Προς το περιεχόμενο

CCNA πληροφορίες?


APAGON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους φίλους που είχαν ρωτήσει για labs, ορίστε ένα αρκετά περιεκτικό πακέτο:

 

CCNA lab activites and lab manuals

 

(όλα για Packet Tracer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' όσο είδα είναι τα labs της ακαδημίας συν τα labs του γνωστού πακέτου "PT5 Completed Activities". Τώρα ψάχνω να βρω τα 15 labs του Lammle. Έχω ένα φίλο που πήρε τη 7th edition και άρα δικαιούται τα labs. Θα γράψουμε του Lammle να μας τα στείλει και -γκουχ, γκουχ- θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήδη έχω διαβάσει το 1ο βιβλίο (επίσημο cisco) και έχω εξασκηθεί με αρκετές ασκήσεις από το παράρτημα.

 

Ποιες εικονικές εξετάσεις για ICND1-2 ή και CCNA μπορείτε να μου προτείνετε για να δοκιμάσω την ετοιμότητά μου; Οχι μόνο labs αλλά εξέταση σε όλη την ύλη και με βάση τα πρότυπα της cisco.

 

 

 

Στις εξετάσεις επιτρέπεται να έχουμε κάποιο χαρτί για σημειώσεις; π.χ για μετατροπες σε δυαδικό σύστημα και subnetting.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9tut.com, 9tut.net και κυρίως http://www.examcolle...isco_exams.html (κάνε μόνο τα 4-5 πιο πρόσφατα dumps, δεν χρειάζεται να κάνεις τα πάντα).

 

Στην εξέταση σού δίνουν αυτοί μια πλαστικοποιημένη σελίδα και ένα μαρκαδοράκι, ώστε μπορείς να γράφεις και να σβήνεις στο ίδιο "χαρτί". Δεν ξέρω μήπως σε κάποια εξεταστικά κέντρα σού δίνουν απλές κόλλες Α4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είστε σίγουροι ότι στα κέντρα εκπαίδευσης η εξάσκηση γίνεται σε packet tracer και όχι με πραγματικό hardware? Εμένα μου είπαν ότι ο εξοπλισμός που διαθέτουν στα εργαστήρια κοστίζει πάρα πολλά, δεν στέκει λογικά το να έχουν ακριβό εξοπλισμό και να μην δουλεύουν με αυτόν..

 

Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι παρακολουθώ τέτοιο πρόγραμμα, το οποίο μάλιστα είναι ανοικτό, δηλαδή ρυθμίζω εγώ το ποια μέρα και πότε θα πηγαίνω σε labs (τα οποία λένε ότι προσφέρουν αποκλειστικά μία θέση για τον καθένα, δηλαδή δεν είναι 10 άτομα πάνω από ένα router) και διαθέτει και τα κλασικά, δηλαδή webplatform με υλικό και τεστ και διαθέσιμο εκπαιδευτή όποτε τον ζητήσεις ώστε να σου λύσει απορίες και να σε βοηθήσει + τα βιβλία της Cisco κλπ.. τότε 2500€ σας ακούγεται υπερβολική τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπό τέτοιες προϋποθέσεις η τιμή μπορεί να μην είναι υπερβολική, πάντως το PT φτάνει και περισσεύει για να περάσει κάποιος την εξέταση. Το θέμα βέβαια είναι αν διαβάζουμε για να περάσουμε ή για να μάθουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς για να μάθουμε, γιατί όταν θα πάμε σε μια δουλειά και δουν ότι δεν ξέρουμε την τύφλα μας, θα γίνουμε ρεζίλι και θα πάρουμε πόδι :P

 

Αναφέρομαι σε πρόγραμμα της Master.D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνοντας καποια πιστοποιηση δεν σημαινει ότι θα εισαι ασχετος με το αντικειμενο, ετσι κι αλλιως ολα με τελνετ θα τα κανεις αλλά καλό ειναι να ξερεις και πως ανοιγει ο ρουτερ ας πουμε.. Εγω πλεον το ψηνω να παρω εξοπλισμο αφου εχω σκοπο να συνεχισω και περα απο το CCNA και αν μπορέσω να τον πουλησω επειτα ακομα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς για να μάθουμε, γιατί όταν θα πάμε σε μια δουλειά και δουν ότι δεν ξέρουμε την τύφλα μας, θα γίνουμε ρεζίλι και θα πάρουμε πόδι :P

 

Αναφέρομαι σε πρόγραμμα της Master.D

Καλά τα λες, αλλά να 'ξερες πόσοι ενδιαφέρονται μόνο για το χαρτί...

 

Ή πόσες εταιρείες ενδιαφέρονται για τα περίφημα τυπικά προσόντα (μη χέσω...) αλλά αδιαφορούν για το επίπεδο των πραγματικών ικανοτήτων των εργαζομένων τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...