Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK τα καταφερα απλα δεν το ειχα μετονομασει flash_482.hex το αρχειο. Ειμαι πλεον σε REBUG :) :) Να ρωτησω τωρα κατι αλλο, προσπαθω να συνδεθω online και μου ζηταει να κανω update....κανω?  (στο system information μου δειχνει 4.81 οπως λογικα θα πρεπει να δειχνει..) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα δεν ξερω...ακομα το ψαχνω....ειχα πολυ καιρο να ασχοληθω με το PS3 και απο τοοοοοοτε εχουν αλλαξει πολλα πραγματα!! :) 

Official Update se 4.82 εκανες εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fysikos είπε

καλησπέρα. σε ps3 slim με 3.73 και 3004Α γίνεται να πάει σε 3.55;;

Όχι δεν γίνεται.

1 ώρα πριν, spinemm είπε

Ξεκινησα και εγω τη διαδικασια ομως εχει "κολλησει"? - σταματησει? στο proceeding to patch nor flash memory... εδω και τουλαχιστον 40 λεπτα...να το κλεισω και να το ξανανοιξω ή το αφηνω οσο παει? (δεν εχω και τα δυο αρχεια στο usb παρα μονο το flsh.hex)

Αρκούν 10 λεπτά αν όντως σου έχει παγώσει η εικόνα.

Την κλείνεις, σου βγάζει μνμα ότι δεν έκλεισε σωστά ή κονσόλα, κάνει restore, και κάνει restart.

Ξεκινάς πάλι την διαδικασία, μπορεί να στο κάνει πάλι,αν μπορείς ethernet σύνδεση κονσόλα και pc.

35 λεπτά πριν, spinemm είπε

OK τα καταφερα απλα δεν το ειχα μετονομασει flash_482.hex το αρχειο. Ειμαι πλεον σε REBUG :) :) Να ρωτησω τωρα κατι αλλο, προσπαθω να συνδεθω online και μου ζηταει να κανω update....κανω?  (στο system information μου δειχνει 4.81 οπως λογικα θα πρεπει να δειχνει..) 

ΠΟΤΕ δεν κάνεις ofw update ενώ είσαι σε custom!!!

Πιο πάνω έχω δώσει link 4.82 cfw

Και εννοείται δεν μπαίνεις online...

20 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Εισ ωραίος! 

Ενώ παλι παλευω να βαλω το the last of us  μπας και παιξω. 

Απλο copy paste αρκει?

Επισης στο webman που παω να ρύθμισω το fan?

Το Last of Us έχει big file παίζει από εσωτερικο Μόνο.

Webman Games/webman setup x2 και σου ανοίγει μια σελίδα.

Θα τό δείς είναι ήδη στο auto, βάζεις manual και save τέρμα κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω!!!

Ωχχχ οχι online....βλεπω η κορη μου να με "τρωει" (δικο της ειναι πια :) ) αφου δεν θα μπορει να παιζει πια minecraft με τους φιλους της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spinemm είπε

Eυχαριστω!!!

Ωχχχ οχι online....βλεπω η κορη μου να με "τρωει" (δικο της ειναι πια :) ) αφου δεν θα μπορει να παιζει πια minecraft με τους φιλους της...

Δυστυχώς έτσι είναι..

Εξήγησε της ότι κερδίζει σε άπειρα παιχνίδια,ΑΛΛΑ χάνει στο multi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι σε ευχαριστω...ελα ομως που δεν την ενδιαφερουν τα πολλα παιχνιδια αλλα το Multi.... :) :) 

Να σε ρωτησω κατι αλλο....εαν βαλω spoofer (κανει δουλεια πια κατι τετοιο...?) λογικα θα υπαρχει περιπτωση ban σωστα? ειμαι Plus member αλλα εγω παιζω στο PS4, ( η κορη μου εχει το δικο της gamer id με το οποιο εχει παιξει και στο PS4) το μπαν θα το "φαει" η κονσολα (δηλ το PS3) ή το gamertag?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, mikele13- said:

Όχι δεν γίνεται.

Αρκούν 10 λεπτά αν όντως σου έχει παγώσει η εικόνα.

Την κλείνεις, σου βγάζει μνμα ότι δεν έκλεισε σωστά ή κονσόλα, κάνει restore, και κάνει restart.

Ξεκινάς πάλι την διαδικασία, μπορεί να στο κάνει πάλι,αν μπορείς ethernet σύνδεση κονσόλα και pc.

ΠΟΤΕ δεν κάνεις ofw update ενώ είσαι σε custom!!!

Πιο πάνω έχω δώσει link 4.82 cfw

Και εννοείται δεν μπαίνεις online...

Το Last of Us έχει big file παίζει από εσωτερικο Μόνο.

Webman Games/webman setup x2 και σου ανοίγει μια σελίδα.

Θα τό δείς είναι ήδη στο auto, βάζεις manual και save τέρμα κάτω.

Τελικα περασα τον φακελο του παιχνιδιού μεσω webman στον φακελο games στον εσωτερικο του ps3.

 

Επειτα εγκατάσταση και επαιξε! 

