Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από την αρχή που πέρασα cfw, έκανα log in ανά διαστήματα στο psn μόνο για να ενημερώνω τα ρόστερ σε fifa και pro και μετά log out

τελικά δεν το γλύτωσα το ban της κονσόλας

 

έχω id από χαλασμένη κονσόλα και κάποια στιγμή θα το περάσω

πάντα είχα rebug,webman και multiman,υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω τις πιθανότητες να φάω ban;

 

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, musiccc444 είπε

από την αρχή που πέρασα cfw, έκανα log in ανά διαστήματα στο psn μόνο για να ενημερώνω τα ρόστερ σε fifa και pro και μετά log out

τελικά δεν το γλύτωσα το ban της κονσόλας

έχω id από χαλασμένη κονσόλα και κάποια στιγμή θα το περάσω

πάντα είχα rebug,webman και multiman,υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω τις πιθανότητες να φάω ban;

πριν κανουμε sign in παταμε R2+ τριγωνο (εφ'οσον εχουμε webman) για να μας διαγραψει τα cfw syscalls και ολο το ιστορικο.

Βεβαια,δεν μας καλυπτει 100% αλλα μια βοηθεια την δινει.

οτιδηποτε περι psninja,psnpatch κλπ ΔΕΝ προσφερει τιποτα παραπανω απο το combo με το χειριστηριο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mikele13- είπε

για να κατεβεις σε 3.55 otheros δεν ειναι δυσκολο,αλλα αν εχεις περασει την idps μεσω webman

θα χαθει και θα σου δειχνει την μαμισια.Γενικα σε καθε αλλαγη cfw αλλαζει.

Οπως εγραψα σε παλιοτερα post για να αλλαξει μονιμα ειναι μια δυσκολη και συναμα επικινδυνη

διαδικασια,θελει γνωσεις.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι και εφοσον η κονσολα bootarei με νεα idps μεσω webman,

να σβησεις τους users σου και να φτιαξεις καινουριο,οπως εγραψες και εσυ.

Δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Αν ομως η κονσολα χρειαστει να γυρισει σε OFW πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΙΝ να αλλαξει σε μονιμη κατασταση η idps.

καταφερε την αλλαγηοπως ειπες σε ευχαριστω. τι εννοεις οτι σε καθε αλλαγη cfw θα αλλαζει? εχω τωρα ferrox 48.2 αν βγει νεο και το περασω απο πανω θα χαθει η νεα idps που εβαλα? επισης εκανα νεο user. το δικο μου που εχω αν το σβησω τελειως θα χαθει το cfw? γιατι οταν πηγα να το σβησω εγραφε οτι θα χαθει software και κατι αλλο που δεν θυμαμαι τωρα η εννοει οτι θα χαθουν games, myltiman, kai webman που εχω κανει εγκατασταση στο δικόμου user?

απο οτι καταλαβα αν θελω να το γυρισω σε ofc πρεπει να γινει η διαδικασια που αναφερεις ως δυσκολη και επικινδυνη σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να μπώ και πάλι psn με το id της άλλης κονσόλας(έχω nor dump από e3 flasher),χρειάζεται να αλλάξω και το IDPS και το PSID ή αρκεί το πρώτο;(θα το κάνω με webman που το αλλάζει στο boot)

θα κάνω νέο psn account,χρειάζεται να κάνω και νέο user στο ps3 μου;Γιατί κάπου το διάβασα κι αυτό:unsure:

ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθεια

 

 

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bebis4 είπε

καταφερε την αλλαγηοπως ειπες σε ευχαριστω. τι εννοεις οτι σε καθε αλλαγη cfw θα αλλαζει? εχω τωρα ferrox 48.2 αν βγει νεο και το περασω απο πανω θα χαθει η νεα idps που εβαλα? επισης εκανα νεο user. το δικο μου που εχω αν το σβησω τελειως θα χαθει το cfw? γιατι οταν πηγα να το σβησω εγραφε οτι θα χαθει software και κατι αλλο που δεν θυμαμαι τωρα η εννοει οτι θα χαθουν games, myltiman, kai webman που εχω κανει εγκατασταση στο δικόμου user?

απο οτι καταλαβα αν θελω να το γυρισω σε ofc πρεπει να γινει η διαδικασια που αναφερεις ως δυσκολη και επικινδυνη σωστα?

Σε κάθε αναβάθμιση η idps θα χάνεται.

Ο user δεν έχει σχέση με το cfw, θα σβηστούν τά saves μόνο.

9 ώρες πριν, musiccc444 είπε

για να μπώ και πάλι psn με το id της άλλης κονσόλας(έχω nor dump από e3 flasher),χρειάζεται να αλλάξω και το IDPS και το PSID ή αρκεί το πρώτο;(θα το κάνω με webman που το αλλάζει στο boot)

θα κάνω νέο psn account,χρειάζεται να κάνω και νέο user στο ps3 μου;Γιατί κάπου το διάβασα κι αυτό:unsure:

ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθεια

Idps αλλάζεις, το Psid έχει σχέση με τον λογαριασμό.

Σε κάθε νέο user, υποχρεωτικά βάζεις νέο email + password

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mikele13- είπε

Σε κάθε αναβάθμιση η idps θα χάνεται.

