Προς το περιεχόμενο

Παρέμβαση της ΕΕΤΤ για το θέμα ΟΤΕ - Altec


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε ενα τοσο ανταγωνιστικο κλαδο οπως οι τηλεπικοινωνιες μια φορα αν σε παρει απο κατω το εχασες το παιχνιδι

βγαινεις αναξιοπιστος

οταν η εταιρια δεν εχει μεν ζημια αλλα δεν εχει και κερδη πως μπορει να επιβιωσει

χωρις κερδη δεν υπαρχουν επενδυσεις και δεν υπαρχει και καβαντζα για τις δυσκολες στιγμες

 

θεμα χρονου ειναι να πουληθει ο κλαδος της τηλεφωνιας σε αλλη εταιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οικονομική ζημία που έχει υποστεί η εταιρία είναι μεγάλη με την διακοπή των κυκλωμάτων.

Πόση ακριβώς; Στοιχεία και νούμερα.

 

Φανταστείτε πόσους συνδρομητές έχασαν και πόσοι είναι έτοιμη να φύγουν,

Να φανταστούμε πόσους έχασαν; Μήπως να χρησιμοποιήσουμε και τις τηλεπαθητικές μας ικανότητες; :rolleyes: Mπορείς να δώσεις συγκεκριμένα νούμερα λοιπόν; Πόσοι είναι έτοιμοι να φύγουν; Τους πήρες συνέντευξη;

 

η εταιρία είναι αναξιόπιστη πλέον.

Mη αναστρέψιμη κατάσταση ε; Τα στοιχεία της δημοσκόπησης που έχεις διεξάγει ή κάτι που να στηρίζει αυτό το επιχείρημά σου;

 

Αν πληρώσει το χρέος εγώ της δίνω το πολύ άλλο ένα χρόνο ζωή μέχρι το επόμενο φέσι που δεν θα μπορεί να πληρώσει.

Bάση ποιων στοιχείων της δίνεις ένα χρόνο το πολύ; Μήπως είσαι οικονομολόγος;

 

 

 

 

 

σε ενα τοσο ανταγωνιστικο κλαδο οπως οι τηλεπικοινωνιες μια φορα αν σε παρει απο κατω το εχασες το παιχνιδι βγαινεις αναξιοπιστος

Tί λέγαμε για τον Ο.Τ.Ε. πριν 3 χρόνια; Τί υπηρεσίες παρείχε τότε και σε τί τιμές;

 

οταν η εταιρια δεν εχει μεν ζημια αλλα δεν εχει και κερδη πως μπορει να επιβιωσει

χωρις κερδη δεν υπαρχουν επενδυσεις και δεν υπαρχει και καβαντζα για τις δυσκολες στιγμες

 

θεμα χρονου ειναι να πουληθει ο κλαδος της τηλεφωνιας σε αλλη εταιρια

Δεν έχουν πάντα οι εταιρίες κέρδη απ' την πρώτη στιγμή. Πολλές στην αρχή- ακόμα και για πολύ καιρό- παρουσιάζουν ζημίες μέχρι να αρχίσουν να γυρίζουν την κατάσταση. Προφανώς διεξάγουν μελέτη πριν επενδύσουν άσχετα αν πολλές φορέςτα πράγματα δεν εξελίσσονται όπως τα είχαν προβλέψει.

 

 

 

 

 

Υποκειμενικότητα στο full :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+20000 Πουλ-όβερ :Ρ

 

Αρχικό μήνυμα απο searching Εμφάνιση μηνυμάτων

Φανταστείτε πόσους συνδρομητές έχασαν και πόσοι είναι έτοιμη να φύγουν,

 

Μα είσαι αχάρηστος όμως...ο προβοκάτορας εεε το παλικάρι το άφησε στη δική σου φαντασία δεν έκανε κανένα υπαινιγμό για νούμερα :Ρ

 

 

(μέτοχος του οτε είναι αυτός να μου το θυμηθείς :Ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση ακριβώς; Στοιχεία και νούμερα.

