Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε όλα τα forums πάντως λένε το αντίθετο, δε ξέρω πως παίζουν σε σένα. Για το PES p.x δες εδώ

 

http://psx-scene.com/forums/f118/update-pro-evolution-soccer-2011-bles01020-bles01021-68364/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω γιατι δεν ξερω τι πρεπει αλλο να κανω

 

Κατεβασα το haivy Rain. ολα καλα συνδεθηκα με ftp και το περασα μεσα στο PS3\dev_hdd0\game\LAUN12345\GAMEZ

 

ομως μετα δυστηχως δεν μου εμφανιζεται πουθενα. Ουτε στο μενου ουτε μεσα στο μενου του GAIA manager.

 

τι ακριβως πρεπει να κανω ? μηπως δεν ειναι σωστος ο φακελος που το περναω? μηπως πρεπει να το περασω στον φακελο του gaia manager για να το βλεπει μεσα απο εκει? αλλα ποιος ειναι?

 

οποιος ξερει ας βοηθησει.

 

Ευχαρηστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω γιατι δεν ξερω τι πρεπει αλλο να κανω

 

Κατεβασα το haivy Rain. ολα καλα συνδεθηκα με ftp και το περασα μεσα στο PS3\dev_hdd0\game\LAUN12345\GAMEZ

 

ομως μετα δυστηχως δεν μου εμφανιζεται πουθενα. Ουτε στο μενου ουτε μεσα στο μενου του GAIA manager.

 

τι ακριβως πρεπει να κανω ? μηπως δεν ειναι σωστος ο φακελος που το περναω? μηπως πρεπει να το περασω στον φακελο του gaia manager για να το βλεπει μεσα απο εκει? αλλα ποιος ειναι?

 

οποιος ξερει ας βοηθησει.

 

Ευχαρηστω πολυ!!!

 

εκανα ακομα και φακελο PS3\dev_hdd0\game\LAUN12345\GAMES αντι για GAMEZ και παλι τιποτα... τι αλο να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τελικα τα καταφερα. περασα το παιχνιδι στον φακελο BDRIPS και το αναγνωρισε απο εκει. τωρα αφου τρεχω το havy Rain μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να γινει αναβαθμιση στην version 2.00. τι κανω τωρα αναβαθμιζω η θα μου κλειδωσει και δεν θα παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κυκλο το προσπερναει λογικα

http://www.ps3iso.com/ps3-game-downloads/27686-heavy-rain-update-v1-02-play-station-3-jb-repack-teamlwx-280mb-2.html

για το 1.02 λογικα ιδια μεθοδος και στο 2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λύθηκε!

Για την ιστορία και μόνο να τι παιχτηκε...

Να σημειώσουμε πως το PS3 το έχω με τις ίδιες ρυθμίσεις συνδεδεμένο στην TV και στο ηχοσύστημα εδώ και ενάμιση χρόνο! Όλα έπαιζαν ρολόι.

Ε μετά λοιπόν, από την πρώτη εγκατάσταση παιχνιδιού με Open Manager, δεν μου έπαιζε ο ήχος σε κανένα παιχνίδι που είχε εγκατασταθεί χωρίς να είναι .pkg!

Όποτε όμως πατούσα "Quit Game" και γυρνούσα στο μενού του PS3 όλα λειτουργούσαν ρολόι...Είχα ήχο καμπάνα!

Ε για αυτόν τον λόγο δεν σκέφτηκα αρχικα να πειράξω τα καλώδια πίσω από την TV ούτε τις ρυθμίσεις ήχου στο PS3.

Όταν το έκανα όμως (Sound Settings-Audio Output Settings) έτρεξα τον οδηγό και το άφησα να κάνει την ρύθμιση στο Automatic.

Μετά έπαιζε.

 

Το ζήτημα είναι πως εκεί πήγαινα manually και είχα επιλεγμένο το Dolby Digital 5.1 και το DTS 5.1! Τώρα μου έχει στο αυτόματο μόνο Linear 2Ch.

Σε αυτήν την περίπτωση δεν θα έχω ξανά 5.1 ήχο από το PS3 στο ηχοσύστημα???

Το Linear 2CH σημαίνει πως θα μου μετατρέπει τον ήχο σε δικάναλο και όχι σε Surround?

 

Και μήπως ξέρει κανείς τι κερδίζουμε με το να κάνουμε, ας πούμε update στο Heavy Rain? Εχει σημαντικά προβληματα διορθωμένα? Γιατί τόσα update ρε παιδιά?

Με το Move Controller το Heavy Rain δεν γίνεται να το παίξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...