Προς το περιεχόμενο

Πεθαίνει το απεριόριστο ίντερνετ;


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα οι εταιρείες "μπαίνουν μέσα" από ένα επίπεδο χρήσης και πάνω είναι επόμενη μια τέτοια κίνηση.

 

Εδώ πάντως αν το δούμε, θα δούμε ή όλες τις εταιρείες να το κάνουν ταυτόχρονα, ή αρχικά να αρχίσουν να δίνουν πακέτα με όριο δεδομένων με έκπτωση ας πούμε 30%.

 

Πάνω από 250GB το μήνα λίγοι κατεβάζουν πάντως. Τα άλλα όρια που γράφει το site (κάτω από 100GB το μήνα) είναι μικρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ συμφωνώ, εν μέροι όμως. Δηλαδή στα όρια του τι θεωρείται "πολύ" και τι όχι. Και αυτό δεν είναι σίγουρο αν θα ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ή όχι. Τα κατεβαστήρια δεν είναι κακό να υπάρχουν, αλλά με μέτρο. Όπως μέτρο πρέπει να μπει και σε πολλούς άλλους τομείς της ζωής μας, φαγητό, κατανάλωση νερού, ενέργειας κτλ κτλ.

Δύσκολα πράγματα..., ειδικά για όσους έχουν χρήματα και καθόλου μυαλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς που φωνάζετε για το ότι αντιδράσετε εάν γίνει αυτό ... μπορώ να ρωτήσω τι θα κάνετε;:rolleyes:

 

σε ποιον θα πάτε δηλ; Αφού θα γίνει συντονισμένα από όλους τι περιθώρεια αντίδρασης θα έχετε;

 

εγώ πιστεύω ότι ΟΛΟΙ θα λουφάξετε στην γωνία και θα πείτε κ ευχαριστώ...τι με κάνει να το πιστεύω αυτό; ΣΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ καταναλωτική σας συνείδηση. Βλέπε πρατήρια βενζίνης (βάζουμε στα ακριβότερα και μετά γκρινιάζουμε), στην κλίκα των 3 της κινητής τηλεφωνίας κτλ κτλ.

 

ΥΓ. βάζω 2ο πληθυντικό γιατί εγώ δεν έγραψα ότι θα τους "δείξω τι θα πάθουν" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γουσταρω να μπει ενα ημερήσιο οριο περιπου στα 2-3 Giga(λογικο πιστευω) και να χρεωνετε αν ξεπεραστει για καθε Gb extra.

θελω ετσι να σφιξουν μερικοι κολοι που απο το πρωι μεχρι το βραδυ κατευαζουν τα εντερα τους διχως να ξερουν τι κατεβαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια έχουμε συνείδηση.

Η οποία μας τριβελίζει κάθε μέρα να πάρουμε ότι μαλακία διαφημίζεται ή έχει ο συνάδεφλος ή ο φίλος ή ο γείτονας,και μας κάνει να νοιώθουμε μειονεκτικά επειδή(ς)έχουμε παλιό κινητό, αυτοκίνητο,δονητή κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς που φωνάζετε για το ότι αντιδράσετε εάν γίνει αυτό ... μπορώ να ρωτήσω τι θα κάνετε;:rolleyes:

 

σε ποιον θα πάτε δηλ; Αφού θα γίνει συντονισμένα από όλους τι περιθώρεια αντίδρασης θα έχετε;

 

εγώ πιστεύω ότι ΟΛΟΙ θα λουφάξετε στην γωνία και θα πείτε κ ευχαριστώ...τι με κάνει να το πιστεύω αυτό; ΣΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ καταναλωτική σας συνείδηση. Βλέπε πρατήρια βενζίνης (βάζουμε στα ακριβότερα και μετά γκρινιάζουμε), στην κλίκα των 3 της κινητής τηλεφωνίας κτλ κτλ.

 

ΥΓ. βάζω 2ο πληθυντικό γιατί εγώ δεν έγραψα ότι θα τους "δείξω τι θα πάθουν" ...

Έτσι ακριβώς είναι.

Μαγκιές τύπου "στην Ελλάδα δεν περνάνε αυτά" ή "ας το κάνουν και θα δουν" ξεχνιούνται γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε με τα καλά σας ρε παιδιά , πληρώνω για να κατεβάζω τι σας νοιάζει τι κατεβάζω και φυσικά αυτά που κατεβάζω για μένα έχουν κάποια σημασία , αν δεν έχουν για εσάς ούτε με ενδιαφέρει , τι μαλακίες είναι αυτά που λέτε .

