Προς το περιεχόμενο

The Secret World


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και γενικά παίζω με ρυθμούς χελώνας το game συνεχίζω να ευχαριστιέμαι αφάνταστα. Να μην γίνω μάντης αλλά νομίζω το horror setting μπορεί να είναι το επόμενο default mmo gameplay. Ηδή από τι είδα έχουν αρχίσει δειλά δειλά να εμφανίζονται και άλλα mmo με τέτοιο setting.

Πλέον έχω τελειώσει όλα τα quest στην περιοχή και πέρασα στην δεύτερη του kingsmooth island. Φυσικά πρωτού φύγω από την πρώτη περιοχή δεν μπορούσα να μην περάσω από το team dungeon το polaris. Για να πας εκεί θέλεις οπωσδήποτε team αν και βρίσκεις πανεύκολα γιατί υπάρχει αρκετός κόσμος που ψάχνει για να μπει στο dungeon.

Φυσικά το polaris είναι στο πνεύμα του lovecraft με όλα τα mob και τα boss να είναι βγαλμένα από την μυθολογία kthulu με τον ίδιο τον ψαρόμορφο χταποδόμορφο boss να αντιμετωπίζεις στο τέλος.... :P

 

dionissospicture050.png

 

 

 

dionissospicture059.png

 

 

 

Η επόμενη περιοχή που σε πάει το game στο kingsmooth island είναι αρκετά ποιο σκοτεινή με φοβερές horror περιοχές αν και αρκετά δύσκολη. Τα mob της είναι πάρα πολύ καλά σχειδασμένα αλλά δεν πέφτουν τόσο εύκολα όπως γίνετε στα περισσότερα mmo. Θα πρέπει να ξέρεις καλά τα skill σου και φυσικά να κινήσαι συνέχεια για να αποφεύγεις τα χτυπήματα τους. Το game σε γενικές γραμμές δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις εύκολο αμά παίζεις solo η καλύτερα είναι αρκετά ποιο δύσκολο από τα περισσότερα mmo που υπάρχουν. Ενα δείγμα από μια περιοχή στο νέο χάρτη του νησιού

 

scaled.php?server=267&filename=dionissospicture063.png&res=landing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πήρα και εγώ το game, γιατί έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο αυτόν τον καιρό.Για 24 ευρώ άλλωστε πιστεύω αξίζει για ένα μήνα και βλέπουμε...Μετά από 8 ώρες φαίνετε αρκετά ενδιαφέρον.Τι build προτείνετε?Έχω αρχίσει με fist/chaos, δίνει καλό survability και καλό burst.Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Γενικά στην κάθε περιοχή τελειώνω όλα τα quests, έτσι? ή να κάνω και skip και να κάνω μόνο τη βασική ιστορία?

 

Α και κάτι άλλο στα settings σας αφήνει να βάλετε ultra τα γραφικά?και dx9 ή dx11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το settings αν και υπάρχουν μερικά έτοιμα built θέλει ψάξιμο. Αν θέλεις να παίξεις σοβαρά νομίζω πρεπει να το ψάξεις στα forum τι τραβάει. Πάντως όσες φορές είχα ρωτησει στο public chat μου λέγανε φτιάξε ότι σου αρέσει. Νομίζω ένας συνδιασμός από όπλο και μαγεία είναι ότι πρέπει.

Για τα quest κατά την γνώμη μου πρέπει να τα κάνει όλα και τα side quest γιατί σου δίνουν πόντους για τα skill σου κάτι που σου χρειάζετε αν θέλεις να επιβιώσεις στις ποιο δύσκολες περιοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://chronicle.thesecretworld.com/character/xtrmsnpr

εε κάντε κανά add ωρε σεις,μήπως παίξουμε και μαζί ή χρειαστεί κανείς βοήθεια!

@zoocra77 όπως θα δεις κάποιες φορές από τα hints που βγάζει όταν κάνει loading το παιχνίδι,λέει να μην το πάρεις με την μια, αέρα-πατέρα το story,αλλά να παίζεις και τα side quests/missions.Γιατί παίρνεις πόντους για skills αρκετά καλούς.Το solomon island το έχω σχεδόν γυρίσει όλο,και κοντεύω να το τελειώσω.

Το παιχνίδι είναι από τα πολύ καλά και πιο ενδιαφέρον που έχω παίξει..[και αν σας δείξω ένα review που διάβασα από ελληνικό site θα κλαίτε από τι γράφουν..(στον ήλιο μοίρα που λέμε)]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες name να σε κάνω add και εσύ ρε zoocra. ποιο από τα τρία βάζω για να σε κάνω add δλδ :P

 

 

Katerinaki "xtrmsnpr" Koufiodonti

 

αχμ μόλις βρήκα και τον δικό μου :)

 

http://chronicle.thesecretworld.com/character/Dionissos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε Xtrm, δεν σου ερχόταν κάτι διαφορετικό στο μυαλό; :P

ahahahahahahahaa βγήκε μετά από σκέψη πολύ.