 

 

Να φανταστούμε πόσους έχασαν; Μήπως να χρησιμοποιήσουμε και τις τηλεπαθητικές μας ικανότητες; :rolleyes: Mπορείς να δώσεις συγκεκριμένα νούμερα λοιπόν; Πόσοι είναι έτοιμοι να φύγουν; Τους πήρες συνέντευξη;

 

 

Mη αναστρέψιμη κατάσταση ε; Τα στοιχεία της δημοσκόπησης που έχεις διεξάγει ή κάτι που να στηρίζει αυτό το επιχείρημά σου;

 

 

Bάση ποιων στοιχείων της δίνεις ένα χρόνο το πολύ; Μήπως είσαι οικονομολόγος;

 

 

 

 

 

 

Tί λέγαμε για τον Ο.Τ.Ε. πριν 3 χρόνια; Τί υπηρεσίες παρείχε τότε και σε τί τιμές;

 

 

Δεν έχουν πάντα οι εταιρίες κέρδη απ' την πρώτη στιγμή. Πολλές στην αρχή- ακόμα και για πολύ καιρό- παρουσιάζουν ζημίες μέχρι να αρχίσουν να γυρίζουν την κατάσταση. Προφανώς διεξάγουν μελέτη πριν επενδύσουν άσχετα αν πολλές φορέςτα πράγματα δεν εξελίσσονται όπως τα είχαν προβλέψει.

 

 

 

 

 

Υποκειμενικότητα στο full :-)

 

 

Αν δεν κανω λαθος η Altec ειναι τουλαχιστον 4-5 χρονια στις Τηλεπικοινωνιες ( Παλια ACN ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

 

Πραγματικά δε γνωρίζω αν είναι προβοκάτορας ή μέτοχος του Ο.Τ.Ε. αλλά γνωρίζω πως στο συγκεκριμένο θέμα της Αλτεκ βλέπω μια συζήτηση που στηρίζεται στο πουθενά και στο τίποτα. Και όπως έχω πει με ενδιαφέρει να υπάρχει ανταγωνισμός γιατί θυμάμαι πολύ καλά τί γινόταν όταν δεν υπήρχε. :-)

 

 

 

Αν δεν κανω λαθος η Altec ειναι τουλαχιστον 4-5 χρονια στις Τηλεπικοινωνιες ( Παλια ACN ).

Οπότε να δούμε οικονομικά στοιχεία, στοιχεία εξάπλωσης πελατολογίου, πορείας της μετοχής, επενδύσεων και μελλοντικών στόχων για να μπορέσουμε να κρίνουμε. Να δούμε προς τα που βαδίζει αυτή η εταιρία. Δεν αποκλείω τίποτα αρκεί να το τεκμηριώσουμε. Οι προσωπικές αιτιάσεις όμως δε με ενδιαφέρουν και δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν και κανέναν άλλο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε να δούμε οικονομικά στοιχεία, στοιχεία εξάπλωσης πελατολογίου, πορείας της μετοχής, επενδύσεων και μελλοντικών στόχων για να μπορέσουμε να κρίνουμε. Να δούμε προς τα που βαδίζει αυτή η εταιρία. Δεν αποκλείω τίποτα αρκεί να το τεκμηριώσουμε. Οι προσωπικές αιτιάσεις όμως δε με ενδιαφέρουν και δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν και κανέναν άλλο. :-)

 

Εγω λεω να δουμε καλυτερα μια εταιρια, χωρις ονομα, χωρις πελατολογια μεγαλα η μικρα κλπ, αλλα μια εταιρια που παραδεχεται οτι χρωστα 6 και κατι μυρια, και αντε και τα πληρωσε, ποιος σου λεει οτι σε ενα η δυο χρονια δε θα χρωστα αλλα τοσα.