Ο user δεν έχει σχέση με το cfw, θα σβηστούν τά saves μόνο.

Idps αλλάζεις, το Psid έχει σχέση με τον λογαριασμό.

Σε κάθε νέο user, υποχρεωτικά βάζεις νέο email + password

δηλαδη θα πρεπει αν κανω αναβαθμιση να αγορασω ξανα idps ή δεν πρεπει νακανω τις αναβαθμισης των cfw? γινεται να γινει μονιμη με καποιο τροπο ετσι ωστε το ps3 να μπαινει net ειτε με official ειτε με custom?

Επεξ/σία από bebis4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρατήσω το user που έχω και αλλάξω τα στοιχεία εισόδου στο psn με το νέο account που θα κάνω,θα αλλάξει και το psid;

βασικά θέλω να κρατήσω τα saves και τα updates που έχω κάνει,αν γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, bebis4 είπε

δηλαδη θα πρεπει αν κανω αναβαθμιση να αγορασω ξανα idps ή δεν πρεπει νακανω τις αναβαθμισης των cfw? γινεται να γινει μονιμη με καποιο τροπο ετσι ωστε το ps3 να μπαινει net ειτε με official ειτε με custom?

Όχι δεν αχρηστεύεται η idps απλά θα πρέπει να την έχεις backup,δηλαδή γράψε η αποθήκευσε κάπου τα 32 στοιχεία που έχεις, οπότε σέ περίπτωση αναβάθμισης,η χαθεί,να μπορείς να την περάσεις πάλι.Αν δεν την δώσεις αλλού,είναι δικιά σου μέχρι να μπαναριστει...

Για να γίνει μόνιμη στο έγραψα σε προηγούμενο ποστ

4 ώρες πριν, musiccc444 είπε

αν κρατήσω το user που έχω και αλλάξω τα στοιχεία εισόδου στο psn με το νέο account που θα κάνω,θα αλλάξει και το psid;

βασικά θέλω να κρατήσω τα saves και τα updates που έχω κάνει,αν γίνεται

Μόνο τό password μπορείς να αλλάξεις, το email όχι.

Αν σβήσεις user σβήνονται τά saves και αν έχεις έξτρα περιεχόμενο όπως dlc κλπ.

Τα updates παραμένουν στην κονσόλα.

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mikele13- είπε

Όχι δεν αχρηστεύεται η idps απλά θα πρέπει να την έχεις backup,δηλαδή γράψε η αποθήκευσε κάπου τα 32 στοιχεία που έχεις, οπότε σέ περίπτωση αναβάθμισης,η χαθεί,να μπορείς να την περάσεις πάλι.Αν δεν την δώσεις αλλού,είναι δικιά σου μέχρι να μπαναριστει...

Για να γίνει μόνιμη στο έγραψα σε προηγούμενο ποστ

Μόνο τό password μπορείς να αλλάξεις, το email όχι.

Αν σβήσεις user σβήνονται τά saves και αν έχεις έξτρα περιεχόμενο όπως dlc κλπ.

Τα updates παραμένουν στην κονσόλα.

σορρυ αν σε πρηζω. που θαβρω αυτα τα 32 αρχεια και πως θα τα αποθηκευσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, bebis4 είπε

σορρυ αν σε πρηζω. που θαβρω αυτα τα 32 αρχεια και πως θα τα αποθηκευσω?

Webman games/webman setup στην επιλογή Idps+memory θά τά δεις.τραβα φωτό από κινητό η γραφτα σε ένα χαρτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για την ερώτηση που θα κάνω.

Επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια σχετικά με το PS3, με τα λίγα που διάβασα, πλέον όλα τα Slim, Super Slim και κάποια Fat, μπορούν να δεχτούν CFW ακόμα και αν έχουν περασμένο το τελευταίο update; (το 4.82 δεν είναι; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AlienTechGR είπε

Σόρρυ για την ερώτηση που θα κάνω.

Επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια σχετικά με το PS3, με τα λίγα που διάβασα, πλέον όλα τα Slim, Super Slim και κάποια Fat, μπορούν να δεχτούν CFW ακόμα και αν έχουν περασμένο το τελευταίο update; (το 4.82 δεν είναι; )

Σε 4. 82 cfw με το νέο exploit δέχονται όλα τα fat και τα slim μέχρι 2504Β και date code 1A τα οποία κατεβαίνουν σε 3.56 και μόνο. 

Τα οποία  3.56 είναι πολύ λίγα κομμάτια... 

Τα super slim ΔΕΝ  γίνονται... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Σε 4. 82 cfw με το νέο exploit δέχονται όλα τα fat και τα slim μέχρι 2504Β και date code 1A τα οποία κατεβαίνουν σε 3.56 και μόνο. 

Τα οποία  3.56 είναι πολύ λίγα κομμάτια... 

Τα super slim ΔΕΝ  γίνονται... 

Μάλιστα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Telis_69 είπε

Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να αναλαμβανει jailbreak σε ps3 κατά προτίμηση από Πειραιά?

Στείλε πμ στον panbil (Βασίλης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...