Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειναι θεμα cfw jailbreak

θελει ανοιγμα και καθαρισμα και περασμα καινουριες παστες

καλο ειναι να δουλευεις και το fan utility και αυξησε τον ανεμιστηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ps3 fat θερμοκρασίες

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα ps3 fat 40 gb από τα πρώτα που έχουν μεταλλικό τροφοδοτικό,ποια είναι η καλύτερη θέση να το έχω κάθετα ή οριζόντια?Και το Fan να το βάλω να τρέχει αυτόματα ή σε manual που το έχω?Και γενικά ποιες είναι επικίνδυνες θερμοκρασίες?Έχω μέσα rebug 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα ps3 fat 40 gb από τα πρώτα που έχουν μεταλλικό τροφοδοτικό,ποια είναι η καλύτερη θέση να το έχω κάθετα ή οριζόντια?Και το Fan να το βάλω να τρέχει αυτόματα ή σε manual που το έχω?Και γενικά ποιες είναι επικίνδυνες θερμοκρασίες?Έχω μέσα rebug 

ειτε καθετα ειτε οριζοντια,αν δεν εχει καθαριστει κ εχουν αλλαχτει οι θερμαγωγιμες τουλαχιστον,δεν αλλαζει κατι ΜΟΝΟ απο αυτο.

manual βαζεις στο 42% και βλεπεις μετα απο μιση ωρα gaming ποσο ανεβαζει.

οριο στα 65 οχι παραπανω,αν ανεβαζει,αυξησε ανα 2% και τσεκαρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα ps3 fat 40 gb από τα πρώτα που έχουν μεταλλικό τροφοδοτικό,ποια είναι η καλύτερη θέση να το έχω κάθετα ή οριζόντια?Και το Fan να το βάλω να τρέχει αυτόματα ή σε manual που το έχω?Και γενικά ποιες είναι επικίνδυνες θερμοκρασίες?Έχω μέσα rebug 

βαλε το οσο πιο ψηλα αντεχει το αφτι σου τον ανεμιστηρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο επειδή το ps3 το αγόρασα,μου είπε ότι έχει θέμα  η πλακέτα του bluray,τι μου κάνει,παίρνει κανονικά το cd το διαβάζει αλλά μόνο τα απλά cd μουσικής διαβάζει και τα βγάζει corrupted,dvd/bd τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο την στιγμη που διαβαζει cd και οχι dvd ειναι το ματακι

αν δεν παιζεις απο δισκακια και εφοσων εχεις cfw αν δεν σε καιει δεν το αλλαζεις

αλλιως θελει ανοιγμα να δεις πιο λειζερ εχει και το παραγγελνεις 

κανα 30αρι περιπου

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτό ποιο πολύ έτσι μεγάλα παιχνίδια είναι τα περισσότερα και ορισμένα δεν τα βρίσκω στο ίντερνετ 

Αλλά γενικά με τι θερμοκρασίες τι θα μπορούσε να γίνει ένας έδειχνε να ανοίξεις τρύπα κάτω από το Fan αλλάζει τίποτα η μπα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 60% ανεμιστήρα η κονσόλα θα βουιζει σαν αεροπλάνο.... Αν αντέχεις καλώς.

Με πρόβλημα και στο bluray, πόσο την αγόρασες αν επιτρέπεται???

Το πρόβλημα είναι στην μητρική, και τρύπες να ανοίξεις δεν θα δεις διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύνολο στα 22 με τα μεταφορικά,δεν είναι ότι έδωσα τρελά λεφτά,αν την ανοίξω για να δω από κάτω τι γίνεται από σκόνη βγαίνει μόνοκόμματα γιατί δεν έχω πάστες να το αλλάξω 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...