Να εβγαινε και να ελεγε οτι δε χρωστα τιποτε και οτι ο οτες λεει ψεμματα, τοτε να το ψαξουμε και να την υποστηριξουμε, αλλα να βγαινει και να λεει οτι ξερεις δε χρωσταω 16 αλλα 6, ειναι τελειως διαφορετικο.

Διοτι το προβλημα με αυτες τις εταιριες ειναι οτι παρεχουν υπηρεσιες με συμβολαια χρονου, τα πιο πολλα προπληρωμενα, αρα δε μιλαμε για μια εταιρια που πουλαει καραμελες, και αν χρωσταει και κλεισει δεν εγινε και τιποτε, και παμε στην επομενη. Εδω μιλαμε για μια εταιρια που απο εσενα ζητα συνεπεια ως προς την πληρωμη σου προς αυτην, αλλα η ιδια δεν ειναι συνεπης ως προς τον δικο της προμηθευτη, με αμεσο αντικτυπο παλι εσενα, που στην τελικη εχεις εξοφλημενες ολες τις υποχρεωσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να δουμε καλυτερα μια εταιρια, χωρις ονομα, χωρις πελατολογια μεγαλα η μικρα κλπ, αλλα μια εταιρια που παραδεχεται οτι χρωστα 6 και κατι μυρια, και αντε και τα πληρωσε, ποιος σου λεει οτι σε ενα η δυο χρονια δε θα χρωστα αλλα τοσα.

 

Ούτε για τον δικό σου provider ισχύει αυτό όποιος κ αν είναι αυτός...

 

Να εβγαινε και να ελεγε οτι δε χρωστα τιποτε και οτι ο οτες λεει ψεμματα, τοτε να το ψαξουμε και να την υποστηριξουμε, αλλα να βγαινει και να λεει οτι ξερεις δε χρωσταω 16 αλλα 6, ειναι τελειως διαφορετικο.

 

Αν δε συμψηφίζονται τα υπόλοιπα τα δικά σου με του προμηθευτή σου αυτό καθιστά εσένα ψεύτη στα μάτια των υπολοίπων; Δεν αρνήθηκε ότι χρωστάει...αρνήθηκε ότι χρωστάει τόσα. Άλλωστε λογικό είναι να υπάρξουν διαφορές με αποκλείσεις (ακόμα και τόσο μεγάλες..) αλλά έτυχε και το μάθαμε με αυτόν τον τρόπο..σκέψου δλδ οι υπόλοιποι provider's (αφού το γενικευσαμε) πόσα οφείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να δουμε καλυτερα μια εταιρια, χωρις ονομα, χωρις πελατολογια μεγαλα η μικρα κλπ, αλλα μια εταιρια που παραδεχεται οτι χρωστα 6 και κατι μυρια, και αντε και τα πληρωσε, ποιος σου λεει οτι σε ενα η δυο χρονια δε θα χρωστα αλλα τοσα.

 

Δεν έγινα κατανοητός. Χωρίς παρεξήγηση δε με ενδιαφέρει τί "λέτε να δείτε" ή "ποιος μου λέει ότι σε ένα δύο χρόνια δε θα χρωστάει άλλα τόσα"(ποιος; ) ή τί "εκτιμάτε" άλλα πραγματικά και ατράνταχτα οικονομικά στοιχεία. Θέλω συγκεκριμένη, όχι αφηρημένη κουβέντα.

 

 

 

Να το πω πιο απλά: δε με ενδιαφέρει τί νομίζετε, με ενδιαφέρει τί γνωρίζετε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινα κατανοητός. Χωρίς παρεξήγηση δε με ενδιαφέρει τί "λέτε να δείτε" ή "ποιος μου λέει ότι σε ένα δύο χρόνια δε θα χρωστάει άλλα τόσα"(ποιος; ) ή τί "εκτιμάτε" άλλα πραγματικά και ατράνταχτα οικονομικά στοιχεία. Θέλω συγκεκριμένη, όχι αφηρημένη κουβέντα.

