Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλίκαρε βάλε το kakaroto pl3 με το fix για το Medal of honor hex,και χρησιμοποίησε το gaia manager v1.03 ,με το που τρέξεις παιχνίδι για 3.42 σου λέει ο manager οτι είναι 3.42 και αν θες να αλλάξει ένα αρχείο(sfo)για να παίζει,πατάς Yes και παίζει,δοκίμασα μέχρι στιγμής τα time crisis raging storm και moh και παίζουν και τα 2 μια χαρά,(φοβερό το time crisis,έχει μέσα και το 4,απίστευτο παιχνίδι για Move,αν και μερικές φορές αισθάνομαι να κολλάει η σκανδάλη,πατάω και δεν πυροβολάει στο time crisis 4)

 

 

Skanjo αν μπορείς δώσε εναν πρόχειρο οδηγό με Links και οδηγίες για το πως το κάνω όλο αυτό γιατί έχω μπερδευτει...Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας κανει καποιος edit το πρωτο ποστ με λινκς και updates γιατι ολα εχουν χαθει μεσα στις 120 σελιδες.

 

 

 

 

Aπο που προμηθευομαστε ενα ps3break (ή οπως αλλιως λεγεται), που κανει σωστα την δουλεια του και να γινεται και update ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα το Buzz Μουσικό Κουίζ που βγήκε τώρα αυτές τις μέρες. Το έβαλα να παίξω το δισκάκι και μου ζητάει update σε 3.42

 

Επειδή το έχω χακαρισμένο δεν το κάνω φυσικά. Το έκανα backup στο σκληρό, πήγα να το τρέξω και μου ξαναζητάει το update. Mπήκα με ftp και έσβησα τo update folder αλλά και πάλι μου ζητάει το update. Υπάρχει κάποιο κολπάκι να κάνω skip το update που ζηταει και να τρέξω το παιχνίδι? Κανένα hermes patch κλπ θα κάνει τίποτα? Και αν ναι πως το βάζουμε?

 

Βρές το αρχείο PARAM.SFO του παιχνιδιού και άνοιξέ το με ένα hex editor όπως το Hex Workshop βρές το text string 3.42 και άλλαξέ το 2 σε 1 και κάνε το save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θα ήθελα τις γνώσεις σας πριν κάνω οποιεσδήποτε διαδικασίες.

Μάζεψα όλες τις ερωτήσεις μου μέσα σε ένα ποστ για να μπορέσουν και άλλοι να βοηθηθούν που έχουν τις ίδιες, ή κάποιες από αυτές τις απορίες. Καλό είναι να απαντήσετε κάνοντας quote την αντίστοιχη ερώτηση.

 

Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

 

Το PS3 το χρησιμοποιώ κυρίως για streaming ταινιών από το PC μου μέσω Gigabit Ethernet που έστησα πρόσφατα σπίτι μου. Παιχνίδια πολλά δεν παίζω διότι έπρεπε να τα αγοράσω μέχρι τώρα. Για το streaming στο PS3 χρησιμοποιώ το PS3 Media Server και τα στέλνω με lossless quality. (~100-120 Mbps αν είναι πολύ καλής ποιότητας η ταινία)

 

Έχω κρατήσει το firmware 3.15 στο PS3.... Το ζήτημα μου είναι το εξής:

 

1) Θα μπορώ κανονικά να κάνω streaming ταινιών από το PC στο PS3 και να επικοινωνούν τα προγράμματα με το JailBreak? Και πάντα με lossless quality χωρίς πρόβλημα? Γιατί με ενδιαφέρει περισσότερο να βλέπω ταινίες παρά να παιζω games... Γιατί επένδυσα για το Gigabit Ethernet kai ta switchakia μου και δεν θέλω να αχρηστευθούν λόγω του Jailbreak.

 

2)Και ακόμη θα μπορώ να παίζω online τα games? Ή να μπορώ να μπαίνω στο PS Store κανονικα? Ή τέλος τα Demos μετα το Jailbreak?

 

Αν μπορώ να κάνω τα παραπάνω τότε θα είμαι πανευτυχής!!! Οι ταινίες με καίνε οπωσδήποτε.

 

Τώρα κάτι άλλο. Είμαι αυτοματιστής και σχετικός με μικροελεγκτές όπως ATmega328 και με arduino.

 

3)Υπάρχει τρόπος να μπορέσω να κάνω το Jailbreak από arduino και να το έχει κάνει κανείς επιτυχώς εδώ μέσα?

