Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά έβαλα ένα παιχνίδι έκανε το update κανονικά.Μόλις πάει να ξεκινήσει όμως παραμένει μαυρη η οθόνη και δεν συνεχίζει.Τι φταίει;

 

Μήπως δεν έχεις βάλει κάποιο bluray παιχνίδι να υπάρχει στον bluray rom?

 

Εγώ πάλι κάνω κάποια games εγκατάσταση και μου ζητάει σε όλα update. Αν το κάνω δεν μπορώ να τα παίξω μετά.

Πως γίνεται να προσπεράσω το update?

Και αν εχω βρει το update πως μπορώ να το κάνω install an είναι δυνατον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως δεν έχεις βάλει κάποιο bluray παιχνίδι να υπάρχει στον bluray rom?

 

Εγώ πάλι κάνω κάποια games εγκατάσταση και μου ζητάει σε όλα update. Αν το κάνω δεν μπορώ να τα παίξω μετά.

Πως γίνεται να προσπεράσω το update?

Και αν εχω βρει το update πως μπορώ να το κάνω install an είναι δυνατον?

 

το δοκίμασα και με δισκάκι.Δεν μου έτυχε ξανά κάτι τετοιο.Μου δείχνει ότι υποστηρίζει το "move"ξεκινώντας και μετά σταματάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη φιλε μου, εννοουσα δεν ειναι πανω απο την 3,41 ειναι ποιο παλια...

 

Τοτε αφοβα να το "τσιπαρεις"!! :-)

 

Περισσοτερες πληροφοριες (διαβασμα+ερωτησεις)στο thread PS3 hacking που προτεινε πιο πανω ενα παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο παιχνίδι πας να βάλεις?

 

Το HEAVY RAIN.Τώρα μου λέει ότι δεν έχω αρκετό χώρο στο δίσκο και ότι χρεάζεται 2739GB.Πράγματι στον εσωτερικό δεν έχω αλλά στον εξωτερικό υπάρχει άφθονος χώρος.Μετέφερα τελικά ένα παιχνίδι από τον εσωτερικό στον εξωτερικό για να έχω χώρο και ΕΤΡΕΞΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε επειδή τώρα θα βάλω το ίδιο game και εγώ, μπορείς να μου πεις αν το έχεις σε Move Edition?

Γιατί εμένα δεν έλεγε Move Edition και ελπίζω να μην χρειαστεί να το παίξω με το κανονικά χειριστήριο.

Και ποιό σπαστήρι έχεις και σε τί version? Επειδή έχω πάρει το PS Break 1.2 αλλά επειδή δεν παίζει games χωρίς γνήσιο δισκάκι πιστεύω πως πρέπει να έχει πάνω την 1.1 και να πρέπει να βάλω εγώ την 1.2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκε η version 1.5 του PSBreak!

http://www.gogsoftware.com/Download.asp

 

Το Heavy Rain το έκανα install κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά και πάλι όταν ξεκινάει το παιχνίδι δεν έχω ήχο. Επίσης ήχο δεν έχω και στο Wipeout HD.

Το Worms και το Brain Challenge μου παίζουν ρολοι...

 

Έχει τύχει σε κανέναν το θεματάκι με τον ήχο??? Και πως το έλυσε?

Επεξ/σία από nathanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε "darklordvader77", επειδή το διαβαζα και δεν εβγαλα ακρη ελεγα αν καποιος το εχει κανει να μας ελεγε τον τροπο να το κανουμε και εμεις, αυτος ηταν και ο αρχικος σκοπος του Θεματος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες στο heave rain ενώ μπαίνω στο παιχνίδι,στο σημείο που βγαίνει η μπάρα του installation δεν γεμίζει.Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά μ'αυτό;

 

τελικά ήθελε πρώτα στον εσωτερικό να γίνει η εγκατάσταση και έπειτα να το μεταφέρω στον εξωτερικό.Όλα εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ζητάει update, με κύκλο το προσπερνάει. Δεν γίνεται να κανεις install updates με τον κλασσικό τρόπο γιατί μετά δεν παίζουν τα backups. Στα περισσότερα games υπάρχουν οδηγίες σε forums για να κανεις manual update k να παίζει σε jb ps3. Έχω κάνει update το PES2011 και το GOW3(manually me ftp)

 

---------- Προσθήκη στις 11:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:24 ----------

 

Ρε φίλε επειδή τώρα θα βάλω το ίδιο game και εγώ, μπορείς να μου πεις αν το έχεις σε Move Edition?

Γιατί εμένα δεν έλεγε Move Edition και ελπίζω να μην χρειαστεί να το παίξω με το κανονικά χειριστήριο.

Και ποιό σπαστήρι έχεις και σε τί version? Επειδή έχω πάρει το PS Break 1.2 αλλά επειδή δεν παίζει games χωρίς γνήσιο δισκάκι πιστεύω πως πρέπει να έχει πάνω την 1.1 και να πρέπει να βάλω εγώ την 1.2!

 

Παίζει χωρίς δισκάκι αν βάλεις τους τελευταίους open manager k το 1.2 είναι updates με το hermes v4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Θα ήθελα να ρωτήσω.

 

1) Έχω firmware 3.5 , υπάρχει τρόπος να κάνω downgrade σε προηγούμενη έκδοση ?

2) Αν χρησιμοποιήσω PS Jailbreak, μετα θα μπορώ να παίζω online games ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Θα ήθελα να ρωτήσω.

 

1) Έχω firmware 3.5 , υπάρχει τρόπος να κάνω downgrade σε προηγούμενη έκδοση ?

2) Αν χρησιμοποιήσω PS Jailbreak, μετα θα μπορώ να παίζω online games ?

 

όχι, όχι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...