καλά άμα πω εδώ το άλλο που είχα στο μυαλό μου θα φάω ban..θα στο πω prv :-D

--

Το μεσαίο βάζουμε για να βρούμε τους άλλους.

παιδιά θα τα πούμε online..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ακόμα ενδιαφέρεται να το δοκιμάσει, η FunCom ανακοίνωσε οτι προσθέτουν 3-day trial (με επιπρόσθετες 2 μέρες αν ο παίκτης ολοκληρώσει 30 missions) - Το σχετικό form μπορείτε να το βρείτε στη δεξιά μεριά του main site του παιχνιδιού. (source).

 

post-143955-0-85717000-1345030161_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεκαπέντε ευρώ συνδρομή !! ποιος θα δώσει ? όταν χρεώνει στον αμερικανο 15 δολάρια !!

και δεν έχει προπληρωμένες κάρτες, πολύ τσιγκουνιά έπεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεκαπέντε ευρώ συνδρομή !! ποιος θα δώσει ? όταν χρεώνει στον αμερικανο 15 δολάρια !!

και δεν έχει προπληρωμένες κάρτες, πολύ τσιγκουνιά έπεσε.

Ναι όντως..

Έχουν paysafe btw!

 

το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο πάντως και διαφορετικό από τα άλλα,με έξυπνα quests που πρέπει να χρησιμοποιήσεις το μυαλό,αλλιώς δεν βγαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως..

Έχουν paysafe btw!

 

το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο πάντως και διαφορετικό από τα άλλα,με έξυπνα quests που πρέπει να χρησιμοποιήσεις το μυαλό,αλλιώς δεν βγαίνουν.

 

Αυτομάτως αυτό εξαιρεί εμένα από παίχτη. Είχα κάνει search for brain αλλά μπα. Ένα καλώδιο μεταξύ των αυτιών με μία αντίσταση. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωσε και διάφορα άλλα νέα όπως την δημιουργία raid και ένα νέο μεγάλο update με την προσθήκη περιεχόμενου. Το game έχει μακράν τα καλύτερα quest που έχουν εμφανιστεί ever σε mmo. Δεν ξέρω τι γινόταν στις παλιές εποχές και στις αρχές των mmo αλλά μιλάμε ότι σε αυτό το τομέο στο secret world έχει γίνει απίστευτη δουλειά.

Με έχει ενθουσιάσει και το χτίσιμο του χαρακτήρα και τό πόσο ενδιαφέρων είναι να τον σετάρεις με τα τόσα skill και την περιορισμένη μπάρα κάτω. Μιλάμε μου θυμίζει αρκετά guild wars που υπήρχε και εκεί αυτός ο περιορισμός.

Μερικά από τα ενδιαφέρων νέα είναι το καινούργιο update

 

http://thesecretworld.com/news/the_secret_world_issue_2_august_2012_digging_deeper

 

 

TSW_Issue_2_Digging_Deeper.jpg

 

 

'Digging Deeper' is jam-packed with content, including new character customisation options, the plastic surgery and barbershop, new investigation and action missions...and last (but definitely not least) our first auxiliary weapon: the rocket launcher!

 

 

FUNCOM AND NVIDIA BRING A NEW VISUAL FEATURE TO THE SECRET WORLD: TXAA

 

 

 

Αν και αυτό δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς και τι επιπτώσεις έχει στα γραφικά

 

 

http://www.thesecretworld.com/news/funcom_and_nvidia_bring_a_new_visual_feature_to_the_secret_world_txaa

 

hell_fallen_12-612x337.jpg

 

 

Και έγινε και ένα party που γιόρτασαν το πρώτο μήνα κυκλοφορίας του game.

 

http://www.thesecretworld.com/news/anniversary_weekend_contest_results

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτομάτως αυτό εξαιρεί εμένα από παίχτη. Είχα κάνει search for brain αλλά μπα. Ένα καλώδιο μεταξύ των αυτιών με μία αντίσταση. :-D

δεν σε κατάλαβα καθόλου τι θέλεις να πεις :o

@chek2fire όπως τα λέει!Και άσε τα fan boys της blizard να λένε ότι θέλουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ατμοσφαιρα ειναι απλα τελεια!!

 

απλα δεν μου αρεσε και τοσο πολυ το πολυ loading time και το απιστευτο λαγκ στο λονδινο!

 

κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι πολυ καλο!

 

μαλλων παω για αγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...