 

 

 

Να το πω πιο απλά: δε με ενδιαφέρει τί νομίζετε, με ενδιαφέρει τί γνωρίζετε ;)

 

Γνωριζουμε οτι η συγκεκριμενη εταιρια δεν εχει δικο της δικτυο (τουλαχιστον στο μεγαλυτερο μερος, δεν ξερω αν ξεκινησε κι αυτη τα σκαψιματα), και περνα μεσα απο δικτυο αλλης αρα το νοικιαζει, αυτο δεν το νομιζουμε, το γνωριζουμε.

Γνωριζουμε οτι η συγκεκριμενη εταιρια με δικο της δελτιο τυπου και οχι αερολογιες του Μπαμπη του περιπτερα, χρωστα ενα σημαντικο χρηματικο ποσο στον παροχο της, εστω κι αν αυτο ειναι το μισο και κατω απο αυτο που υπολογιζει ο παροχος, αυτο δεν το νομιζουμε, το γνωριζουμε.

Γνωριζουμε οτι η συγκεκριμενη εταιρια καποια στιγμη αυτα εστω τα χρηματα πρεπει να τα πληρωσει (λογικο ειναι), ομως οχι οποτε πρεπει αλλα κατα τη γνωμη της ιδιας της εταιριας οποτε ορθοποδησει αυτη οικονομικα, αυτο δεν το νομιζουμε, το γνωριζουμε.

Γνωριζουμε οτι η συγκεκριμενη εταιρια αλλα και ολες οι αλλες, εσενα σαν δικο της συνδρομητη (οπως ειναι και αυτη στον οτε), αν καθυστερησεις την πληρωμη απλα θα σε κοψουν και δε θα περιμενουν να ορθοποδησεις οικονομικα, αυτο δεν το νομιζουμε, το γνωριζουμε.

 

Υπαρχουν κι αλλα που γνωριζουμε αλλα δε σου τα λεμε, γιατι αν τα μαθεις ολα, μετα απλα πρεπει να πεθανεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώσει δεν πληρώσει, προσωπικά θα φύγω το συντομότερο δυνατό προς άλλη εταιρεία.

Αναρωτιέμαι όμως αν χρωστάνε οι υπόλοιποι ή όχι, τι ποσά κτλ...

 

 

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχει δίκιο ο ΟΤΕ.

 

Η ALTEC λέει ότι χρωστάει 12,5 εκ. ευρώ !!!!

Ο ΟΤΕ λέει ότι του χρωστάει 20 εκ....

Μετά από μήνες διαφωνιών, η ALTEC δεν πληρώνει ούτε τα 12,5 εκ. (τα οποία μας λέει ότι τώρα είναι 6,5)icon_twisted.gif

 

 

Δεν λέω ότι ο ΟΤΕ έχει απόλυτο δίκιο, αλλά δεν είναι και επενδυτική τράπεζα των εναλλακτικών.

Εμ συντηρώ το δίκτυο που χρησιμοποιείς , εμ μου το παίζεις και τζόβενο και δε με πληρώνεις??

Ας φροντίζουν να μην δίνουν τέτοιες αφορμές στον ΟΤΕ, για να μην τις εκμεταλλεύεται.

 

Αυτά τα νταβατζιλίκια είναι γνωστά στην ελληνική αγορά. Όταν είμαι μεγάλη εταιρία τραβάω πίσω μια πληρωμή με ένα προμηθευτή επειδή έχουμε μια διαφορά στα υπόλοιπα μας (η οποία συνήθως είναι αμελητέα ή "φτιαχτή").

Συνήθως ο προμηθευτής κάνει το κορόιδο για να μην χάσει τον μεγάλο πελάτη. Όταν όμως σταματήσει να μου στέλνει εμπόρευμα (ή να μου παρέχει υπηρεσίες) μέχρι να κλείσουμε το λογαριασμό, φωνάζω και ωρύομαι γιατί δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.