 

4)Αν όχι δεν με χαλάει να δώσω 20Ευρώ για ένα USBaki που θα το έχω πάντα για αυτήν την δουλειά... Θέλω όμως κάτι αξιόπιστο... Please πείτε μου κάποιο που θεωρείτε πολύ καλό να το παραγγείλω...

 

5)Σε περίπτωση που το USB χαλάσει για τον οποιοδήποτε λόγο, μετά θα μπορώ να ανοίξω το PS3 αν αγοράσω ένα ίδιο ή τέρμα το PS3 μετά?

 

6)Ακόμη έχει τύχει σε κανέναν να χαλάσει το PS3 του μετά το Jailbreak ή να έχει ακούσει κάτι τέτοιο? Και τί κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

 

7) Αφού έχουμε κάνει το Jailbreak και μπορούμε να παίξουμε downloaded games, πως μπορούμε να τα μεταφέρουμε στον σκληρό μας μέσω του Ethernet στον σωστό φάκελο (Gamez)? Επιλέγοντας από το PS3 Copy (του αρχέιου που έχουμε στον Μedia server) και κάνοντας το paste sta games? ή δεν γίνεται αυτό? Είναι αναγκαίος εξωτερικός σκληρός?

 

Αυτά....

Περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας γιατί για λόγους υγείας θα μείνω έναν μήνα μέσα στο σπίτι και θέλω να παίξω κανένα παιχνιδάκι για να περάσει η ώρα γιατί αλλιώς θα φρικάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την καινουργια εκδοση του ps3break την 1.2 την εχει παρει κανενας....

 

http://www.digimartz.com/ps3-break-v12-for-ps3_p714.html

 

Τα αλλα ειναι sold out και περα απ αυτο αμα ειναι καλυτερο αυτο το στικακι, λεω να το προτιμησω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kakaroto pl3 και gaia manager επιλέγω εγώ. τα hermes έτσι και αλλιώς τα ξεχνάμε απο εδώ και πέρα και όσο για τους manager νομίζω ο gaia είναι ο μόνος συμβατός με 3.42(με μετατροπέα εννοώ)

 

πάντος πολύ ωραία κυλάνε τα πράγματα,με μια απλή μετατροπή του sfo παίζουμε 3.42 παιχνίδια,ελπίζω το ίδιο να ισχύσει και με τα 3.50 .... που είσαι ρε gran turismo?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το support PS3Break, εχω το πρωτο που βγηκε και δεν αναβαθμιζεται και μου ειπαν τα εξης

Hello' date='

 

Thanks for your email. Our R&D Team have been working hard on the updates of V1.0, unfortunately there was not a solution coming out yet. We deeply apologise for so much time you have been waiting. I would suggest that you contact your direct supplier and ask if they have the new one to change for you.

 

Normally we have the new version available for our distributor to change.

 

best regards

Carlo

[/quote']

και στελνω mail στον προμηθευτη

Since you order the version 1.0 PS3 break which could not upgrade. You could kindly send that back to our address: Dynamic World Plaza 616; Zhonghang Road; Futian District; 518031; Shenzhen; China Contact Person: Li Ye ; Phone number: 85-755-82707458

 

You need to bear the shipping cost from your country to us' date=' we will bear the shipping cost from China to you!

 

 

 

When we get the defective cards, we will exchange the version 1.1 to you!

 

 

 

If you do not want to send that back, you could place another order! We could give you a 5.00 dollars discount coupon!

[/quote']

Λεω να παρω την εκπτωση και να παραγγειλω το v1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το πρωτο ομως που πουλαγε ηταν και καλα αναβαθμισιμο και τελικα μας κοροιδεψε.Και μονο γιαυτο δεν θα ξαναπαρω ποτε δικο τους προιον.Η δωρεαν αντικατασταση ειναι ενα μεγαλο συν αλλα θα επρεπε να το παίρνουν πισω με έξοδα δικα τους και μαλιστα να στο στελνουν αμεσα και οχι αφου παρουν πισω το παλιο κτλ.Γιατι ειναι ξεκαθαρη πουστι@ απο την μερια τους να πουλανε ενα προιον το οποιο δεν αναβαθμιζεται και μαλιστα να μας δουλευουν στο site οτι και καλα ψαχνουν την λυση.Απλα δεν ειναι τιμιο και αυτο λεει πολλα για μια εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...