Προς το περιεχόμενο

Μητρικη καρτα η καρτα γραφικων???????


sirboux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετε λοιπον εχω το εξης προβλημα:

εχω ενα pc με τα εξης χαρακτηριστικα

case Nine Hundred της antec

intel core 2 cpu e4500 2.2 ghz

ram 2 gb DDR2

300 g HD sata 2

geforce 7300 LE 128 mb me turbocase sta 512

Foxconn 45CM/GM motherboard

τροφοδοτικο 480w

 

Και θελω να κανο μια αναβαθμιση ΑΛΛΑ μπορο να αγορασω μονο ενα πραγμα ( μητρικη η καρτα γραφικων):cry:

Η ερωτιση που με βασανιζει ειναι τι απο τα 2???????:fear:

 

Επειδει η μητρικη ειναι λιγο αγνωστη παρτε αυτο το link:http://support.thetechguys.com/layout.aspx?ID={19e74514-a1b9-48bb-a788-f46bc3d66d9c}&CatID={b8729919-e0f8-4469-8f6a-0cdb3a81df7b}

 

Μπορειτε επεισεις να μου πειτε και αν η μητρικη ειναι καλη η κακη γιατι δεν την εχω ξανακουσει ποτε;Γιαυτο και σκεφτομαι να την αλλαξω:P

Περιμενω απαντηση με ανυπομονησια:P

Ευχαριστω:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον σ ενδιαφέρουν τα παιχνίδια, κάρτα γραφικών (πες πόσα χρήματα σκοπεύεις να δώσεις). Αν αλλάξεις μητρική δε νομίζω να δεις κάποια διαφορά στην ταχύτητα του υπολογιστή. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, δε σε περιορίζει σε κάτι, δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρο στα 200 ειναι το max που μπορο να δωσω

βασικα η μητρικη με καλυπτει μεχρι τωρα απλα επειδη το pc βαραει κατι 3μηνα ανοιχτο σερι φοβαμαι για την μητρικη διοτι δεν ξερω την μαρκα δλδ δεν της και πολλυ εμπιστοσυνη

μην παει και μου καει και τρεχω και δεν φτανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς είτε να πάρεις μια 4670 (~70€) είτε μια 4850 (~140€).

Και στις δύο περιπτώσεις θα δεις τρομακτική διαφορά απ την κάρτα που χεις τώρα. Αν δεν είσαι φανατικός gamer και παίζεις σε ανάλυση μέχρι 1280*1024, θα έλεγα την πρώτη. Αν το τροφοδοτικό σου (ποιο έχεις;) δεν είναι ποιοτικό πιθανόν να μην είναι αρκετό για τη δεύτερη (αν και τα watt του είναι υπεραρκετά). Επίσης αν επιλέξεις τη 4850, ίσως να τα καλή ιδέα να σπρώξεις και λίγο προς τα πάνω τον επεξεργαστή σου (αλλά δεν ξέρω πόσο το επιτρέπει η μητρική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε wide screen 20αρα παιζω και δυστιχος απο οτι εχω καταλαβει δεν τρεχει καλα ι καρτα γραφικων σε τετοια οθονη

το τροφοδοτικο δεν εχο ιδεα τι ειναι...μονο τα βατ ξερο

βασικα ειμαι φαν τις geforce :P

την μητρικη την ξερει κανεις δεν μου εχετε πει:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...