Το έχω κάνει με πελάτες μου αρκετές φορές, όταν το παίζουν έξυπνοι με τις πληρωμές. Οι πληρωμές γίνονται άμεσα (ως διά μαγείας) όταν κοπεί η υποστήριξη λόγω οφειλών icon_rolleyes.gif:

 

Δε νομίζω πάντως ότι είναι τα ανοίγματα της ALTEC τόσο μεγάλα ώστε να κινδυνεύει με κλείσιμο.

Μάλλον ελαφροχέρηδες υπευθύνους έχει, ή ετοιμάζεται για κανένα νέο μπαμ ο Αθανασούλης, ακολουθώντας το συν-λαμόγιο Λαναρά. vb_whip.gif

 

Το θέμα είναι ότι με αυτή την μπακαλίστικη νοοτροπία τα στελέχη της ALTEC κατέστρεψαν το brandname που με τόσο κόπο έφτιαξαν αυτά τα χρόνια, γιατί όσοι πελάτες της έχουν πρόβλημα αυτόματα την απορρίπτουν και αλλάζουν πάροχο.

Δεν έπρεπε να αφήσουν την κατάσταση να φτάσει σε αυτό το σημείο.

Πρέπει να πέσουν πολλά κεφάλια εκεί μέσα αν δεν έχουν αποφασίσει να την κλείσουν, και απλά ήταν θέμα μαλακίας στελεχών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

 

Δηλαδή γνωρίζετε ότι η εταιρία όπως και πολλές στην Ευρώπη (και ανθηρές μάλιστα) δεν έχει δικό της δίκτυο και το λες και για νέο; :rolleyes:

 

Επίσης γνωρίζετε πώς χρωστάει λεφτά, πως ... αν δεν πληρώσω εγώ η ΑΛΤΕΚ θα μου κόψει την παροχή και.... και... ότι κάποια στιγμή πρέπει να πληρώσει τα χρήματα που χρωστάει. :rolleyes::rolleyes:

 

Ρε συ, μήπως γνωρίζεις κιόλας ότι παρέχει υπηρεσίες dsl μέσω χάλκινων καλωδίων του Ο.Τ.Ε. για να σκίσουμε και τα ρούχα μας; Όταν λέμε ή εννοούμε πώς μια εταιρία θα κλείσει φέρνουμε στοιχεία και αν τα λες εσύ αυτά στοιχεία τότε πάω πάσο και πάω να ασχοληθώ με κάτι άλλο.

 

 

 

 

Υπαρχουν κι αλλα που γνωριζουμε αλλα δε σου τα λεμε, γιατι αν τα μαθεις ολα, μετα απλα πρεπει να πεθανεις :)

Δε νομίζω πώς αξίζει να χάσω τη ζωή μου για αυτά που γνωρίζετε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι με αυτή την μπακαλίστικη νοοτροπία τα στελέχη της ALTEC κατέστρεψαν το brandname που με τόσο κόπο έφτιαξαν αυτά τα χρόνια, γιατί όσοι πελάτες της έχουν πρόβλημα αυτόματα την απορρίπτουν και αλλάζουν πάροχο.

Δεν έπρεπε να αφήσουν την κατάσταση να φτάσει σε αυτό το σημείο.

Πρέπει να πέσουν πολλά κεφάλια εκεί μέσα αν δεν έχουν αποφασίσει να την κλείσουν, και απλά ήταν θέμα μαλακίας στελεχών...

 

Θα δείξει πολύ σύντομα τί απ' τα δύο συμβαίνει. Αν δε το πάνε για κλείσιμο το μαγαζί όντως έκαναν κοτσάνα μεγάλου διαμετρήματος.

 

Γενικά η δημοσίευσή σου με βρίσκει απολύτως σύμφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...