Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχω το ps3 και αγορασα το το σπαστιρακι το εχω κανει κανονικα τι διαδικασια εχω κανει backup γνησιο παιχνιδι και ολα ενταξει.το προβλημα που εχω ειναι να μου πειτε πως μπορω να παιξω παιχνιδι κατεβασμενω απο το internet και τη διαδικασια πρεπει να κανω.ξεχασα να σας πω οτι εχω σκληρο δισκο και τον εχω κανει σε fat32.

 

---------- Προσθήκη στις 13:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:11 ----------

 

παλικαρε ξερεις πως μπορω να παιξω παιχνιδι κατεβασμενω απο το ιντερνετ στo ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω το ps3 και αγορασα το το σπαστιρακι το εχω κανει κανονικα τι διαδικασια εχω κανει backup γνησιο παιχνιδι και ολα ενταξει.το προβλημα που εχω ειναι να μου πειτε πως μπορω να παιξω παιχνιδι κατεβασμενω απο το internet και τη διαδικασια πρεπει να κανω.ξεχασα να σας πω οτι εχω σκληρο δισκο και τον εχω κανει σε fat32.

 

---------- Προσθήκη στις 13:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:11 ----------

 

παλικαρε ξερεις πως μπορω να παιξω παιχνιδι κατεβασμενω απο το ιντερνετ στo ps3?

 

Σκέφτηκες μήπως αυτό που ρωτάς είναι παράνομο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μου ήρθε το ps3break 1.1 το είχα πάρει από το dwtechz.com στις 13 Οκτωβρίου και ήρθε σήμερα!το έκανα update έβαλα και τον Gaia Manager v1.03.1 τώρα θα δοκιμάσω κανένα game να δω αν παίζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκες μήπως αυτό που ρωτάς είναι παράνομο;

 

Eσύ ο νόμιμος φαντάζομαι αγοράζεις γνήσια παιχνίδια και χρησιμοποιείς το φλασάκι(αν έχεις) ώστε να μην κουράζεις το ματάκι του Ps3.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσύ ο νόμιμος φαντάζομαι αγοράζεις γνήσια παιχνίδια και χρησιμοποιείς το φλασάκι(αν έχεις) ώστε να μην κουράζεις το ματάκι του Ps3.:-D

 

Νομίζεις ότι μιλάς με ένα φίλο σου και εκθέτεις δημόσια το χώρο που σε φιλοξενεί.

Βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει.

Φιλικά σου τα λέω, δεν σε μαλώνω. Τι σου χρωστάει το insomnia να εκτίθεται όταν εσύ δεν ξέρεις να ρωτήσεις τα αυτονόητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις ότι μιλάς με ένα φίλο σου και εκθέτεις δημόσια το χώρο που σε φιλοξενεί.

Βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει.

Φιλικά σου τα λέω, δεν σε μαλώνω. Τι σου χρωστάει το insomnia να εκτίθεται όταν εσύ δεν ξέρεις να ρωτήσεις τα αυτονόητα;

 

Σωστά. Λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει, μην δημιουργήσουμε πρόβλημα στο forum μας και κατ'επέκταση και στο Insomnia.gr. Υπάρχουν και τα PMs στους "experts" του forum για γις "δύσκολες" να γραφτούν εδώ ερωτήσεις.

Όποιος δεν καταλαβαίνει, καλά θα κάνουν οι Admins του Insomnia να λαμβάνουν τα μέτρα τους.

 

---------- Προσθήκη στις 14:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:45 ----------

 

Εμένα θα μου απαντήσει κανείς παραπάνω για το AVR Maximus v1.2, γιατί το έχω πάρει και κάθεται άχρηστο στη γωνιά του;; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις ότι μιλάς με ένα φίλο σου και εκθέτεις δημόσια το χώρο που σε φιλοξενεί.

Βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει.

Φιλικά σου τα λέω, δεν σε μαλώνω. Τι σου χρωστάει το insomnia να εκτίθεται όταν εσύ δεν ξέρεις να ρωτήσεις τα αυτονόητα;

φίλε μου μπορείς να μου πεις τι ρώτησα; Ποιο είναι το αυτονόητο που δεν ξέρω να ρωτήσω;Για δες τα post καλύτερα πριν απαντήσεις.Άλλος χρήστης ρώτησε.Εγώ αυτό που σου έγραψα έχει χιουμοριστικό τρόπο γι'αυτό έβαλα και τη φατσούλα στο τέλος.

φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

περασα ενα παιχνηδι μεσο ftp στην εξεις διαδρομη

PS3\dev_hdd0\game\LAUN12345\GAMEZ

 

Αλλά το PS3 δεν το βλέπει.

Ο φάκελος GAMEZ δεν υπήρχε και τον δημιούργησα εγώ.

Τι κάνω λάθος?

 

κανονικα θα επρεπε να εμφανιζετε μεσα στο μενου του open manager η στο μενου του PS3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...