασια; συγνωμη αν υπαρχει αντοιστοιχο post  .

Ευχαριστω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια  θελω να ρωτησω αν μπορω να σπασω το ps3 μου και να παιζω παιχνιδια απο σκληρο δισκο . Εχω το super slim  με software 4.81 .Επισης ειναι ευκολη διαδικασια; συγνωμη αν υπαρχει αντοιστοιχο post  .

Ευχαριστω ..

δεν γινονται downgrade τα super slim διοτι δεν κατεβαινουν σε 3.55 που περναει το 

custom firmware,το μονο που υπαρχει αλλα δεν αξιζει ειναι το ode emulator .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα. ειμαι σε cfw rubug 4.81 και επαιζα pro 2017. ξαφνικα μου πεταξε μετα την συνδεση στο internet μαυρη οθονη με το εξης μυνημα

access to sony entertainment network by this account has been banned or temporarily suspended.

 

απο οτι καταλαβαινω εχει γινει ban στο λογαριασμο που εχω στο psn και δεν μπορω να ξαναπαιξω online. γινεται να κανω κατι ωστε να ξαναπαιζω?

φτιαχνεις νεο λογαριασμο και παιζεις.

αν το φας στην κονσολα ΔΕΝ ξανα-παιζεις...

 

τσεκαρε αν με τον λογαριασμο που εφαγες μπαν αν μπαινεις online 

σε αλλα παιχνιδια διοτι μπορει να σε μπαναρε μονο το προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιαχνεις νεο λογαριασμο και παιζεις.

αν το φας στην κονσολα ΔΕΝ ξανα-παιζεις...

 

τσεκαρε αν με τον λογαριασμο που εφαγες μπαν αν μπαινεις online 

σε αλλα παιχνιδια διοτι μπορει να σε μπαναρε μονο το προ.

ουα ουα ουα οχι στο pro ωιμε ωιμε καταραμενη sony..

θα το τσεκαρω αν και μονο pro επαιζα και μαλιστα online γενικα μπηκα το πολυ για 50 αγωνες.

ban δεν νομιζω να εφαγα λογω cheatting μιας και δεν εκανα ποτε μαμουνιες.

 

αρα αλλαζω λογαρισμο στο psn και παιζω κανονικα

και μετα αν ξαναφαω ban απο οτι διαβασα πρεπει να βρω μια νεα id απο παλιο και καποιο μαστορι να μου την περασει στο ps3.

σωστα τα λεω?

 

διαβασα οτι υπαρχουν λεει καποια dual firmware. αν βαλω κατι τετοιο και μπαινω θα ειναι καλυτερα? και αππλεον θα μπορω να παιζω και αλλα παιχνιδια απο τον σκληρο.

 

εγω ειχα μονο cfw και δεν ειχα καποιο αλλο προγραμμα. υπαρχει να βαλω καποιο και να δυσκολεψω την sony για ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουα ουα ουα οχι στο pro ωιμε ωιμε καταραμενη sony..

θα το τσεκαρω αν και μονο pro επαιζα και μαλιστα online γενικα μπηκα το πολυ για 50 αγωνες.

ban δεν νομιζω να εφαγα λογω cheatting μιας και δεν εκανα ποτε μαμουνιες.

 

αρα αλλαζω λογαρισμο στο psn και παιζω κανονικα

και μετα αν ξαναφαω ban απο οτι διαβασα πρεπει να βρω μια νεα id απο παλιο και καποιο μαστορι να μου την περασει στο ps3.

σωστα τα λεω?

 

διαβασα οτι υπαρχουν λεει καποια dual firmware. αν βαλω κατι τετοιο και μπαινω θα ειναι καλυτερα? και αππλεον θα μπορω να παιζω και αλλα παιχνιδια απο τον σκληρο.

 

εγω ειχα μονο cfw και δεν ειχα καποιο αλλο προγραμμα. υπαρχει να βαλω καποιο και να δυσκολεψω την sony για ban?

δεν ειναι απαραιτητο να εχεις κανει cheat για να σου ριξουν μπαν.

και μονο που εισαι με custom και παιζεις παιχνιδι του 17 online τα λεει ολα πιστευω...

αν φας μπαν κονσολας θελεις αλλη idps,λογαριασμους φτιαχνεις αλλους και παιζεις αλλα και αυτο με μετρο.

dual firmware πρεπει να εχεις 2 σκληρους ταυτοχρονα,μονιμα εγκατεστημενο ε3 flasher κλπ κλπ

και firmware που να υποστηριζει και νομιζω 4.81 dual δεν υπαρχει...

 

οσο για τα προγραμματα,δεν κανουν τιποτα,αν ειναι να το φας,θα το φας το μπανακι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω. τελικα ειναι ban ο λογαριασμος και οχι μονο στο pro. αρα κανω αλλο λογαριασμο.


και κατι αλλο, αν μετα το ban βαλω official και δειξω στη sony συμμορφωση μπουχαχαχαχ. υπαρχει παλι πριπτωση ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super slim κατι μηνες στο ραφι του το βαζω να κατεβασει την ουρα απο psn και κολλαει - πρωτη φορα εβγαλε system is geting hot - ενω ηταν στο ρελαντι απλα κατεβαζε . Αυτο που με ανησυχει ειναι που δεν ακουω καθολου ανεμιστηρες . Υπαρχει κανας οδηγος για ανοιγμα - καθαρισμα ; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...