Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, fuzz είπε

κανω εγκατασταση το pkg αλλα οταν παω να παιξω μου λεει...this content can be used if you renew the license in playstation store...(κανω κατι λαθος στη διαδικασια για το resign?)

αρα τωρα εισαι οκ δλδ περασε και εισαι στο σταδιο να περασεις παιχνιδι?

δες εδω τον τροπο κανε οτι λεει και παντα ενεργοποιουμε το hen enabler

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπα..τιποτα

ξεκιναω με εισοδο στο λογαριασμο μου

μετα enable HAN (oxi install)

κ μετα τα βηματα που λεει στο video κανω εγκατασταση το pkg αλλα....τιποτα , τρωω πορτα απ το playstation store

κατι δεν κανω καλα υποθετω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο εξηγησα δεν τα διαβασες?

κανε το απο το miniweb

να ειναι το ps3 συνδεδεμενο στο δικτυο ειτε με wifi ειτε με καλωδιο πανω στο ρουτερ

 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Καλησπέρα. Έχω ένα ps3 slim (2504b) με custom rebug 4.81 και θέλω να περάσω το τελευταίο το 4.82 αλλά επειδή έχω μήνες να ασχοληθώ τα έχω ψιλοξεχάσει λίγο. Μπορεί κάποιος αν είναι εύκολο να μου στείλει link με το τελευταίο firmware που πρέπει να κατεβάσω μην περάσω τίποτα άλλο μέσα και κάνω καμιά βλακεία? 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση έβαλα ενα παιχνίδι σε iso του Ps2 συγκεκριμένα το pro evolution ενώ τρέχει κανονικά στην αρχή μετά το λογότυπο της Konami δεν δείχνει τίποτα  παραμένει σε μαύρη οθόνη τι παίζει; 

Επεξ/σία από xelidoni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xelidoni είπε

Μια ερώτηση έβαλα ενα παιχνίδι σε iso του Ps2 συγκεκριμένα το pro evolution ενώ τρέχει κανονικά στην αρχή μετά το λογότυπο της Konami δεν δείχνει τίποτα  παραμένει σε μαύρη οθόνη τι παίζει; 

http://www.psx-place.com/threads/tutorial-convert-psx-ps2-psp-games-for-ps3xploit-3-0-han.16690/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μεσω pkg linker και ολα πανε καλα το κανω κ εγκατασταση και οταν ερθει η ωρα να παω σε εκειον το φακελο δεν υπαρχει σε εκεινον τον συγκεκριμενο το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...