Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο εσωτερικός είναι γεμάτος  ... Μήπως θυμασαι πως μπορω να κανω delete μερικα patch και addons παιχνιδιών που δε θέλω ; Τα σκουπίδια τους μένουν στο δίσκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Damachi είπε

ο εσωτερικός είναι γεμάτος  ... Μήπως θυμασαι πως μπορω να κανω delete μερικα patch και addons παιχνιδιών που δε θέλω ; Τα σκουπίδια τους μένουν στο δίσκο

Στα Game Data Utility πιο πάνω από τά saves είναι όλα τά gb μαζεμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το format έγινε από windows (ntfs) και δημιουργήθηκε νέος τόμος.

Τι πιστεύεις ότι συμβαίνει; Μπορεί να γίνει κάτι; Αν και απ'οτι διαβάζω χωρίς nand backup δυσκολο.  Το πιο πιθανό να πειραματιστω λίγο ακόμα και να το δώσω για ανταλλακτικά;  

Οποία βοήθεια καλοδεχούμενη.

Υ.Γ. δεν θυμάμαι αν το ανεφερα, είναι το cechg04 (fat) 40Gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bassicm είπε

Το format έγινε από windows (ntfs) και δημιουργήθηκε νέος τόμος.

Τι πιστεύεις ότι συμβαίνει; Μπορεί να γίνει κάτι; Αν και απ'οτι διαβάζω χωρίς nand backup δυσκολο.  Το πιο πιθανό να πειραματιστω λίγο ακόμα και να το δώσω για ανταλλακτικά;  

Οποία βοήθεια καλοδεχούμενη.

Υ.Γ. δεν θυμάμαι αν το ανεφερα, είναι το cechg04 (fat) 40Gb.

Δοκίμασε να μπεις recovery menu που σου βγάζει ένα μενού με πολλές επιλογές.

Αν βγάλει εικόνα είσαι σέ καλό κάνεις system update και βλέπεις.

ΑνΔΕΝ, δύσκολα τά πράγματα,αν ήταν NOR την φτιάχναμε, με nand όμως δεν έχω τά κατάλληλα εργαλεία....

Sen Enabler όταν μπήκες, θυμάσαι αν έλεγε sen να το κάνεις enable η disable???

 

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε τα εξης...

βγαλε σκληρο και ανοιξε κονσολα και περιμενε 1 λεπτο +  αν βγαλει μνμα οτι λειπει .

αν δεν δεις τιποτα,κουμπωσε τον παλι και ανοιξε ξανα και παρατηρησε αν υπαρχει

δραστηριοτητα στο κιτρινο λαμπακι του σκληρου οπως επισης αν εχεις ρευμα στα usb

και συγχρονιζει το χειριστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2018 στις 12:36 ΜΜ, mikele13- είπε

Για να μείνει μόνιμα ή idps πρέπει η κονσόλα να κατέβει σε 3.55 otheros  και να γίνει η διαδικασία.

Όπως επίσης για να γίνει ofw πρέπει να κατέβει σε 3.55 cfw και μετά σε 3.55 ofw

Ειδάλλως με τόν τρόπο που έχει περαστεί αν γίνει φορμάτ θά χαθεί.

Αν σβήσεις τόν user δεν θα χαθεί.

καλημερα. υπαρχει καπου η διαδικασια για να να κατέβει σε 3.55 otheros και ειναι ευκολο να την κανω?

επισης αν την κανω μπορω μετα να περασω εγω cfw ή χρειαζεται παλι e flaser?

παμε στα πιο απλα αν μεινω σε cfw ferrox 4.82 που ειμαι τωρα μπορω να σβησω ολους τους users χωρις να χαθει idps και να κανω ενα νεο user και νεο λογαρισμο στο psn και να δωσω στον αγοραστη με το mail ποθ θα το εχω συνδεσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bebis4 είπε

καλημερα. υπαρχει καπου η διαδικασια για να να κατέβει σε 3.55 otheros και ειναι ευκολο να την κανω?

επισης αν την κανω μπορω μετα να περασω εγω cfw ή χρειαζεται παλι e flaser?

