Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με κυκλο το προσπερναει λογικα

http://www.ps3iso.com/ps3-game-downloads/27686-heavy-rain-update-v1-02-play-station-3-jb-repack-teamlwx-280mb-2.html

για το 1.02 λογικα ιδια μεθοδος και στο 2.0

Πάντως σ'εμένα με τον κλασικό τρόπο(χωρίς να το προσπεράσω) λειτούργησε το 2.0 αλλά έκανε σχεδον δυο ώρες να κατέβει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια κονσολα εχεις κ ποιο jb?

40gb fat k ps3break v1.0 το μη αναβαθμισημο εδω...

ισως για αυτο μου βγαζει σε ολα error...ευτυχως υπαρχουν και οδηγιες για "manual" update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κονσολα εχεις κ ποιο jb?

40gb fat k ps3break v1.0 το μη αναβαθμισημο εδω...

ισως για αυτο μου βγαζει σε ολα error...ευτυχως υπαρχουν και οδηγιες για "manual" update

 

60fat ps3break v1.2

Θυμάμαι ότι στο site έλεγε στην αναβάθμιση ότι υποστηρίζει update.Εγώ έχω βάλει του heavy rain και F1. Δεν γνωρίζω με άλλα παιχνίδια τι "παίζει"αλλά σ'αυτά δούλεψαν τα παιχνίδια κανονικά.Δε γνωρίζω αν ήταν τυχαίο.Πάντως θα ενημερώσω και με άλλα παιχνίδια αργότερα.Και σε φίλο με το v1.2 δούλεψε σ'ένα Update που έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κονσολα εχεις κ ποιο jb?

40gb fat k ps3break v1.0 το μη αναβαθμισημο εδω...

ισως για αυτο μου βγαζει σε ολα error...ευτυχως υπαρχουν και οδηγιες για "manual" update

 

και εγω το ιδιο εχω τι εννοεις για χειροκινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του ps3break v1.2 λέει:

 

Hot news: Firmware new update.The highlight of the firmware new update:

 

1. Integrate code of "Hermes V3 + Patch Waninkoko + 2 Fix Update Math + Fix Update Hermes by PS3ITA.com"

2. Support online games update.

3. Fix more games issues.

4. List of PS3 Games confirmed working and update over Internet:

http://www.ps3break.com/News2.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακούς τι λέει...Σε μερικά κάνεις update, σε άλλα όχι.

Το Eye Pet λέει το link ότι μνπορείς να το κάνεις update... Εμένα δυστυχώς δεν μπορεί να παίξει ούτε με το πρώτο install.

Το Dark Sector το έκανα update κανονικά στην version 2...

Μακάρι να υπήρχε μια λίστα που να ήταν αξιόπιστη γιατί δοκιμάζω το update μόνο σε αυτά που δεν καιγομαι και πολύ αν κλειδώσουν.

 

Ααα και γω έχω την V1.5 αλλά δεν είδα διαφορά στα games. Όσα δεν μπορούσα να παιξω πριν δε μπορώ ούτε τώρα.

Θα κάνω μερικές δοκιμές αύριο και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να ειναι και ιος το συγκεκριμμενο, μην βιαστειτε να το βαλετε...

 

beta είναι και το συγκεκριμένο για να μπει θέλει να έχεις το αυθεντικό psjailbreak και με serial number για να σου περάσουν τον καινούριο κώδικα,όταν το τελειοποιήσουν ή κυκλοφορίσει γενικά στην αγορά θα το αντιγράψουν στην σκηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beta είναι και το συγκεκριμένο για να μπει θέλει να έχεις το αυθεντικό psjailbreak και με serial number για να σου περάσουν τον καινούριο κώδικα,όταν το τελειοποιήσουν ή κυκλοφορίσει γενικά στην αγορά θα το αντιγράψουν στην σκηνή.

 

Άρα πλησιάζει η ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι παιδες σε 40αρι fat με Ps3 break 1.2 gaia και Hermes V4 εκανα κανονικα update οταν το ζητησε και παιζουν κανονικα(James.Bond.Blood.Stone,UFC Undisputed,PES 2011)

Τα τρέχεις με το Gaia όμως έ? Σε patch mode?

Εγώ χρησιμοποιώ το Open manager που το προτείνει το official site του PS BReak αλλά και με την Version 1.5 δεν μπορούν να μου ανίξουν ορισμένα.

Μήπως αυτό που ακούω σχετικά με το patch mode γίνεται μόνο με το Gaia και όχι με τα άλλα?

 

Ακόμη δεν μπορώ να παίξω game απευθείας απο τον open manager αλλά πρέπει μέσω του XMB. Αν ξέρει κανεις αν θα με βοηθήσει το Gaia σε θέματα συμβατότητας ας μου πει.

Όλο και περισσότεροι προμηθεύονται το PSBreak πλέον, και ίσως να θέλουν να μάθουν τι είναι καλύτερο για αυτούς.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες για την επιλογη mem patch του gaia ναι την εχω ενεργοποιημενη.Τον εχω και τον Open manager OM2.01b αλλα βλεπω οτι ο gaia τα παιζει ολα απο τον εξωτερικο τουλαχιστον που τα εχω εγω.Α και μονο απο xmb γιατι αλλιως μου βγαζει μαυρη οθονη και δεν κανει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...