Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια ερωτηση!

Εχω το Rebug στο PS3 Slim μου.

Επαιζα online παλια χωρις κανενα προβλημα Demon Souls/Dark Souls. 

Το αναβαθμισα στο τελευταιο Regub CFW αλλα μου πεταει ενα error 8002Α224.

Τι μπορω να κανω για να παιξω online?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση!

Εχω το Rebug στο PS3 Slim μου.

Επαιζα online παλια χωρις κανενα προβλημα Demon Souls/Dark Souls.

Το αναβαθμισα στο τελευταιο Regub CFW αλλα μου πεταει ενα error 8002Α224.

Τι μπορω να κανω για να παιξω online?

Package manager /install Package /system storage Κάνεις εγκατάσταση το Rebug Toolbox.

Το τρέχεις πας τέρμα δεξιά utilities τελευταία επιλογή κάτω και αλλάζεις την idps σε cex (EID 85)

Κάνεις quit Toolbox και κάνεις test network να δεις αν psn επιλογή λέει success

Αν βγάζει το ίδιο σφάλμα τότε You have been banned...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά

πήρα ένα μεταχειρισμένο ps3 για να το τσιπάρω και να το δώσω στα ανήψια μου

 

Το τσέκαρα και δούλευε κανονικά,έβαλα e3 flasher και μόλις το άνοιξα έβγαλε κόκκινο λαμπάκι και έσβησε

βγάζω το e3 flasher,το ανοίγω και άνοιξε κανονικά

έγινε αυτό 3-4 φορές και παρατήρησα οτι το έκανε μόνο όταν ασκούσα πίεση στο nor clip

 

Αφού βαρέθηκα το παράτησα για να το πιάσω άλλη μέρα

όμως το συναρμολόγησα πάλι χωρίς e3 flasher και βγάζει πάλι κόκκινο λαμπάκι και σβήνει

wtf????

 

-Aνάβει το πράσινο,μετά από λίγα δευτερόλεπτα αναβοσβήνει το κόκκινο με 3 μπίπ και κλείνει

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

πήρα ένα μεταχειρισμένο ps3 για να το τσιπάρω και να το δώσω στα ανήψια μου

 

Το τσέκαρα και δούλευε κανονικά,έβαλα e3 flasher και μόλις το άνοιξα έβγαλε κόκκινο λαμπάκι και έσβησε

βγάζω το e3 flasher,το ανοίγω και άνοιξε κανονικά

έγινε αυτό 3-4 φορές και παρατήρησα οτι το έκανε μόνο όταν ασκούσα πίεση στο nor clip

 

Αφού βαρέθηκα το παράτησα για να το πιάσω άλλη μέρα

όμως το συναρμολόγησα πάλι χωρίς e3 flasher και βγάζει πάλι κόκκινο λαμπάκι και σβήνει

wtf????

 

-Aνάβει το πράσινο,μετά από λίγα δευτερόλεπτα αναβοσβήνει το κόκκινο με 3 μπίπ και κλείνει

κατα πασα πιθανοτητα,βραχυκυκλωμα nor 

μηπως φλασαρες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα το clip του e3 flasher και το "έπιασα" για να πιέζεται,άναψα και έβγαλε το κόκκινο λαμπάκι και έσβησε

μετά έβγαλα την πίεση και άναψε κανονικά,αλλά αναβόσβηναν τα λαμπάκια στο flasher που σημαίνει οτι δεν έκανε καλή επαφή,το ξαναπίεσα και πάλι κόκκινο λαμπάκι.

Το έβγαλα εντελώς και άναψε κανονικά,ξαναβάζω το clip αλλά αναβόσβηναν τα λαμπάκια οτι δεν κάνει επαφή,εφαρμόζω την πίεση και πάλι κόκκινο λαμπάκι

Βαρέθηκα,το συναρμολόγησα και τώρα το βγάζει και χωρίς flasher επάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα το clip του e3 flasher και το "έπιασα" για να πιέζεται,άναψα και έβγαλε το κόκκινο λαμπάκι και έσβησε

μετά έβγαλα την πίεση και άναψε κανονικά,αλλά αναβόσβηναν τα λαμπάκια στο flasher που σημαίνει οτι δεν έκανε καλή επαφή,το ξαναπίεσα και πάλι κόκκινο λαμπάκι.

Το έβγαλα εντελώς και άναψε κανονικά,ξαναβάζω το clip αλλά αναβόσβηναν τα λαμπάκια οτι δεν κάνει επαφή,εφαρμόζω την πίεση και πάλι κόκκινο λαμπάκι

Βαρέθηκα,το συναρμολόγησα και τώρα το βγάζει και χωρίς flasher επάνω

για να σβησει η κονσολα πρεπει να πιεστει υπερβολικα η nor.

με ποιον τροπο εδινες πιεση στο κλιπ?

αν την εχεις λυμμενη την κονσολα,τσεκαρε μηπως βραχυκυκλωνει απο κατι αλλο,καποιο καλωδιο

εχει πατηθει απο τροφοδοτικο,τσεκαρε τα 2 καλωδια του βυσματος που περναει το ρευμα,

μηπως εχει γδαρθει...

αν δεν ειναι τιποτα απο ολα αυτα,αναψε κονσολα οσο μενει ανοιχτη και βραχυκυκλωσε

με ενα κατσαβιδι τις επαφες της nor ολες μαζι μπας και....

αν δεν,θελει κοιταγμα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έναν σφιγκτήρα μανταλάκι,με αυτό είχα τσιπάρει και το δικό μου

κοίταξα με έναν μεγενθυτικό φακό τα ποδαράκια της nor αλλά δεν βλέπω να ενώνονται κάπου ή κάτι άλλο

 

με το κατσαβίδι να βραχυκυκλώσω τα ποδαράκια από τη μία πλευρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το δοκίμασα αλλά δεν....

πράσινο,μετά 3 μπίπ,κόκκινο λαμπάκι,κλείνει και μετά αναβοσβήνει το κόκκινο

 

διάβασα οτι σε αντίστοιχο error παίζει να φταίει και το τροφοδοτικό,αλλά το δικό μου έχει 4pin τροφοδοτικό και αυτό 3pin και δεν το δοκίμασα

 

 

update:

δοκίμασα και tristate to ground στη nor και πάλι τζίφος,οπότε είναι hardware πρόβλημα

στο ξεκόλλημα έφυγε και η κόλληση του tristate στη μητρική και ολοκληρώθηκε το έργο :ph34r:

το παρατάω,πρέπει από την αρχή να βραχυκύκλωσα τη nor και τα έπαιξε

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδες καλησπερα. εχω ενα θεμα με το ps3. εχει πανω rebug 4.81.2, τελευταιο multiman και webman. μεσω του multiman κανω copy το pes 2018 απο εξωτερικο σκληρο fat32. μου κανει κανονικα το copy. οταν βγαζω το σκληρο και παω να κανω load ειτε webman ειτε multiman δεν ξεκιναει το παιχνιδι. οταν βαλω το σκληρο και μου εμφανιζει μεσω multiman και το κανω load εκει ολα καλα. πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις του παιχνιδιου μεσω multiman για να παιζει κατευθειαν απο τον εσωτερικο σκληρο? επισης ενα αλλο κουλο βαζω το παιχνιδι σε usb3 32g fat 32 και δεν εμφανιζει το παιχνιδι sta games του multiman το βαζω απο τον 500αρι εξωτερικο σκληρο και ολα καλα. καμια βοηθεια για τα δυο θεματακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...