Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/5/2018 στις 5:40 ΜΜ, Anonumous2018.... είπε

Δέν μπορώ να κάνω καθόλου update μου βγάζει ότι αυτή η έκδοση δεν υπάρχει....

Αν σβήσεις τά game data θα στα κάνει όλα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άααα εντάξη σας ευχαριστώ πάω να το κάνω τώρα!

Όχι @mikele13- ακόμα το ίδιο λέει:

 

A later version is arleady installed.

There is no need to install this 

Version.

 

Επεξ/σία από Anonumous2018....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Anonumous2018.... είπε

Άααα εντάξη σας ευχαριστώ πάω να το κάνω τώρα!

Όχι @mikele13- ακόμα το ίδιο λέει:

A later version is arleady installed.

There is no need to install this 

Version.

Δεν έχεις σβήσει τά game data γι'αυτό στο βγάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την ομάδα. Ομολογώ ότι δεν είχα πάρει πρέφα για το ps3 exploit από τον Δεκέμβρη και ξαφνικά θυμήθηκα ότι είχα ένα CECH 3004A με dead laser που θα μπορούσε κάλλιστα να ξαναζήσει δόξες:D. Τέσπα η όλη διαδικασία ΄είναι πολύ πιο απλή (τουλάχιστον για το HAN) από ότι νόμιζα στην αρχή και το σύστημα λειτουργεί όπως προβλέπεται, έγινε δοκιμή κιόλας με διάφορα pkgs. Αυτά που έχω απορίες είναι το εξής:

Έχω κάπου 10-20 games για το ps3 σε discs. Μπορώ άνετα να τα ριπάρω όλα, το είχα κάνει στο demons souls πχ για να δοκιμάσω τον  RPCS3. Αν κάνω την διαδικασία για αυτά που υπάρχουν patches τουλάχιστον με τα CFW2OFW Helper και Make Backup PKG, θα μου ζητάνε πάλι δίσκο μετά την εγκατάσταση του PKG? Αν είναι έτσι είναι δώρο άδωρο στην περίπτωσή μου και θα πρέπει να κατεβάσω την αντίστοιχη PSN έκδοση...

Επίσης το ps3 exploit λειτουργεί με 4.81-82 ofws. Αν αύριο μεθαύριο βγει 4.83 θα φάμε ban ή ακόμα χειρότερα και brickαρισμα? Θα πρέπει να έχουμε το ps3 συνέχεια offline και να βάζουμε ethernet μόνο όταν περνάμε αρχεία από το pkg linker?

Γιατί το PKG Linker 2.0 τραβάει ζόρια με μερικά PKG? Άλλα τα βλέπει κανονικά και άλλα δε τα εμφανίζει στη λίστα του. Πχ το Castlevania Symphony Of The Night ενώ γίνεται κανονικά εγκατάσταση μέσω usb άρα και δε φταίει το PKG, στο linker είναι άφαντο, μόνο το rap.pkg φαίνεται.

Τελευταία μου απορία είναι τι ακριβώς παίζει με τα c00? Μου φαίνεται τρομερά yolo η φάση, όχι ότι με νοιάζει το ban αλλά παραείναι αλητεία :D.

Edit - Άλλες δύο ερωτήσεις στα γρήγορα.

Μερικά pkg δεν συνοδεύονται από αντίστοιχα rap (συνήθως σε DLC συμβαίνει). Κάνεις resign και install μόνο το pkg?

Επίσης μερικά psn games μετά το install και αφού τα τρέξεις μπορεί να ζητήσουν να κατεβάσουν game update (δε το έκανα). Θα λειτουργήσουν κανονικά και μετά το update ή θα χαλάσει την εγκατάσταση?

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps vita games on ps3

Γεια σας.θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορω στο τσιπαρισμενο ps3 με καποιον emulator.Να μπορω εγκαταστησω και να παιζω παιχνιδια ps vita.Χωρις να εχω ps vita.Και παλι σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Sakisoriginal21 είπε

Ps vita games on ps3

Γεια σας.θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορω στο τσιπαρισμενο ps3 με καποιον emulator.Να μπορω εγκαταστησω και να παιζω παιχνιδια ps vita.Χωρις να εχω ps vita.Και παλι σας ευχαριστω.

Το PS3 κάνει emulation για τα PS1/2/PSP δεν είναι αρκετά δυνατό για PSVita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι μόνο θέμα ισχύος του hardware, το Psvita σε πολλά παιχνίδια απαιτεί touch στην οθόνη αλλά και στην πίσω πλευρά. Κατά συνέπεια δεν θα έδινε στο PS3 την ίδια εμπειρία παιχνιδιού. Όσοι έχουν pstv με HENkaku, AntiBlacklist και παίζουν εκεί παιχνίδια PsVita καταλαβαίνουν τι λέω.

Επεξ/σία από polog40
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να πω παντως τον καημο μου ξανα....πανω στην διαδιακασια του exploit εφαγα διακοπη ρευματος και ενω η κονσολα παιζει απροβληματιστα δεν εχω wifi η Lan... τωρα να εφαγα semi-brick λογω της φυσης του exploit? δεν ξερω .. να καηκε η καρτα δικτυου??? παλι δε ξερω...προσφατα μετα απο το θεμα αυτο ξεκινησα και τερματισα σε δισκακι απο ενοικιαση το Dantes inferno χωρις το παραμικρο θεμα.... Γενικα λυση δε βρηκα καπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...