Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για δημιουργία βίντεο από φωτογραφίες


sfakattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις γύρισα από διακοπές και θα ήθελα να μου συστήσετε ένα πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να μπορώ να δημιουργήσω βιντεάκια που να περιέχουν τις φωτό μου από τις διακοπές,μαζί με ηχητική υπόκρουση από πίσω.Δηλαδή να δημιουργήσω κάτι σαν άλμπουμ το οποίο να είναι βίντεο ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο δωρεάν που βρήκα είναι το DVD Slideshow GUI. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει.

 

Για δοκιμαστικές εκδόσεις, άπειρες επιλογές. Αναφέρω μερικές αξιόλογες:

Memories On TV

DVD Photo Slideshow Professional

ArcSoft DVD Slideshow

Wondershare DVD Slideshow

Ulead CD & DVD PictureShow 4.0

VSO PhotoDVD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Director κάνει πολλά περισσότερα από αυτό. Είναι ένα multimedia authoring πρόγραμμα και έχει την δυνατότητα να δημιουργεί εφαρμογές πολυμέσων.

Το πρόβλημα είναι ότι, από τη στιγμή που δεν το πέρασες στη σχολή και που στο έδειξαν και πως δουλεύει, φαντάσου κάποιος που ούτε καν το έχει ακούσει.

Νύχτα θα φάει uninstall από το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pinnacle Studio, ακομα και αν θες να το αγορασει κοστίζει περίπου 80-90 ευρώ νομίζω ,και επιτρέπει την δημιουργία slideshow, μετατροπή video απο καμερα σε dvd και άλλα μέσα, επεξεργασία βίντεο πριν την εγγραφή, προσθήκη τίτλων-μενού-μουσικής και διάφορα άλλα τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ProShow Gold μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

 

Απλό στην εκμάθηση και τη χρήση και απόλυτα εξυπηρετικό. Έχει πολλά transitions με επιλογή για randomize και built in burner για να το καψεις σε DVD

 

Με αυτό τα κάνουμε στο φωτογραφείο που δουλευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Eπαναφερω το θεμα.Λοιπον, θελω ενα προγραμμα στο οποιο θα πεταω μεσα τις φωτογραφιες και θα δημιουργει slideshow με διαφορα samples και φυσικα θα μπορω να το συνοδεψω με μουσικη.Απ οτι καταλαβατε θελω κατι οσο ποιο απλο γινεται γιατι και με το vegas μπορω να το κανω αλλα θελει λιγη δουλιτσα.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε Πάνο, το επαναφέρεις μετά από 3 χρόνια αλλά δεν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις;

Στην προηγούμενη σελίδα προτείνουμε κάποια προγράμματα, δοκίμασε τα και αν δεν σε καλύψουν το συζητάμε (που θα σε καλύψουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε Πάνο, το επαναφέρεις μετά από 3 χρόνια αλλά δεν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις;

Στην προηγούμενη σελίδα προτείνουμε κάποια προγράμματα, δοκίμασε τα και αν δεν σε καλύψουν το συζητάμε (που θα σε καλύψουν).

 

Γι αυτο ακριβως, επειδη περασαν 3 χρονια ρωταω μπας και αλλαξε η βγηκε καποιο αλλο.Επισης δεν θελω να μπω στη διαδικασια να τα ψαχνω ενα-ενα,ημουν σαφης πως θελω το ποιο απλο. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...