Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ δεν θα μπω καν στην διαδικασία. Παρε ένα καλώδιο ethernet και βάλε τον PS3 FTP Server.

 

???? Για εξηγησε το λιγο :P Τι επιτυγχανεται με αυτην την διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nathanas από το digimartz.com το πήρες?στο digimartz.com λέει 15.39 ευρώ + Shipping Cost πόσο είναι το Shipping Cost?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφτασε το AVR Maximus v1.2 που είχα παραγγείλει.

Οπότε μετά από λίγο μελέτη και διάβασμα, συμπέρανα ότι μπορώ να το flash-άρω μόνο με το HIDBootLoader, γιατί απλά τα Windows 7 x64 δεν το βλέπουν με τίποτα σαν unknown device, οπότε να βάλω τους drivers που έχω βρει για το AVR.

Κατέβασα λοιπόν το Hermes v4 HEX και το έκανα install στο Maximus με το HIDBootLoader. Μια χαρά πήγαν όλα και έκανα και reboot το AVR Maximus.

 

Μετά όμως, δοκιμάζοντάς το στο PS3 με τον γνωστό τρόπο για να δουλέψει (power on->Power+Eject), αντί να μου ανάψει το μπλε φωτάκι μόνο σταθερά, αντίθετα μου ανάβουν εναλλάξ τα κόκκινο+μπλε! Όπως όταν είναι σε upgrade mode δηλαδή!

Τι δεν κάνω σωστά;;; Είμαι καινούριος στις open λύσεις και δεν ξέρω πολλά.

 

Σημείωση: Έχω και το PS3Key, φλασαρισμένο με το δικό του firmware, v4, και δουλεύει μια χαρά. Αλλά απλά ήθελα να δω και τι παίζει με τις open λύσεις και για αυτό πήρα και το AVR Maximus v1.2.

Μπορείτε να με βοηθήσετε;;;;;

Επεξ/σία από Kostas75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως; πήρα το PSBreak V1.2 και δεν έχω αντιμετωπίσει ακόμη κανένα πρόβλημα. Ακόμη κατεβαίνουν τα games.

Μόνο τα προγράμματα έχω βάλει χωρίς κανένα πρόβλημα.

+1 απο ποιο μαγαζι το πηρες κ ποσο σου κοστισε?

Kαι εγώ το V1.2 έχω.Είναι η πoιο καινούρια έκδοση από το v1.1

+1 απο ποιο μαγαζι το πηρες κ ποσο σου κοστισε?

Εγώ δεν θα μπω καν στην διαδικασία. Παρε ένα καλώδιο ethernet και βάλε τον PS3 FTP Server.

 

για πες ρε φιλε γιατι το γραφεις αυτο?τι καταφερες με το ethernet???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps3break v1.2 το πήρα από το digimartz.com και μου κόστισε (29$) 20ευρώ με δωρεάν τα μεταφορικά.Τώρα το έχει φθηνότερο.Έκανε περίπου 7 εργάσιμες να έρθει.Δουλεύει ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μετα απο ερκετή προσπάθεια αναζήτησης για να βρω τον τροπο για το τσιπαρισμα δεν βρηκα τιποτα. Αν καποιος ξέρει τον τρόπο (που σιγουρα καποιος απο εσας τον γνωριζει.... χιχιιχιχ) τον παρακαλώ να αναφερει τον τρόπο σε αυτο το topic.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps3break v1.2 το πήρα από το digimartz.com και μου κόστισε (29$) 20ευρώ με δωρεάν τα μεταφορικά.Τώρα το έχει φθηνότερο.Έκανε περίπου 7 εργάσιμες να έρθει.Δουλεύει ρολόι.

 

ευχαριστω φιλε..

θυμασαι με τι το αγορασες?paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν τσιπαρεται ακριβως,οχι τουλαχιστον με τον τροπο που γινοταν στο 1 και στο 2..Ενα usb στικακι κανει πλεον τη βρωμοδουλεια σε συνδυασμό με καποια προγραμματα που εγκαθίστανται μετα το jailbreak(ετσι λεγεται πλεον το τσιπαρισμα του PS3)του μηχανηματος.Ειναι πολυ απλο στη χρηση.τιποτα ιδιαιτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αυτου,βρηκες το σωστο μερος να ανοιξεις το θεμα σου,αν κοιτουσες και τη σελιδα καλυτερα θα εβλεπες το ps3 hacking...αυτο θες αδερφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άλλα 7 δολλάρια είναι (αν θυμάμαι καλά) αλλά επειδή ήμου κ@υλ@@νος πλήρωσα άλλα 20 δολλάρια για να έρθει σε 3 εργάσιμες.

 

---------- Προσθήκη στις 21:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:53 ----------

 

+1 απο ποιο μαγαζι το πηρες κ ποσο σου κοστισε?

 

+1 απο ποιο μαγαζι το πηρες κ ποσο σου κοστισε?

 

 

για πες ρε φιλε γιατι το γραφεις αυτο?τι καταφερες με το ethernet???

 

με το ethernet μόλις πέρασα το Eye Pet (4.27GB) μόνο σε μερικά δευτερόλεπτα.

Δεν περνάω το παιχνίδι σε εξωτερικό σκληρό αλλά μεσω του FTP Server κατευθείαν στον σκληρό του PS3.

 

Ρε παιδιά τσέκαρα ένα link στο νετ και πέρασα το game στο εξής path:

PS3\dev_hdd0\game\LAUN12345\GAMEZ

 

Αλλά το PS3 δεν το βλέπει για να το κάνω install.

Ο φάκελος GAMEZ δεν υπήρχε και τον δημιούργησα εγώ.

Τι κάνω λάθος? Χρειάζομαι και κάποιο άλλο πρόγραμμα πέρα από τον backup manager?

 

Και κάτι ακόμη. Όταν κατεβάσεις ένα game και έχει και .pkg file αλλά και φάκελο κανονικά, τον φάκελο τον βάζεις πάλι στο ίδιο path και το .pkg στο USB για να μπορέσεις να το κάνεις install? επειδή εμένα μου λέει πως "software update data missing" ή κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από nathanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...