Προς το περιεχόμενο

linksys wag200g


nolo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
32db μια χαρα δεν ειναι?

Πολυ καλα ειναι αλλα που εχεις 32db?SNR?Γιατι βλεπω 26 στα στατιστικα που εβαλες.Οπως και να χει ειναι πολυ καλη τιμη.

μου λες λιγο πως αλλαζω firmware? Administration --> Firmware Upgrade και το βαζω?

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=250096

 

speed full κατεβαζει..το τορρεντ δεν κατεβαζει καθολου..εχω κατεβασει αρκετα πραγματα αλλα τιποτα..:mad:

Εχεις κανεις portforward το τορρεντ?Για utorrent παραδειγμα

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WAG200G/Utorrent.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

please πειτε μου για firmware πως κανουμε exw 1.0.05 και κατεβασα απο forthnet site kai sτο readme first λεει αν εχετε παλιοτερη του 1.0.09. αναβαθμιστε αυτη πρωτα..εγω οια εχω?πανε αναποδα??:mad: ..και για port δεν καταλαβα ακριβως βοηθηστε με καπως..το ξερω οτι τα γραφουν τα σιτε αυτα αλλα δεν καταλαβαινω..:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
και για port δεν καταλαβα ακριβως βοηθηστε με καπως..το ξερω οτι τα γραφουν τα σιτε αυτα αλλα δεν καταλαβαινω..:fear:

Το ρουτερ σου εχει κλειστα τα port για την δικη σου ασφαλεια και με τον οδηγο που σου ειπα πιο πανω του λες να ανοιξει το συγκεκριμενο port προκειμενου να μπορεις να εχεις επικοινωνια με αλλους χρηστες,δηλαδη να μπορεις να κατεβασεις μεσω torrent.Ακολουθησε την οδηγιες στο site,ειναι οσο πιο αναλυτικες γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αλλα ανεβηκε στα 400 και ξαναεπεσε για τα καλα το download το εκανα ακριβως οπως ειναι..και για το firmware ποιο κατεβαζω πρωτο εχω 1.0.05 μετα 1.0.06 απευθειας??η μετα 1.0.08. ??δεν καταλαβα λεει απο το παλιοτερο στο νεοτερο να κατεβασω..και τι λαθος εκανα στις port

 

χειροτερο ειναι το ιντερνετ μολις ανοιγω πορτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSL Status: Connected

 

 

ppoa 8α το κανω ppoee....μονο αυτο και το firmware το κατεβαζω..32db μια χαρα δεν ειναι?

 

μου λες λιγο πως αλλαζω firmware? Administration --> Firmware Upgrade και το βαζω?

 

speed full κατεβαζει..το τορρεντ δεν κατεβαζει καθολου..εχω κατεβασει αρκετα πραγματα αλλα τιποτα..:mad:

pppoe και llc θα γινει.ναι απο εκει το βαζεις απλα θα εχεις ξεζιπαρει το rar h zip Που θα ειναι το firmware.

 

please πειτε μου για firmware πως κανουμε exw 1.0.05 και κατεβασα απο forthnet site kai sτο readme first λεει αν εχετε παλιοτερη του 1.0.09. αναβαθμιστε αυτη πρωτα..εγω οια εχω?πανε αναποδα??:mad: ..και για port δεν καταλαβα ακριβως βοηθηστε με καπως..το ξερω οτι τα γραφουν τα σιτε αυτα αλλα δεν καταλαβαινω..:fear:

αν εχεις 1.00.05 θα πας πρωτα στο 1.00.09 και μετα στο 1.01.08 υποχρεωτικα.η αν δεν θες το 1.01.08 τοτε στο 1.01.06 που ειναι το τελευταιο που ειχα δει απο την Linklsys.ισως τωρανα εχει βγει και κανα πιο νεο.

το εκανα αλλα ανεβηκε στα 400 και ξαναεπεσε για τα καλα το download το εκανα ακριβως οπως ειναι..και για το firmware ποιο κατεβαζω πρωτο εχω 1.0.05 μετα 1.0.06 απευθειας??η μετα 1.0.08. ??δεν καταλαβα λεει απο το παλιοτερο στο νεοτερο να κατεβασω..και τι λαθος εκανα στις port

 

χειροτερο ειναι το ιντερνετ μολις ανοιγω πορτα..

 

επισης ανοιγεις πορτες συμφωνα με το http://www.portforward.com και να μην σε κοβει κανενα firewall.επισης αφου εχεις οτενετ να απενεργοποιησεις την αυξημενη ασφαλεια απο το site tis otenet αλλιως δεν θα ανοθξουν οι πορτες.και στο pc καρφωτα Ip πχ 192.168.1.33 ωστε σε αυτην την ip να εχει γινει το port forwward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχχ εγω εβαλα απευθειας 1.0.08(3) τωρα να βρω το 1.0.09 και μετα 8α το ξαναβαλωή να κανω reboot??και επισης που θα βρω το 1.0.09 ??ψαχνω αλλα τιποτα:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ..το εκανα ..αλλα το μτορρεντ δεν κατεβαζει ..ΜΟΝΟ με μεσο ορο 80 kbyte και στο vuze/azerus ..μεσο ορο 100kbyte αλλα διαφορετικα πραγματα κατεβαζω..αλλα εκανα speedtest και μου λεει 450 κβυτε ..ΓΙΑΤΙ δεν καετβαζει ΚΑΘΟΛΟΥ?? me baudec κατεβαζε στα 400kbyte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα εκανα αλλα δεν ξερω αν εκανα σωστο το port forward..δεν ειμαι και απολυτως σιγουρος αν εχω κανει τα σωστα βηματα...ολα τα firewall και αυξημενη prostasia οτενετ τα παντα εκλεισα..θα ξανακοιταξω το port forward:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα εκανα αλλα δεν ξερω αν εκανα σωστο το port forward..δεν ειμαι και απολυτως σιγουρος αν εχω κανει τα σωστα βηματα...ολα τα firewall και αυξημενη prostasia οτενετ τα παντα εκλεισα..θα ξανακοιταξω το port forward:-)

 

kαι κατεβασμνα με καποιο tracker kai torrent που να δινει.μην ακουσω καναν public

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To utorrent στον Speed Guide με ενα κλικ μπορει να σου πει αν εχει ανοιξει η port που χρησιμοποιεις.

Options-->Speed Guide-->Test if port is forwarded properly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠιτελους υστερα απο πολυ δουλεια:confused: η current port μου λεει οτι ειναι οΚ ...αλλα και παλι ταχυτητες τα ιδια σκ@τ.ειναι ..χιλιες φορες εχω κατεβασει αλλα ακοΜΑΑΑΑΑΑΑα ..θα το βγαλω μεχρι να ερθει ενας γνωστος μου να δει.αναλυτικα...αν δεν γινει τιποταα..και τελευταιο windows seven rc1 θα παιζει το wag200g ?? γιατι παω και για format:-D/???

 

kαι κατεβασμνα με καποιο tracker kai torrent που να δινει.μην ακουσω καναν public

 

 

δεν καταλαβα τι εννοεις???:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a. ολa ta etherner router παιζουν παντου.β.αν αυτο που κατεβαζειςτο κατεβαζουν αλλοι τοσοι ειναι λογικο αυτο που γινετε.οπως επισης αμα κατεβαζεις με 200 και δινεις με 30παλι λογικο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...