Προς το περιεχόμενο

Η apple συλλογή σας


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Από όσα έχετε, σας έχει χαλάσει ποτέ κάποιο?

 

Από τη δική μου συλλογή, τα περισσότερα τα πήρα μεταχειρισμένα οπότε είχαν από την απόκτησή τους μικροελλείψεις ή ελλατώματα - ανέφερα πχ το πρόβλημα στον video modulator του Performa 475 (το οποίο το γνώριζα όταν τον αγόρασα). Πριν κανά εξάμηνο, τελείωσε η ισχύς της εσωτερικής μπαταρίας του PowerMac G3 Blue & White - αυτή που έχει πάνω στο motherboard για το BIOS κλπ. Την άλλαξα, όλα μια χαρά.

 

Πέραν αυτών, ουδέν.

 

Από τα προϊόντα Apple που απέκτησα καινούργια (ήτοι στο iMac G5 iSight και στο iPhone), δεν έχει χαλάσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι το τριξιμο στα ακουστικα του ipod 20G (με την εγχρωμη οθονη) και του ipod video... Ψαχνοουν πολυ τοτε και καταλαβα οτι το εχεουν οι περισσοτεροι το προβλημα αυτο, σαν το mighty mouse ενα πραγμα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χρονολογική σειρά απόκτησης:

  1. Mac Mini (G4)
  2. iPod Shuffle 2G (1GB) - δύο, ένα για μένα, ένα για τη γυναίκα μου
  3. MacBook (White, 2.4GHz)
  4. iPhone (16GB) - δύο, ένα για μένα, ένα για τη γυναίκα μου. Το δικό μου το πούλησα πρόσφατα (βλέπε παρακάτω)
  5. iPhone 3G (white, 16GB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ipod 2g (μας άφησε λόγω wsod (white screen of death)

2. ipod 3g (bro)

3. ipod 4g

4. imac core duo 17' , ο πρώτος intelακιας, κάθε μέρα μου φαίνεται πιο καινούργιος απ' την προηγούμενη, αλλά πάντα πιο όμορφος απ'τον αλουμινένιο :-D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα συναντήσει πρόβλημα με ένα ipod καινούριο.

Χτύπαγε ο σκληρός από την αρχή.

Το άλλαξα 2 φορές. Δεν ξέρω πόσες πιθανότητες έχεις να πέσεις σε προβληματικό ipod στο καπάκι, αλλά μου συνέβει.

Προς τιμήν του Παπασωτηρίου, μου το άλλαξαν επιτόπου και τις δύο φορές, no questions asked.

Το 3ο (!!!!) ipod είχε το ίδιο πρόβλημα. Πήγα στο μαγαζί, ζήτησα τα λεφτά μου πίσω γιατί είχα χάσει την εμπιστοσύνη μου, και ορκίστηκα να μην ξαναπάρω player με σκληρό δίσκο.

 

Άλλα προβλήματα που έχω συναντήσει, είναι κυρίως ψυχοσωματικά. Γιατί δεν μπορώ να σταματήσω να τα χαζεύω και να τα χαϊδεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα προβλήματα που έχω συναντήσει, είναι κυρίως ψυχοσωματικά. Γιατί δεν μπορώ να σταματήσω να τα χαζεύω και να τα χαϊδεύω.

χαχαχχαχα

 

Δεν εχω ακουσει και δει προβληματα με τον δισκο, ησουν λιγο ατυχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

MacBook Pro 15.4" late 2006

iPhone 2G

iMac 24" 2009

Apple Wireless Keyboard

Apple iPod Shuffle 2GB 2009

MacBook 13" Unibody late 2008

iPhone 3GS

Apple in-ear Headphones

Apple Magic Mouse

iPhone 4

 

Τα έχω βάλει και με τη σειρά που τα απέκτησα!

Απ'το Δεκέμβριο του 2006 που αγόρασα το πρώτο μου Apple(MBP 15.4"), πέρασαν 4 χρόνια απρόσκοπτης συμβίωσης! :-D Και εις ανώτερα σε όλους! :lol:

Σε ένα μήνα ελπίζω και σε iPad, είδωμεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...