Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

bebis4 ξανατρεξε τον webman και κάνε και restart την κονσόλα, κάποιο κόλλημα θα έφαγε ο webman.

 

Eddy_Gordo προχωράς κανονικά.

Πρώτα κοιτάς οδηγό για τράβηγμα backup nor, και μετά φλασαρισμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

bebis4 ξανατρεξε τον webman και κάνε και restart την κονσόλα, κάποιο κόλλημα θα έφαγε ο webman.

 

Eddy_Gordo προχωράς κανονικά.

Πρώτα κοιτάς οδηγό για τράβηγμα backup nor, και μετά φλασαρισμα...

Έχουμε κάπου τον οδηγό εδω, διότι από το λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κάπου τον οδηγό εδω, διότι από το λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι

http://www.psjailbreak.gr/2017/11/ps3xploit-custom-firmware-482-official.html

απλα αντι να στησεις web server, τα κανεις ολα απο το http://redthetrainer.com/ps3/

εγω ετσι το εκανα και δεν ειχα θεμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην ομάδα έβαλα rebug 4.82 και δεν βρίσκω τρόπο να το βάλω online πείτε κανένα τροπο

βαλε 4.82 Ferrox Cobra 1.01 και εισαι οκ.

το Rebug ειναι Lite Edition δεν ειναι ολοκληρωμενο Rex Cfw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο το νεο φορουμ μαγκες. 

Εχει δοκιμασει κανεις το Debug for HDD Exchange Utility? Περιμενω νεο σκληρο που τζιμπησα απο τις αγγελιες και οταν τον περασω δεν θελω να χασω saves, settings και trophies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα παιδες με πολυ τυχη ευχομαι σε ολους. μετα την αγορα του ps4 σκεφτομαι να πουλησω την παλια ps3 fat 60 κονσολα. ειχε φαει ban και εχω περασει νεα idps για να παιζει και online. η ερωτησεις που εχω ειναι:

πειν την δωσω μπορω να αλλαξω mail ωστε να μην εχει πανω το δικο μου και να βαλει ο αγοραστης δικο του για να μπαινει αν θελει online? μπορω να την κανω με καποιο τροπο reset  ομως να μην χαθει το cfw και το idps? αν ο αγοραστης την θελει με ofw πως μπορω να το κανω και να κρατηθει το idps και να βαλει νεο mail?

ευχαριστω για την οποια βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, bebis4 είπε

πειν την δωσω μπορω να αλλαξω mail ωστε να μην εχει πανω το δικο μου και να βαλει ο αγοραστης δικο του για να μπαινει αν θελει online?

απλα κανε delete τον user

32 λεπτά πριν, bebis4 είπε

μπορω να την κανω με καποιο τροπο reset  ομως να μην χαθει το cfw και το idps?

Εχει στα system settings επιλογη για factory reset, αλλα δεν ξερω αν θα μεινει το id

33 λεπτά πριν, bebis4 είπε

αν ο αγοραστης την θελει με ofw πως μπορω να το κανω και να κρατηθει το idps και να βαλει νεο mail?

Απλα περνας απο πανω ενα official sony firmware. Φανταζομαι οτι πρεπει να κανεις και disable QA. Και παλι, δεν γνωριζω αν θα μεινει το id, αλλα φανταζομαι πως ναι.

Για πιο σιγουρες απαντησεις περιμενε να σου πει καποιος που ξερει καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μείνει μόνιμα ή idps πρέπει η κονσόλα να κατέβει σε 3.55 otheros  και να γίνει η διαδικασία.

Όπως επίσης για να γίνει ofw πρέπει να κατέβει σε 3.55 cfw και μετά σε 3.55 ofw

Ειδάλλως με τόν τρόπο που έχει περαστεί αν γίνει φορμάτ θά χαθεί.

Αν σβήσεις τόν user δεν θα χαθεί.

Επεξ/σία από mikele13-
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πέρασα από rebug 4.82 σε ferrox 4.82 και διακρίνω ανωμαλίες...πχ κάποια home brew δεν μου τα ανοίγει και δεν επικοινωνεί καθόλου με webman ότι ενέργειες κάνω με webman δεν πιάνουν ....τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Telis_69 είπε

Καλησπέρα πέρασα από rebug 4.82 σε ferrox 4.82 και διακρίνω ανωμαλίες...πχ κάποια home brew δεν μου τα ανοίγει και δεν επικοινωνεί καθόλου με webman ότι ενέργειες κάνω με webman δεν πιάνουν ....τι κάνω?

Αν έχεις περάσει Ferrox Standard είναι λογικό διότι είναι απλό cfw.

O webman δουλεύει με cobra cfw οπότε πρέπει να βάλεις τό 4.82 Ferrox Cobra v7.55 v1.01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikosXX είπε

Παιδια ο multiman δεν διαβαζει τον εξωτερικο σκληρο δισκο που εχω ενω διαβαζει κανονικα usb stick ξερετε κατι;;

Ο εξωτερικός σκληρός πρέπει να είναι usb 2.0 (usb 3.0 επιλεκτικους βλέπει) και φορμαρισμένος FAT32.

Φτιάχνεις φάκελο GAMES και πετάς τα παιχνίδια σε BLUS/BLESxxxxx 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,  θα ήθελα μία βοήθεια... έβαλα στο ps3 το νέο ferrox4.82 με cobra 7.55. Επίσης έβαλα και το sen enabler και έκανα psn/sen disable. Όταν μου ζήτησε να κάνει reboot είπα ok και από τότε δεν ξαν'ανοιξε ή κονσόλα. Ανοίγει το πράσινο φωτάκια αλλά ως εκεί. Δεν υπάρχει σημα στην tv. Επίσης δεν μπορώ να μπω ούτε recovery mode. 

Γνωρίζει κανείς πως και εάν μπορώ να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...