Αντί να απαιτήσουμε όλοι μαζί να δώσουν μεγαλύτερο bandwith ,αυτοί που τους πληρώνουμε ,κάθεστε και βγάζετε πίκρα για τους άλλους, δεν πάμε καλά.

Μετά λέμε ότι η Ελλάδα μένει πίσω και τέτοια , ε λογικό είναι με αυτά τα μυαλά που έχετε .Τι θα πει να χρεώνεσαι με το gb τα σκέφτεστε αυτά που λέτε???

Αμάν κάναμε να έχουμε ίντερνετ με λογικές τιμές και τώρα ζητάτε χρεώσεις ???Οταν και άμα θα γίνει να δω τι θα λέτε όταν θα χρειαστεί να κατεβάσεις κάτι παραπάνω και αυτοί θα σου τα αρπάζουν και θα σε σκίζουν, τότε δεν θα μπορείς να μιλήσεις γιατί εσύ το ζήτησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως ο περιορισμός των γιγα δεν ξεκίνησε απο το "Ελλαδιστάν", τη "Μπανανία" και άλλες γραφικότητες. Ξεκίνησε σαν σκέψη από άλλες πολιτισμένες χώρες και σκέφτονται να εξαπλωθεί και στην Ελλάδα, γιατί δικαίωμα του καθενός να κατεβάσει όλη την σαβούρα του ιντερνετ αλλά δικαίωμα μου και μένα να μπορώ να σερφάρω με την ταχύτητα που πληρώνω και όχι να την μοιράζομαι με τον κάθε ανεγκέφαλο που νομίζει ότι η Forthnet κατασκευάστηκε για αυτον.

 

Όσο για αυτούς που θέλουν το καρβούνι τους 24/7 να κατεβάζει "απαραίτητα" πράγματα και σημαντικά, υπάρχουν και οι μισθωμένες γραμμές simple as that.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ωραία γιατί σαν καταναλωτές να μην απαιτήσουμε από την forthnet και κάθε forthnet να ανεβάσει το Bandwith ??

Αυτές οι άλλες πολιτισμένες χώρες που λες , έχουν στην χειρότερη σταθερή 24αρα γραμμή και όχι όσο γουστάρει να συγχρονίσει όπως εδώ σε εμάς , όποτε ότι είναι να κατεβάσουν το κατεβάζουν , εδώ αν γίνει αυτό είτε εγώ που κατεβάζω είτε εσύ που σερφαρεις και λόγο της αισχροκερδείας που μας διακατέχει ,αντί για 20 ευρώ το μήνα θα πληρώνουμε όσο τα τηλέφωνα 50 + , σκέψου το

 

Εξάλλου όσο και να κατεβάζω εγώ δεν απασχολώ σημαντικά το σερφαρισμα των άλλων . Το σερφαρισμα δεν έχει τρελές απαιτήσεις από την γραμμή

 

Ή και το άλλο ,πάλι όλοι μαζί ,τις ίδιες ώρες θα κάνουμε την δουλειά μας στο ίντερνετ ,είτε σερφαρουμε είτε κατεβαζουμε οπότε πια η διαφορα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γουσταρω να μπει ενα ημερήσιο οριο περιπου στα 2-3 Giga(λογικο πιστευω) και να χρεωνετε αν ξεπεραστει για καθε Gb extra.

θελω ετσι να σφιξουν μερικοι κολοι που απο το πρωι μεχρι το βραδυ κατευαζουν τα εντερα τους διχως να ξερουν τι κατεβαζουν

 

Ναι και κάποια αρχεία που είναι γύρω στα 7gb θα τα χωρίζεις στη μέση? :|

Αισχρή ιδέα ο περιορισμός στα δεδομένα... :-(

Αν μας κόψουν και το ίντερνετ θα πάω στα βουνά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ειμαι υπερ της ελευθεριας διαπιστωνω ομως οτι δεν υπαρχει μετρο.

Εχουν αυξηθει οι πωλησεις των εξωτερικών σκληρων και πολλοί κατεβαζουν 25 ωρες το 24ωρο. Οπως δεν χρειαζεται να εχεις 4Χ4 μεσα στην πολη και να επιβαρυνης περισσοτερο την μολυνση της ατμοσφαιρας, μονο και μονο για μοστρα, απο τη στιγμη που το 4Χ4 ειναι εργαλειο και οχι μεσο επειδηξης.

Ας εχεις χρηματα, να το αγορασεις για πλακα δεν ειναι λογος. Σκεφτειτε την ανισοτητα που υπάρχει στον πλανητη και ποση σπαταλη ενεργειας για διασκεδαση και για ανουσια πραγματα γινεται απο τον δυτικο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...