Προς το περιεχόμενο

Google Chrome : Νέος browser από την Google


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω συναντησει ακομα κατι τετοιο. Link στο site? Επισης, δεν θα ηταν ασχημο να κανεις "report broken site".

Μου χει τύχει σε καμιά 20αριά sites απ το πρωί :P

Έχω στείλει καν 2-3 άλλα reports που ναι πιο συγκεκριμένα.

 

πχ logitech

 

(και όπως είπα και πριν η κατάσταση χειροτερεύει αν πατήσεις το κυκλωμένο link)

 

chromepl6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περίεργο. Ίσως να φταίει το ότι είμαι πίσω από proxy αν και δεν το βρίσκω λογικό...

 

Πισω απο τον Proxy της Forthnet ειμαι και γω. Εκτος και αν εννοεις κανεναν anonymizer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω από εταιρικό proxy είμαι. Με τους άλλους browsers προφανώς δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ακόμα και την εικόνα που παρέθεσες παραπάνω τη βλέπω μισή :P

 

Επίσης μερικές φορές όταν κάνω επεξεργασία μηνύματος στο forum και πατάω "Υποβολή", δε γίνεται τίποτα. Μια φορά μάλιστα αντί για "Υποβολή" έλεγε "Υποβολή ψήφου" ή κάτι τέτοιο (σαν να ταν reply σε poll).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο με το chrome είναι οτι παει σφαιραααααα...

Σταθερο και λιτο,μια πολυ καλη προσπαθεια της google να κερδισει καποιο μεριδιο και στον τομεα των browsers...

Για beta εκδοση ειναι ιδιαιτερα ικανοποιητικη και προβλεπω μεγαλο ανταγωνισμο ιδιαιτερα με τον Opera που επισης φημιζεται για την μεγαλη αισθηση ..γκαζιου που αφηνει...

Συμφωνω με καποιον φιλο παραπανω που ειπε οτι αν δεν υπαρξουν add-ons και extensions το Chrome θα προσελκυσει κοσμο κυριως απο τους νυν χρηστες των Opera και IE...

Αν και πιστευω οτι ειδικα οσον αφορα τα προσθερα/επεκτασεις/widgets θα περασει πολυς χρονος μεχρι να βρεθει ενας browser να αμφισβητησει την ..πρωτοκαθεδρισ του firefox στον συγκεκριμενο τομεα...

Πολυ καλη προσπαθεια παντως η οποια οφειλει να συνεχιστει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βιντεο απο youtube βλεπετε με τον chrome?

εμενα μου λεει σε ολα τα βιντεο video We're sorry, this video is no longer available. στην αρχη νομιζα οτι συνεβαινε μονο στο συγκεκριμενο βιντεο μου πηγα να δω (οτι δηλαδη το ειχαν κατεβασει) αλλα μετα οποιο βιντεο και να ανοιγα μου ελεγε το ιδιο πραγμα. απο metacafe και καποια αλλα σαιτ επαιζε, αν και κολλουσε αισθητα.μαλλον κατι με το flash παιζει.μηπως φταιει οτι εχω μονο 512 μνημη? με firefox ομωςμιαχαρα παιζουν τα βιντεο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βιντεο απο youtube βλεπετε με τον chrome?

εμενα μου λεει σε ολα τα βιντεο video We're sorry, this video is no longer available. στην αρχη νομιζα οτι συνεβαινε μονο στο συγκεκριμενο βιντεο μου πηγα να δω (οτι δηλαδη το ειχαν κατεβασει) αλλα μετα οποιο βιντεο και να ανοιγα μου ελεγε το ιδιο πραγμα. απο metacafe και καποια αλλα σαιτ επαιζε, αν και κολλουσε αισθητα.μαλλον κατι με το flash παιζει.μηπως φταιει οτι εχω μονο 512 μνημη? με firefox ομωςμιαχαρα παιζουν τα βιντεο..

 

Παιζουν ανετα ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βίντεο μια χαρά ολα, κανένα πρόβλημα.

 

αν συνηθίσεις το μινιμαλισμό του είναι μια χαρά, και απο memory δε νομίζω να καταναλώνει περισσότερη απο τον opera, με μια ματιά που έριξα στη nerd έκδοση του task manager του.

 

ενα αρνητικό μέχρι στιγμής είναι η έλλειψη λειτουργίας για γρήγορη ακύρωση κλεισίματος σελίδας (η οποία είναι gtb στον firefox και ολα τα λεφτά στον opera), κάτι το οποίο αντιμετωπίζεται με το άριστο (αν οχι το καλύτερο που έχω δει) ιστορικό του.

 

EDIT 2o:

 

και το Ctrl+Tab είναι ακριβώς η ίδια σαχλαμάρα με του firefox. Μόνο στον Opera έχει την ίδια συμπεριφορά με αυτή των λειτουργικών... ελπίζω να διορθωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετα γρήγορος αν και κρασάρει συχνά.

 

Κάτι άλλο που δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση , όταν τον ανοίγω ο σκληρός δίσκος παιρνει φωτιά , δε σταματάει(χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως σε αναμονή) . Επίσης η διεργασία Googleupdate είναι μονίμως ανοιχτή και συχνα ζητάει και σύνδεση στο δίκτυο. Τι μπορεί να σημαίνουν αυτά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...