Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

teensy2++

 

10 χαρακτήρες

 

Αυτό είναι η καλύτερη επίλογή και αναβαθμίσιμο ? Από που μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιο από αξιόπιστη πηγή ? (αν εν γίνεται public στείλτε pm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι η καλύτερη επίλογή και αναβαθμίσιμο ? Από που μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιο από αξιόπιστη πηγή ? (αν εν γίνεται public στείλτε pm)

 

για μένα είναι η καλύτερη open λύση, αλλά δυστυχώς είναι out of stock μέχρι τις 22 Νοε.

 

http://www.pjrc.com/store/teensypp.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.. πηρα το PS3Key Ps3zpack απο το easybuy και κανω τη διαδικασια.. αναβει μπλε φωτακι και μου βγαινει στο game menu το INSTALL PACKAGE FILES αλλα ενω περναω το backup manager στο στικακι δεν το βρισκει για να το κανει install.. εχω δοκιμασει πολλους back up manager αλλα κανεναν δεν αναγνωριζει. το στικακι ειναι fat32 απο default..

 

καμια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.. πηρα το PS3Key Ps3zpack απο το easybuy και κανω τη διαδικασια.. αναβει μπλε φωτακι και μου βγαινει στο game menu το INSTALL PACKAGE FILES αλλα ενω περναω το backup manager στο στικακι δεν το βρισκει για να το κανει install.. εχω δοκιμασει πολλους back up manager αλλα κανεναν δεν αναγνωριζει. το στικακι ειναι fat32 απο default..

 

καμια ιδέα?

 

βάλε το στικ κ πήγαινε στο φάκελο install package files και θα δεις το αρχείο εγκατάστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινω φιλε στο φακελο install package files αλλα δε βρισκω τπτ.. αυτο λεω.. κανονικα θα επρεπε να βγαινει το αρχειο για να το κανω install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινω φιλε στο φακελο install package files αλλα δε βρισκω τπτ.. αυτο λεω.. κανονικα θα επρεπε να βγαινει το αρχειο για να το κανω install.

 

άμα πας στα εικονίδια του πσ3 μουσική βίντεο εικόνες κάτω κάτω σε κάθε μενού σου εμφανίζει το usb σα μονάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εαν παω πχ στα video γραφει :

 

bd data utility

search for media servers

video editror & uploader

 

αλλα βεβαια δεν εχω τπτ στο στικακι μεσα μονο το backup manager.

 

επισης με το ιδιο στικακι χθες εκανα αναβαθμιση στο firmware στο 7.41.. και δοκιμασα με δυο στικακια.. επισης το χω κανει φορμαρισμενο αν και ηταν default στο fat32..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εαν παω πχ στα video γραφει :

 

bd data utility

search for media servers

video editror & uploader

 

αλλα βεβαια δεν εχω τπτ στο στικακι μεσα μονο το backup manager.

 

επισης με το ιδιο στικακι χθες εκανα αναβαθμιση στο firmware στο 7.41.. και δοκιμασα με δυο στικακια.. επισης το χω κανει φορμαρισμενο αν και ηταν default στο fat32..

 

με μπέρδεψες.. 7.41 να φανταστώ ενοεις 3,41 και όταν λες στικακι ενοεις ένα απλό κοινό στικακι usb που πουλάνε στο πλαίσιο έτσι? όχι το στικακι που έκανες j/b??

 

εάν μιλάς για απλό στικακι φορμαρισμένο σε fat32 ανοιξε το ps3 χωρίς j/b και δες αν το βλέπει σαν μονάδα στο video , photo, music (για να σου δωσω να καταλάβεις πρέπει να λέει usb να έχει ανοίξει εξτρά κατηγορία και ας μην έχεις τπτ μεσα) αν δε το βλέπει ούτε τότε τότε έχουν φρικάρει οι usb port του πσ3 η το στικακι σου τον παίζει , για σιγουριά σε αυτή τη περίπτωση κανε φορματ στο στικακι (οχι quick) και ξαναδοκίμασε γτ λίγο χλομο να χουν φρικάρει τα πορτ του πσ3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ps3 ηταν μιας μερας.. ενω χθες το αναγνωριζε αφου περασα την 3.41 σταματησε να τα αναγνωριζει.. αλλα δε το χα προσεξει.. ειχες δικιο.. πηγα και αγορασα ενα στικακι sony και το ειδε και εγινε η διαδικασια κανονικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...