παμε στα πιο απλα αν μεινω σε cfw ferrox 4.82 που ειμαι τωρα μπορω να σβησω ολους τους users χωρις να χαθει idps και να κανω ενα νεο user και νεο λογαρισμο στο psn και να δωσω στον αγοραστη με το mail ποθ θα το εχω συνδεσει?

για να κατεβεις σε 3.55 otheros δεν ειναι δυσκολο,αλλα αν εχεις περασει την idps μεσω webman

θα χαθει και θα σου δειχνει την μαμισια.Γενικα σε καθε αλλαγη cfw αλλαζει.

Οπως εγραψα σε παλιοτερα post για να αλλαξει μονιμα ειναι μια δυσκολη και συναμα επικινδυνη

διαδικασια,θελει γνωσεις.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι και εφοσον η κονσολα bootarei με νεα idps μεσω webman,

να σβησεις τους users σου και να φτιαξεις καινουριο,οπως εγραψες και εσυ.

Δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Αν ομως η κονσολα χρειαστει να γυρισει σε OFW πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΙΝ να αλλαξει σε μονιμη κατασταση η idps.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Δοκιμασε με το κλασικο καλωδιο scart οχι με hdmi μπας και βγαλει εικονα στην τβ.

Καλημερα, έχω δοκιμάσει και το δικό του καλωδιο, άλλο hdmi και άλλη τηλεόραση, τίποτα.

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Τσεκαρε τα εξης...

βγαλε σκληρο και ανοιξε κονσολα και περιμενε 1 λεπτο +  αν βγαλει μνμα οτι λειπει .

αν δεν δεις τιποτα,κουμπωσε τον παλι και ανοιξε ξανα και παρατηρησε αν υπαρχει

δραστηριοτητα στο κιτρινο λαμπακι του σκληρου οπως επισης αν εχεις ρευμα στα usb

και συγχρονιζει το χειριστηριο.

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά. Δεν έχω καθόλου εικόνα. Ή δραστηριότητα του σκληρού είναι ένα φλασαρισμα στο κίτρινο led με το που ανοίγει το ps3, τίποτα άλλο. Το κοντρολερ δεν συγχρονίζει  και δεν υπάρχει ρεύμα σε κανένα usb. Το optical είναι κόκκινο αλλά νομίζω κάπως αχνό, δεν το είχα παρατηρήσει πως ήταν πριν.

Το blueray ακούγεται να δουλεύει κανονικά.Και ο ανεμιστήρας σε χαμηλές στροφές.

Αν δοκιμασω να αλλάξω θερμοαγωγιμη λέτε να γίνει κάτι;

Επεξ/σία από bassicm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bassicm είπε

Καλημερα, έχω δοκιμάσει και το δικό του καλωδιο, άλλο hdmi και άλλη τηλεόραση, τίποτα.

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά. Δεν έχω καθόλου εικόνα. Ή δραστηριότητα του σκληρού είναι ένα φλασαρισμα στο κίτρινο led με το που ανοίγει το ps3, τίποτα άλλο. Το κοντρολερ δεν συγχρονίζει  και δεν υπάρχει ρεύμα σε κανένα usb. Το optical είναι κόκκινο αλλά νομίζω κάπως αχνό, δεν το είχα παρατηρήσει πως ήταν πριν.

Αν δοκιμασω να αλλάξω θερμοαγωγιμη λέτε να γίνει κάτι;

αφου δεν εχεις ρευμα στα usb τοτε η κονσολα εχει τουβλιασει κοινως brick...

πας για ανταλλακτικα...αφου δεν εχεις και nand backup ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikele13- είπε

αφου δεν εχεις ρευμα στα usb τοτε η κονσολα εχει τουβλιασει κοινως brick...

πας για ανταλλακτικα...αφου δεν εχεις και nand backup ......

Τέλεια. Οπότε να μην ασχοληθω άλλο. Να ρωτησω... πόσο εκτιμαται να το δώσω για parts; για να το βάλω μία αγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bassicm είπε

Τέλεια. Οπότε να μην ασχοληθω άλλο. Να ρωτησω... πόσο εκτιμαται να το δώσω για parts; για να το βάλω μία αγγελία.

τροφοδοτικο και drive οτι αξιζει,30-50 ευρω παιζει δες το εσυ και κρινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...