Καποια στιγμη θα περάσω τα uncharted

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spinemm είπε

Και παλι σε ευχαριστω...ελα ομως που δεν την ενδιαφερουν τα πολλα παιχνιδια αλλα το Multi.... :) :) 

Να σε ρωτησω κατι αλλο....εαν βαλω spoofer (κανει δουλεια πια κατι τετοιο...?) λογικα θα υπαρχει περιπτωση ban σωστα? ειμαι Plus member αλλα εγω παιζω στο PS4, ( η κορη μου εχει το δικο της gamer id με το οποιο εχει παιξει και στο PS4) το μπαν θα το "φαει" η κονσολα (δηλ το PS3) ή το gamertag?

Spoofer είναι ακόμα χειρότερα για το online.

Να μην χρησιμοποιείτε τον ίδιο λογαριασμό από cfw ps3 σε ps4 διότι σίγουρα θα μπαναριστει ο λογαριασμός και έχεις φόβο για ban ps4 όπως την έχει πατήσει ένας φίλος μου.

Άλλον λογαριασμό για cfw και άλλον για ps3-ps4 official.

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Τελικα περασα τον φακελο του παιχνιδιού μεσω webman στον φακελο games στον εσωτερικο του ps3.

Επειτα εγκατάσταση και επαιξε! 

Καποια στιγμη θα περάσω τα uncharted

Μέσω multiman/file manager εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια βοηθεια παρακαλω!

Καλησπερα σας σημερα εφτιαξα την κονσολα μου απο το “ μπαν ” που ειχα φαει!

Την ξανα τσιπαρα!

Με ενα USB 3.0 

Μετα πήγα να κανω νεο acc για να μην βαλω το παλιο μου και αν τυχον φαω μπαν να μην φαω και στο παλιο μου acc (στην παλια μου κονσολα εννοιτε γιατι εχω δυο ) και λεει καθε φορα που παω να βαλω το νεο acc κατι τετοιο οτι εχει βρεθει ενα σφαλμα να προσπαθησω σε λιγο η οτα εχω φαει μπαν!

Και αυτο το δειχνει και οταν παω να βαλω το παλιο μου acc

Ενω στο Internet του Ps3 μπορω και μπαινω κανονικα!

Ξερετε τι φταιει;

Εδω να γραψω πως δεν το εχω συνδεσει με καλοδιο παροχεις σηματος Wifi. Αλλα το εχω ασηρματο κοντα στο Ruter!

Ξερει κανεις;

οποιος ξερει παρακαλω να μου γραψει σε μηνυμα η εδω κατω!

Ευχαριστω!

Και το USB 3.0 ( ταχυτητα 3 ) το χρησιμοποιησα για να κατεβασω την νεα εκδοση για το Ps3 και να την περασω και δουλεψε αλλα μετα απο αυτο το τσιπαρα κιολας και μου εβγαλε το σφαλμα στο PSN ( και συγκεκριμενα οταν πηγα να κανω LOG IN )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/14/2018 στις 9:06 ΜΜ, mikele13- είπε

Movian app και μέσα σε αυτό υπάρχει Yts και opensubtitles

Eννοις να κατεβασω σε USB το Movian app  και μετα να το περασω στο Ps3;

Και αν ναι πως γινετε;

Κλεινω την κονσολα και την ξανα ανοιγο πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Anonumous2018.... είπε

Μια βοηθεια παρακαλω!

Καλησπερα σας σημερα εφτιαξα την κονσολα μου απο το “ μπαν ” που ειχα φαει!

Την ξανα τσιπαρα!

Με ενα USB 3.0 

Μετα πήγα να κανω νεο acc για να μην βαλω το παλιο μου και αν τυχον φαω μπαν να μην φαω και στο παλιο μου acc (στην παλια μου κονσολα εννοιτε γιατι εχω δυο ) και λεει καθε φορα που παω να βαλω το νεο acc κατι τετοιο οτι εχει βρεθει ενα σφαλμα να προσπαθησω σε λιγο η οτα εχω φαει μπαν!

Και αυτο το δειχνει και οταν παω να βαλω το παλιο μου acc

Ενω στο Internet του Ps3 μπορω και μπαινω κανονικα!

Ξερετε τι φταιει;

Εδω να γραψω πως δεν το εχω συνδεσει με καλοδιο παροχεις σηματος Wifi. Αλλα το εχω ασηρματο κοντα στο Ruter!

Ξερει κανεις;

οποιος ξερει παρακαλω να μου γραψει σε μηνυμα η εδω κατω!

Ευχαριστω!

Και το USB 3.0 ( ταχυτητα 3 ) το χρησιμοποιησα για να κατεβασω την νεα εκδοση για το Ps3 και να την περασω και δουλεψε αλλα μετα απο αυτο το τσιπαρα κιολας και μου εβγαλε το σφαλμα στο PSN ( και συγκεκριμενα οταν πηγα να κανω LOG IN )

γινε πιο αναλυτικος για να σε βοηθησουμε..

τι custom εχεις περασει,cex/dex,μια φωτο απο το μνμα που λαμβανεις.

21 λεπτά πριν, Anonumous2018.... είπε

Eννοις να κατεβασω σε USB το Movian app  και μετα να το περασω στο Ps3;

Και αν ναι πως γινετε;

Κλεινω την κονσολα και την ξανα ανοιγο πως;

μπαινεις στο site του movian,κατεβαζεις το pkg και το κανεις install.

μεσα υπαρχουν πολλα apps,βρισκεις yts και opensubtitles και τα κανεις εγκατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...