Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Σύνολο στα 22 με τα μεταφορικά,δεν είναι ότι έδωσα τρελά λεφτά,αν την ανοίξω για να δω από κάτω τι γίνεται από σκόνη βγαίνει μόνοκόμματα γιατί δεν έχω πάστες να το αλλάξω 

Πρέπει να έχω ένα Laser αν θες.

Ερώτηση προς τα υπόλοιπα μέλη. Στα PS3 βγάζετε τα Ihis; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnHacked είπε

Πρέπει να έχω ένα Laser αν θες.

Ερώτηση προς τα υπόλοιπα μέλη. Στα PS3 βγάζετε τα Ihis; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Σαν εγώ που είχα μία μητρική για πέταμα είναι μεγάλο ρίσκο με μαχαίρι γύρω γύρω και ο άλλος έπαιρνε και σφυρί για να το σπρώξει ποιο μέσα,γενικά στο fat είναι σχετικά ποιο εύκολο.Αλλά για μένα μην το κάνεις δεν αξίζει το ρίσκο 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όμως γίνεται η σωστή αλλαγή θερμοαγώγιμης αν δε κάνω λάθος. Εγώ αλλάζω πάστα μόνο απο πάνω δεν έχω επιχειρήσει κάτι τέτοιο για αυτό ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

Πρέπει να έχω ένα Laser αν θες.

Ερώτηση προς τα υπόλοιπα μέλη. Στα PS3 βγάζετε τα Ihis; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

αστο πρεπει να ξερεις πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JohnHacked είπε

Πρέπει να έχω ένα Laser αν θες.

Ερώτηση προς τα υπόλοιπα μέλη. Στα PS3 βγάζετε τα Ihis; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Ναι εγώ.

http://ps3-gr.forumgreek.com/t4244-topic

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν όλα γίνουν όπως περιγράφω είναι απόλυτα ασφαλές. Η RSX σπάνια χρειάζεται και είναι λίγο πιο δύσκολη γιατί είναι κολλημένη με σκληρή κόλα και χρειάζεται ζέσταμα για να σπάσει η κόλα.

Επεξ/σία από polog40
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίπου 200 °C είναι καλά, εγώ το κάνω εμπειρικά, το ζεσταίνω καλά και κόβω την κόλα. Όμως όπως προανέφερα η RSX σπάνια θέλει. Συνήθως μετά από reflow θέλει γιατί έχει καεί η θερμοαγώγιμη πάστα.

Επεξ/σία από polog40
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...