Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/1/2018 στις 8:16 ΜΜ, mikele13- είπε

Αν έχεις περάσει Ferrox Standard είναι λογικό διότι είναι απλό cfw.

O webman δουλεύει με cobra cfw οπότε πρέπει να βάλεις τό 4.82 Ferrox Cobra v7.55 v1.01

Έχω περάσει το τελευταίο ferrox αλλά δεν μ υποστηρίζει ούτε μ άνοιγει home brew εφαρμογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bassicm είπε

Καλημέρα παιδιά,  θα ήθελα μία βοήθεια... έβαλα στο ps3 το νέο ferrox4.82 με cobra 7.55. Επίσης έβαλα και το sen enabler και έκανα psn/sen disable. Όταν μου ζήτησε να κάνει reboot είπα ok και από τότε δεν ξαν'ανοιξε ή κονσόλα. Ανοίγει το πράσινο φωτάκια αλλά ως εκεί. Δεν υπάρχει σημα στην tv. Επίσης δεν μπορώ να μπω ούτε recovery mode. 

Γνωρίζει κανείς πως και εάν μπορώ να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καταρχήν γιατί χρησιμοποίησες Sen enabler από την στιγμή πού έχεις τελευταία έκδοση και μπαίνεις online κανονικοτατα???

Sen enabler βάζουμε αν έχουμε προηγούμενη έκδοση και μας spoofarei στην τελευταία για να μπούμε online.

Βγάλε τόν δίσκο και Καντον φορμάτ σέ υπολογιστή και ελπίζω να στρώσει βγάζοντας μνμα να βάλεις σε usb τό cfw που είχες τώρα.

Αν όχι πάς για τσιπαρισμα...

8 ώρες πριν, NikosXX είπε

Usb 3.0 ειναι και fat32 λες να τον ξαναφορμαρω σε fat 32??

Δοκίμασε να τόν κάνεις NTFS και ξανά FAT32 με Fat32Formatter

http://tokiwa.qee.jp/EN/Fat32Formatter/

Αν δεν, τότε ο σκληρός είναι από τά μοντέλα πού δεν βλέπει τό ps3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Telis_69 είπε

Έχω περάσει το τελευταίο ferrox αλλά δεν μ υποστηρίζει ούτε μ άνοιγει home brew εφαρμογές

Ποιο τελευταίο όμως, standard η cobra edition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα mikele. Δυστυχώς δεν το ήξερα για το sen enabler. Καθότι newbης  με cfw. Τον σκληρό τον έβγαλα και άνοιξα την κονσόλα χωρίς αυτόν, δεν υπήρξε καμία διαφορά, κανένα μήνυμα. Πιστεύεις οτι αν του κάνω format θα αλλάξει κάτι; 

Τσιπαρισμα τι εννοες; Φλασαρισμα; Δεν εχω κάνει backup στη nand. 

Επεξ/σία από bassicm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bassicm είπε

Kαλησπερα mikele. Δυστυχώς δεν το ήξερα για το sen enabler. Καθότι newbης  με cfw. Τον σκληρό τον έβγαλα και άνοιξα την κονσόλα χωρίς αυτόν, δεν υπήρξε καμία διαφορά, κανένα μήνυμα. Πιστεύεις οτι αν του κάνω format θα αλλάξει κάτι; 

Τσιπαρισμα τι εννοες; Φλασαρισμα; Δεν εχω κάνει backup στη nand. 

Καντου format αναγκαστικά.

Αν σου βγάλει μνμα για πέρασμα cfw με usb είναι καλό σημάδι.

