Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μένα μου λείπει ένα αγαλματίδιο για τη βίλα. Έχω ψάξει όλη τη πόλη, και το μόνο που έχω βρει είναι ότι στην οροφή της εκκλησίας, κοντά στον σταυρό ακούγεται ο ήχος που παίζει όταν είσαι κοντά σε θησαυρό. Αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί κοντά.

 

Kαι μένα ρε γαμώτο ένα μου έμεινε... :mad:

Πάντως το θησαυρό στην εκκλησία μπορώ να σου πώ που είναι με pm ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου λείπει ένα αγαλματίδιο για τη βίλα. Έχω ψάξει όλη τη πόλη, και το μόνο που έχω βρει είναι ότι στην οροφή της εκκλησίας, κοντά στον σταυρό ακούγεται ο ήχος που παίζει όταν είσαι κοντά σε θησαυρό. Αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί κοντά.

 

Kαι μένα ρε γαμώτο ένα μου έμεινε... :mad:

Πάντως το θησαυρό στην εκκλησία μπορώ να σου πώ που είναι με pm ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κάλο το παιχνίδι,πολύ καλύτερο από το πρώτο και καθόλου κουραστικό.Πάντως μόνο σε εμένα φάνηκε αρκετά έως πολύ μούφα το τέλος;:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέχτε τι θα πείτε μόνο. Use the spoiler Luke!

 

Kαι μένα ρε γαμώτο ένα μου έμεινε... :mad:

Πάντως το θησαυρό στην εκκλησία μπορώ να σου πώ που είναι με pm ;)

 

Τα βρήκα όλα. Και ήταν και μπροστά στα μάτια μου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα, μόνο μούφα δεν είναι. Εμφανίζεται ολόκληρη πλεκτάνη και η συνέχεια του 3ου μέρους!

 

Το φινάλε και τα κρυφά έγγραφα που βρίσκεις είναι κομμάτια που θα καταλάβεις, κατά την άποψη μου, τι θα συμβεί στο 3ο μέρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μένα ρε γαμώτο ένα μου έμεινε... :mad:

Πάντως το θησαυρό στην εκκλησία μπορώ να σου πώ που είναι με pm ;)

 

Και εγώ ένα pm παρακαλώ XD Βασικά και στο σπίτι μου έχει ένα μπαούλο στο χάρτη αλλά δεν το βρίσκω το άτιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αγαλματάκια εμφανίζονται όταν η αξία της βίλας έχει ανέβει πάραπολυ. το ίδιο συμβαίνει και με πολλά μπαούλα θυσαυρων. γίνονται προσιτά μετά από πολλές αναβαθμίσεις. επίσης όταν τερματίσει το παιχνίδι ανοίγει και η σοφιτα της βιλλας. εμενα μου λειπει μονο ενα οπλο.εχω 21/22 και δεν το βρισκω πουθενα.τα φτερα δεν ξεκλειδωνουν την μηχανη.η μηχανη ειναι ηδη διαθεσιμη στην "εκθεση"

 

to finale pantvw kai emena moufa μου φανηκε.αλλαζει εντελως κατευθυνση η ιστορια μας.εννοειται βεβαια οτι σε πορωνει πιο πολυ για το επομενο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αγαλματάκια εμφανίζονται όταν η αξία της βίλας έχει ανέβει πάραπολυ. το ίδιο συμβαίνει και με πολλά μπαούλα θυσαυρων. γίνονται προσιτά μετά από πολλές αναβαθμίσεις. επίσης όταν τερματίσει το παιχνίδι ανοίγει και η σοφιτα της βιλλας. εμενα μου λειπει μονο ενα οπλο.εχω 21/22 και δεν το βρισκω πουθενα.τα φτερα δεν ξεκλειδωνουν την μηχανη.η μηχανη ειναι ηδη διαθεσιμη στην "εκθεση"

 

to finale pantvw kai emena moufa μου φανηκε.αλλαζει εντελως κατευθυνση η ιστορια μας.εννοειται βεβαια οτι σε πορωνει πιο πολυ για το επομενο παιχνιδι

 

Εγώ τα αγαλματάκια τα πήρα με το που έφτασα στη villa. Όλα. Δηλαδή το sequence 2 (πότε πας, δεν θυμάμαι...). Άρα αυτό με την αξία (για τα αγαλματάκια μόνο) δεν ισχύει. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω μιας και τα μπαούλα βαριέμαι να τα πάρω ενώ τα φτερά τα πήρα όλα αφού τελείωσα το story και είχα full όπλα, πανοπλίες, πίνακες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://mycheats.1up.com/view/section/3170852/28004/assassin_s_creed_2/xbox_360

 

http://www.msxbox-world.com/features/Assassins-Creed-II/venice.php

 

Όποιος το έχει τερματίσει και έχει κουραστεί να ψάχνει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά βοήθεια.

 

Έκανα format και έχασα τα saves :(

Είμαι στο σημείο που προσπαθώ να πετάξω πάνω από τα κτίρια και τις φωτιές.

http://mycheats.1up.com/view/section/3170852/27999/assassin_s_creed_2/xbox_360

 

Αν έχει κανείς κάποιο save εκεί κοντά...

 

......

 

Το βρήκα.

http://www.mediafire.com/?cduhmzyeud2

Επεξ/σία από Physics_Rulez
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει στην αποστολή που πρέπει να σκοτώσω τον antonio maffei σε κάτι πύργους στο san gimignano. Αν και έχω σκοτώσει τους πάντες πάνω στους πύργους δεν τον βρίσκω πουθενά. Ακόμα και στον ψηλότερο πύργο που πάω στο οποίο υπάρχει και ο κόκκινος στόχος στο minimap δεν υπάρχει πουθενά, τι κάνω λάθος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λέμε για την ίδια αποστολή τότε απλά κολλάει. Πέθανε και ξανακάνε το. είναι στο πύργο που έχει τους τρείς/τέσσερις τοξότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα χτές. Το παιχνίδι πραγματικά τα σπάει και εμένα προσωπικά μου άρεσε περισσότερο απο το πρώτο.

Εν αναμονή λοιπόν αγωνιωδώς για το καινούργιο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολύ φοβερό το παιχνιδάκι, άν και έχει κάποια θεματάκια όσο αφορά τα controls στην PC version.

 

Εμένα ο χειρισμός ποντίκι-πληκτρολόγιο μαρέσει πιο πολύ από το gamepad... Μαρέσει να ελέγχω την κάμερα με το ποντίκι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...