Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

skanjos ευχαριστωωωωωω το εβαλα στον εσωτερικο και ολα τελεια!!!!!!!!!!

δηλαδη ο gaiamanager μονος του τρεχει τα games που χρειαζονται 3,42???

 

Έχει επιλογή για τα 3.42 που αλλάζει το param.nfo και παίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι όταν θα πας να τρέξεις παιχνίδι 3.42 όπως τα medal of honor/time crisis θα σου βγάλει την πρώτη φορά ένα μήνυμα να αλλάξει το αρχείο απο μόνο του,δεν πρόκειται να σε ξαναπεί.

 

το θέμα είναι θα είναι έτσι έυκολα compatible και τα 3.50 παιχνίδια? το ελπίζω ,gran turismo ftw!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όταν θα πας να τρέξεις παιχνίδι 3.42 όπως τα medal of honor/time crisis θα σου βγάλει την πρώτη φορά ένα μήνυμα να αλλάξει το αρχείο απο μόνο του,δεν πρόκειται να σε ξαναπεί.

 

το θέμα είναι θα είναι έτσι έυκολα compatible και τα 3.50 παιχνίδια? το ελπίζω ,gran turismo ftw!!

 

ευχαριστω φιλε να σε καλα !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε skanjos ξεκαφαρισες αρκετα καλα τα πραγματα!!!!!

 

κατι που ειδα και δεν ξερω αν ισχυει δες λοιπον και πες μας την γνωμη σου!

 

Έχω μετατρέψει ένα εξωτερικό 500άρι σκληρό σε fat32 με το πρόγραμμα SWISSKNIFE και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη χωρητικότητα μπορούν ν αντιγραφούν μέσα και αρχεία πάνω από 4 giga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε skanjos ξεκαφαρισες αρκετα καλα τα πραγματα!!!!!

 

κατι που ειδα και δεν ξερω αν ισχυει δες λοιπον και πες μας την γνωμη σου!

 

Έχω μετατρέψει ένα εξωτερικό 500άρι σκληρό σε fat32 με το πρόγραμμα SWISSKNIFE και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη χωρητικότητα μπορούν ν αντιγραφούν μέσα και αρχεία πάνω από 4 giga.

 

κάποιο λάθος κάνεις ,δεν θα είναι fat32 . δυστηχώς το fat32 δέχεται μέχρι 4gb. δοκίμασε αν παίζει στο Ps3 και θα δεις οτι κάτι πάει στραβά.

για format σε fat32 μπορείτε να το κάνετε με το easus parition master 6.1.1 το δοκίμασα σε 3 σκληρούς 80άρη/1τερα/2τερα σε όλους μια χαρά το fat32 και δουλέυουν νορμάλ στο Ps3.

 

edit :σήμερα το πρώτο παιχνίδι 3.50 Mandatory . είναι το "the fight" που έχει βγει για το playstation move, δεν δουλέυει λένε με αλλαγή του .sfo .καλό αυτό ,να το δουλέψουν μέχρι να βγει το gt5 έτσι ωστε εκείνο να παίζει day1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά sorry για την απόλυτη noobική ερώτηση που θα κάνω :/

 

Εμείς που έχουμε firmware 3.50 τι θα γίνει? Θα το hackaρουν ποτέ ή τσάμπα περιμένουμε :(?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για το offtopic αλλα ρε παιδια πολυ μπερδεμα το ps3 στις κοπιες(κατι καροτα κατι kakaroto), παρτε xbox να βρειτε την υγεια σας. Φοβερο κατα τα αλλα το ps3 με κορυφαιες αποκλειστικοτητες και δωρεαν networking αλλα για κοπιες xbox με τα χιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την καινουργια εκδοση του ps3break την 1.2 την εχει παρει κανενας....

 

http://www.digimartz.com/ps3-break-v12-for-ps3_p714.html

 

Τα αλλα ειναι sold out και περα απ αυτο αμα ειναι καλυτερο αυτο το στικακι, λεω να το προτιμησω....

 

Εγώ μόλις την πήρα και σήμερα μου παραδόθηκε. Πλήρωσα για DHL Courier και έκανε 2-3 εργάσιμες από Κίνα. Παρασκευή το πλήρωσα.

Δεν το έχω τσεκάρει ακόμη.΄Τώρα φορμάρω τον σκληρό και περιμένω να κατέβει το heavy rain! Αύριο θα έχω νέα αν σε ενδιαφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις την πήρα και σήμερα μου παραδόθηκε. Πλήρωσα για DHL Courier και έκανε 2-3 εργάσιμες από Κίνα. Παρασκευή το πλήρωσα.

Δεν το έχω τσεκάρει ακόμη.΄Τώρα φορμάρω τον σκληρό και περιμένω να κατέβει το heavy rain! Αύριο θα έχω νέα αν σε ενδιαφέρει!

 

Thanks man;)

 

Φιλε αν μου πεις ποσο σε βγηκε με το courier κτλ και πως ακριβως το επελεξες να ρθει με κουριερ θα με βοηθουσες πολυ. Και οτι αλλο μπορεις να μου πεις καλο θα ναι.

 

Εν το μεταξυ εχει 2 digimart ....ενα ''.com'' και ενα ''.net'' , εσυ να φανταστω απ το .com το πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έκανα backup το mafia 2(από το γνήσιο δίσκο) αλλά όταν πάω να το τρέξω με"Open manager OM2 "και με τον "gaia manager" μου γράφει"an error occurred during the start operation(80010017)

Τι μπορεί να φταίει;

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...