 

8 ώρες πριν, Telis_69 είπε

Βάζεις αυτό...

http://www.psx-place.com/threads/ferrox-4-82-v1-01-cobra-7-55-by-alexander.15724/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα mikele.  Απο ferrox 4.76 ποιο με συμβουλεύεις να βάλω ; Slim 250 ,  σκεφτομαι να του βαλω δισκο 2tb και θα θελει και περασμα cfw , cex πρεπει να ειναι

θα ηθελα να εχει ενσωματωμένo ps2 games launch . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Damachi είπε

Kαλησπερα mikele.  Απο ferrox 4.76 ποιο με συμβουλεύεις να βάλω ; Slim 250 ,  σκεφτομαι να του βαλω δισκο 2tb και θα θελει και περασμα cfw , cex πρεπει να ειναι

θα ηθελα να εχει ενσωματωμένo ps2 games launch . Ευχαριστώ

Δίσκο βάζεις 750gb μέγιστο για εσωτερικό, εξωτερικό ναι μέχρι 2TB αλλά υπόψιν δεν βλέπει όλους τους usb 3.0 όποτε είναι ρίσκο, εκτός και αν έχεις usb 2.0 που θα είσαι κομπλέ.

Cfw βάζεις αυτό που έγραψα σέ προηγούμενο ποστ πιο πάνω.(Ferrox 4.82 v.1.01)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κανένα περιορισμό με flag  πρέπει να είναι Ferrox σε Ferrox  αναβάθμιση ; Ρωτάω γιατί παλιά είχα σε αλλο Rogero και βάζοντας αναβαθμιση σε Rebug μου χε κολλήσει στη μέση  . Δίσκο σε ntfs format για να βλεπει και > 4gb αρχεία πρέπει να είναι εσωτερικός μονο ; Ανοίγω δηλαδή το κουτί με το μπλε usb3 κοντρολερ και βάζω τον περιεχόμενο 750gb μέσα αντικαθιστώντας τον παλιό . Ευχαριστήσω που μου είπες για τον περιορισμό

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι . Το format δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα. Ακόμα δεν υπάρχει σήμα στην τηλεόραση, το ps3 ανάβει (πράσινο λαμπάκι) αλλά δεν υπάρχει καμία ανταπόκριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Damachi είπε

Έχω κανένα περιορισμό με flag  πρέπει να είναι Ferrox σε Ferrox  αναβάθμιση ; Ρωτάω γιατί παλιά είχα σε αλλο Rogero και βάζοντας αναβαθμιση σε Rebug μου χε κολλήσει στη μέση  . Δίσκο σε ntfs format για να βλεπει και > 4gb αρχεία πρέπει να είναι εσωτερικός μονο ; Ανοίγω δηλαδή το κουτί με το μπλε usb3 κοντρολερ και βάζω τον περιεχόμενο 750gb μέσα αντικαθιστώντας τον παλιό . Ευχαριστήσω που μου είπες για τον περιορισμό

Αυτή τη στιγμή μόνο o Ferrox έχει ολοκληρωμένο 4.82 ,της Rebug είναι Lite Edition,δεν συνιστάται.

Τά παιχνίδια πού έχουν αρχεία πάνω από 4gb πχ Gran Turismo 6 παίζουν μόνο από εσωτερικο σκληρό.

Αν θες εξωτερικό σε NTFS πρέπει αφού κατεβάσεις το οποιοδήποτε παιχνίδι, να το μετατρέψεις σε iso.

Αλλιώς FAT32 που παίζουν όλα τά μη έχοντας "big files"...

36 λεπτά πριν, bassicm είπε

Καλησπέρα και πάλι . Το format δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα. Ακόμα δεν υπάρχει σήμα στην τηλεόραση, το ps3 ανάβει (πράσινο λαμπάκι) αλλά δεν υπάρχει καμία ανταπόκριση. 

Έκανες φορμάτ από τα windows και έφτιαξες νέο τομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξωτερικο fat 32 υπαρχει το OpenSplit v1.2.Σπαει τα αρχεια 4gb σε μικροτερα.Το προγραμματακι το εχω δουλεψει σε αρκετα παιχνιδια που ειχαν αρχεια πανω απο 4gb και μπορεσα να τα παιξω σε εξωτερικο δισκο fat 32.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Damachi είπε

Ωραίος , θυμόμουνα παλιά πως κάπως είχα κάνει τη  δουλειά γιατί τα περισσότερα JRPG  θελουν split πριν τα στειλω ftp

Αν είναι να τά μεταφέρεις ftp γιατί να τά κάνεις split?

Κανονικά θα παίζουν από εσωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...