Προς το περιεχόμενο

Warhammer Online: Age of Reckoning


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
δοκιμασε να καθησεις AFK ή γενικα να τα ξυνεις σε ενα scenario,

και πες μου ποσο XP και Renown θα παρεις.

Καθολου, ή σχεδον καθολου.

 

Κιόμως.. Κάνεις λάθος.. Έχω κάτσει πολλές φορές χωρίς να πατήσω ούτε ένα skill και απλά να ακολουθάω το zerg και να βλέπω TV. Και παίρνω μια χαρά renown. Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ WoW και RvR. Επίσης δεν διάβασες το thread. Και που ξέρει το παιχνίδι αν εγώ τα ξύνω ή όχι? Δεν έχει κανένα deathmatch σενάριο στο παιχνίδι. Τι σημασία έχει πόσο heal ή damage ή πόσους σκότωσες? Μπορείς να νικήσεις κάποια σενάρια χωρίς η ομάδα σου να σκοτώσει κανέναν. Που ξέρει το παιχνίδι αν εγώ βοηθάω την ομαδα μου ή όχι? Αν η ομάδα μου με βάλει να κάνω scout πως θα ξέρει ένα παιχνίδι ότι εγώ έκανα σωστά την δουλειά μου? Είναι άκυρο. Δεν έχεις καν ομάδα στα σενάρια. Δεν έχεις καν ρόλο. Απλά μπαίνεις και πατάς πλήκτρα συνεχόμενα. Έξω απ'τα σενάρια το AFK μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν στρατηγική στην ομάδα σου. Εκεί είσαι ήδη σε premade. Εκεί μπορώ να διώξω κάποιον απ'το group/warband μου.

Το renown αυτή τη στιγμή δεν αντιπροσωπεύει το 'πόσο βοήθησες την ομάδα' όπως στο DAOC που ήταν μόνο premade teams αλλα το 'πόση ώρα έπαιξες και τα πόσα πλήκτρα πάτησες' όπως στο WOW που έχει PUGS.

Περιμένω server χωρίς σενάρια και να μοιράζουν το renown ίσα στο group. Δεν έχει νοήμα για μένα να παίζω σε αυτούς τους server. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν κάποιος πήρε το renown του από premade ή απο pug

Και μια χαρά στέκουν τα πράγματα που λέω. Συμφωνούν και οι ιδιοκτήτες του φόρουμ. Απάντησε στο αντίστοιχο thread του warhammeralliance αν θες.

Επεξ/σία από Vrok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εξαλλου το παιχνιδι δεν ειναι τα scenarios

αλλα το Open RvR, τα Keeps και οι πολεις.

 

Aκριβως,ποσο δικιο εχεις.Αυτο διαφημισε,γιαυτο το αγορασε ο λαος,ΑΛΛΑ,τελικα δεν καταφερε να το αποδωσει.Απετυχε οικτρα-μεχρι τωρα-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβως,ποσο δικιο εχεις.Αυτο διαφημισε,γιαυτο το αγορασε ο λαος,

 

Αν βγάλουν server χωρίς σενάρια και να μοιράζουν ίσα το renown στου group στείλε κανένα private message γιατί δεν έχω συνδρομή και δεν θα πάρω μέχρι τοτε. Έναν server χωρίς καθόλου pugs δηλαδή. Μόνο premades :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι 1ον αφού δεν σας αρέσει το παιχνίδι γιατί ασχολείστε ακόμα, 2ον αφου αγαπάτε το WoW τόσο πολύ γιατί παίζετε WAR, 3ον Γιατί οι moderators δεν κάνουν κάτι για αυτούς που καταστρέφουν αυτό το thread και αντί να μιλάει για WAR όλοι μιλάνε για WoW και τέλος γιατί κάποια άτομα είναι τόσο κλαψιάριδες και τόσο κολλημένοι :-) Άμα βρώ απάντηση σε κανένα απο αυτά θα σας πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι 1ον αφού δεν σας αρέσει το παιχνίδι γιατί ασχολείστε ακόμα

Δεν ασχολούμαστε ακόμα. Απλά θα θέλαμε τα χρήματα μας πίσω επειδή μας υποσχέθηκαν κάτι το οποίο δεν υπάρχει.

2ον αφου αγαπάτε το WoW τόσο πολύ γιατί παίζετε WAR

Δεν αγαπάμε το WoW. Δεν παίζουμε WoW. Μας υποσχέθηκαν RvR και μας έδωσαν WoW. Γι'αυτό αναφερόμαστε στο WoW.

γιατί κάποια άτομα είναι τόσο κλαψιάριδες και τόσο κολλημένοι

Επειδή 40 άτομα απ'την ομάδα μου δώσαν 50 ευρώ ο καθένας για να αγοράσουν κάτι το οποίο δεν ήταν αυτό που διαφήμιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RvR υπάρχει θές δε θές και σου αρέσει δε σου αρέσει. Realm vs Realm υπάρχει. Ότι διαφήμιζε το παιχνίδι ήταν μέσα. Τώρα αν είχες διαβάσει κάπου κάτι που δεν ίσχυε τότε δικό σου πρόβλημα. To WAR δεν εχει καμία σχέση με το WoW (εκτός απο το ότι είναι και τα 2 MMO). Αν περιμένεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω ενώ έχεις συμφωνήσει στην αγορά του παιχνιδιού και στους όρους χρήσης τότε μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Αρκετά με την γκρίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RvR υπάρχει θές δε θές και σου αρέσει δε σου αρέσει. Realm vs Realm υπάρχει.

