Προς το περιεχόμενο

Οτιδήποτε για το HP DV5-1030.


STATHOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμή του σε κάποια e-shop είναι δελεαστική.Το έχει πάρει κανείς ? Είμαι έτοιμος να το πάρω και θα ήθελα τα σχόλια κάποιων χρηστών. Απο άποψη θορύβου ανεμιστήρα και σκληρού δίσκου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ είμαι ανάμεσα σαυτό και στο 1020εν, αυτό που με τραβα στο 1020 είναι η τιμή (130 euro λιγότερη) αλλα από τι ali αυτό έχει μεγαλύτερο CPU... αξίζει 130 euro για τι διαφορα? όλα τα αλλα είναι ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι ανάμεσα σαυτό και στο 1020εν, αυτό που με τραβα στο 1020 είναι η τιμή (130 euro λιγότερη) αλλα από την αλλη αυτό έχει μεγαλύτερο CPU... αξίζει 130 euro για τι διαφορα? όλα τα αλλα είναι ίδια

 

H μονη ουσιωδης διαφορα ειναι οτι στην περιπτωση του 1030 θα εχεις μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ με χαμηλοτερη καταναλωση μπαταριας.Συλλογισου για τι σκοπο το προοριζεις και επελεξε.Και η μια και η αλλη περιπτωση ειναι εξισου καλες.

 

 

Επισης σας παραθετω ενα λινκ το οποιο συγκρινει ολη την σειρα DV5 της HP που ισως βοηθησει αρκετους.

 

http://www.multirama.gr/products/compare?catid=010200&pid=0349846&pid=0349848&pid=0349849&pid=0349850

 

Καλη αγορα ευχομαι!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα το 1030.

Πολύ μου αρέσει.

Το τηλεκοντρόλ του όμως δεν λειτουργεί.

 

Για σύγκριση: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho/WF25a/321957-321957-3329744-64354-64354-3744188.html

Επεξ/σία από kougis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το 1030.

Πολύ μου αρέσει.

Το τηλεκοντρόλ του όμως δεν λειτουργεί.

 

Για σύγκριση: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho/WF25a/321957-321957-3329744-64354-64354-3744188.html

 

εμενα πάντος με το 1080 μια χαρά λειτουργεί..αν κ στην αρχή ειχα προβλημα με την μπαταρία του τηλεκοντρολ αλλα οκ τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος κοιτάξει τις σύγκρισης θα παρατήρηση (του multirama κύριος) ότι όλα έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά εκτος του CPU....

 

άρα τω 1030 αξίζει να πάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος κοιτάξει τις σύγκρισης θα παρατήρηση (του multirama κύριος) ότι όλα έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά εκτος του CPU....

 

άρα τω 1030 αξίζει να πάρεις...

 

Το 1030 έχει και 3 giga RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αυτό δεν είναι πρόβλημα, την RAM μπορείς να την αναβάθμισης πολύ πιο εύκολα και με μεγάλες ποικιλίες, ενώ τον CPU όχι τόσο εύκολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλεκοντρόλ συνεχίζει να μην λειτουργεί.

Διάβασα κάπου οτι ίσως να είναι απενεργοποιημένο απο το bios.

Πως μπαίνουμε στο bios?

Το τηλεκοντρόλ στέλνει σήμα. Το τσέκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κάνει.

Δεν δουλεύει.

Το Remote το τσέκαρα και δουλεύει. (αν το βάλεις μπροστά από μια ψηφιακή φωτογραφική και κοιτάζοντας από την οθόνη πατήσεις κάποιο κουμπί του τηλεκοντρόλ βλέπεις την ακτίνα που εκπέμπει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ,μπορεις να μου πει καποιος,τι καταναλωση εχουν αυτα?

η ενα λινκ?

 

με ενδιαφερει γενικα η καταναλωση ,δεν το λεω για την αυτονομια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διλλημα:

1030 ή 1040

Το πρωτο εχει 2.4 ghz

To δευτερο εχει 2 ghz αλλα blue ray drive

το 1040 εχει 10 ευρω παραπανω (αρα ιδια τιμη)

Ρωτω αν φαινεται η διαφορα στην cpu ωστε να παρω το 1030 ή δεν ειναι τοση μεγαλη ωστε να παρω το 1040 με blue ray?

Γενικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτην την σειρα της HP και εχω καταληξει σε αυτην (εχετε καποια αλλη προταση?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...