Προς το περιεχόμενο

«Καθαρό Φωτιστικό Πετρέλαιο»


liomelissinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά, εγω που ειμαι τρελλά ευχαριστημένος από την κεροζάν σόμπα μου πάντως, μια φορά αγόρασα από βενζινάδικο (επί της τατοιου), κηροζινη απο αντλία, και παρατρίχα από τη....μπόχα, να βρωμίσουν και οι τοίχοι! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με αυτή την κηροζίνη που καίω τόσο καιρό, από το πρατήριο της κεροζάν!

Φυσικά, μετά από αυτό το χάλι, μο΄νο απο το επίσημο πρατήριο ξαναγοράζω....

λογο δουλιας φετος εψαξα πολυ το φωτιστικο πετρελαιο και αφτο που στο τελος συμπερανα ειναι οτι και η adm(kerosun) το καυσιμο το περνει απο τα ελ.πε.,επομενος δεν μπορο να καταλαβω για ποιο λογο το ενα εχει μηροδια και το αλλο οχι......ισος βεβαια να ειναι θεμα πρατηριου και το εαν εχει καθαρισει ποτε την δεξαμενη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα και καλη χρονια την παρασκευη αγορασα την lc30 inverter ο χωρος που θελω να ζεστανει ειναι 38 τετραγωνικα η σομπα ειναι μεχρι 57.δε μου ανεβαζει θερμοκρασια πανω απο 21 βαθμους ενω εγω το ρυθμιζω στους 25 την πηγα σε ενα καραγκιοζη εδω στο ηρακλειο κρητης ο οποιος εχει αναλαβει το σερβις της kerosun και ενω στην αρχη μου ειπε οτι εχει προβλημα στο θερμοστατη και οτι θα ζητησει αντικατασταση την επομενη μερα που τον πηρα τηλ για να δω τι εκανε μου ειπε οτι δεν εχει κανενα προβλημα και δουλευει μια χαρα.επισης ειπε οτι αυτο που φταιει ειναι το σπιτι μου και οχι η σομπα..μιλησα με αθηνα και ειπαν οτι δεν ξερουν αν δεν τι δουν και το βρισκω φυσιολογικο.το σπιτι ειναι ισιγειο κλειστο απο παντου με διαμερισμα απο πανω σπιτι δεξια και αριστερα.χωρις θερμανση η θερμοκρασια μεσα στο σπιτι ειναι 19 βαθμοι δε μπορει δηλαδη να ανεβασει ακομα 5 βαθμους?και τα παραθυρα να ειχα ορθανυχτα τοσες απωλειες που λενε οτι εχω δεν θα ειχα.τι αλλο να κανω?ειχε κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια . Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση . Τι διαφορα εχουν αυτες οι δυο σομπες και ποια ειναι καλυτερη ;

 

1) https://www.skroutz.gr/s/386514/Kerosun-LC-52.html

 

2) https://www.skroutz.gr/s/8005074/Kerosun-LC-53.html

 

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...

Ας το ξεθάψω λίγο το θέμα... 

Βρήκα στο πατάρι μια kerosun rainbow για συμπληρωματική..

Ικανοποιημένος... Μπορούμε να βαζουμε πετρέλαιο δλδ? 

Θέρμανσης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...