 

Μάλλον δεν έχεις παίξει RvR παιχνίδι ποτέ. Και δεν έχεις διαβάσει όλο το thread. Επίσης το RvR είναι ξεκάθαρο τι σημαίνει. Τους όρους τους διάβασα μια χαρά. Στο κουτί έλεγε RvR και στους όρους το ίδιο.

 

Δεν υπάρχει realm vs realm στο παιχνίδι

 

Τεσπα δεν θα καταλάβεις οπότε άστο. Τζάμπα τα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχεις εσύ να μας δώσεις να καταλάβουμε τι είναι το RvR ώ μέγιστε RvR γνώστη. RvR υπάρχει πως να το κάνουμε τώρα. Επειδή εσένα τώρα σου λείπουν 50Ε και δεν ξέρεις απο που να τα βρείς τι φταίμε εμείς?

 

Επόμενος παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Vrok λεει οτι απο την στιγμη που μπορει ο καθενας μονος του να μπαινει και να παιζει solo battlegrounds και να παιρνει renown χανεται εντελως το νοημα του RvR και συμφωνω και εγω σε αυτο.

 

Επρεπε να μπορεις να μπεις σε οποιοδηποτε cenario μονο με premade και οχι μονος σου. Και μονο με ατομα απο το guild σου. Μονο ετσι θα ειχε καποιο νοημα, ετσι οπως το εχουν τωρα καταστρεφουν το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Vrok λεει οτι απο την στιγμη που μπορει ο καθενας μονος του να μπαινει και να παιζει solo battlegrounds και να παιρνει renown χανεται εντελως το νοημα του RvR και συμφωνω και εγω σε αυτο.

 

Ακριβώς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλαμμένος δεν είμαι. Κατάλαβα τι λέει. Απλά :

 

Realm vs Realm

Στρατός vs Στρατού

Order vs Destruction

Όλοι οι παίχτες Order vs Όλων των Destruction παιχτών.

 

Τα scenarios είναι ένα απο τα κομμάτια του RvR. Άμα δε σου αρέσει ο τρόπος κατανομής των RP στα scenarios μπορείς να πηγαίνεις με παρέα για OpenRvR. :-)

 

Απλό. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλό. :-)

 

Καθόλου απλό. Στους όρους, manual και παντού λέει ότι το renown rank αντιπροσωπεύει το πόσο βοήθησες την ομάδα/στρατό σου. Όχι το πόσο χρόνο έβλεπες TV όσο έπεζες.

 

Και όπως ανέφερα συμφωνούν και οι ιδιοκτήτες του warhammeralliance σε αυτό. Δεν γίνεται να υπάρχουν και τα δύο μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrok όσο περισσότερο βοηθάς τόσα περισσότερα RP παίρνεις. Είναι λογικό αμα δεν κάνεις τίποτα να πάρεις λιγότερα όπως και άμα κερδίσει η ομάδα σου να πάρεις ένα bonus που απλά ήσουν στην ομάδα. ΟΜΑΔΑ. Ίσως παίζουν όλοι ίσως παίζουν 2. Αμα κερδίσει η ΟΜΑΔΑ παίρνουν όλοι RP. Έτσι δουλέυουν όλες οι ομάδες

 

 

Συ είπας .

Ότι να'ναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Vrok όσο περισσότερο βοηθάς τόσα περισσότερα RP παίρνεις. Είναι λογικό αμα δεν κάνεις τίποτα να πάρεις λιγότερα όπως και άμα κερδίσει η ομάδα σου να πάρεις ένα bonus που απλά ήσουν στην ομάδα. ΟΜΑΔΑ.

 

Σου είπα και θα στο ξαναπώ. Το να μην κάνεις τίποτα μπορεί να είναι στρατηγική για την ομάδα σου. Μπορεί να σε βάλουν να είσαι AFK σε ένα σημείο για να τραβήξουν εχθρούς. Το παιχνίδι δεν μπορεί να ξέρει αν βοηθάς την ομάδα σου ή όχι. Μπορεί να σε βάλουν να είσαι scout. Δεν έχει σημασία πόσο heal ή πόσο damage ή πόσα πλήκτρα πάτησες. Σημασία έχει αν βοηθάς την ομάδα σου και αυτό δεν θα στο πει το παιχνίδι αλλά η ομάδα σου. Και AFK να είσαι θα πρέπει να πάρεις το ίδιο renown με όλους τους άλλους στο group/warband σου.

 

Αυτό είναι RvR. Αυτό είναι πόλεμος. Εκεί το renown rank αντιπροσωπεύει το πόσο έχεις βοηθήσει την ομάδα σου. Εδώ αντιπροσωπεύει το πόσο χρόνο ξόδεψες στο παιχνίδι.

Επεξ/σία από Vrok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...