Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 652
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα σας να κάνω μια ερώτηση έχω το συγκεκριμένο παιχνίδι για υπολογιστή υπάρχει τρόπος να παίξει με χειριστήριο???? κάποτε το είχα καταφέρει με του ps3. ξέρει κάποιος??? ευχαρηστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βαλεις χειριστηριο του ps3 θες το Motionjoy(προγραμμα+drivers)για να τρεξει σωστα.

μπαινεις στο μενου του παιχνιδιου κ αλλαζεις την επιλογη που εχει απο keyboard+mouse(αν θυμαμαι καλα)!

 

πληροφοριακα γιατι δεν σε καλυπτει ο χειρισμος του πληκτρολογιου;

προσωπικα μου ειναι εξαιρετικα πιο δυσκολο ενα χειριστηριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ac2 απο οσο θυμαμαι υποστηριζε μια χαρα ενσυρματο χειριστηριο xbox (που εχω και δουλευε τελεια) , αλλα δεν υποστηριζε ασυρματο

 

καποια patch που το διορθωναν το θεμα εβγαιναν απο 3ους , η ubisoft αργησε να ασχοληθει με το θεμα

 

αμα μιλας για ps3 περιπλεκεται το ζητημα , εδω δε δουλευε με χειριστηριο της ms

 

για να βαλεις χειριστηριο του ps3 θες το Motionjoy(προγραμμα+drivers)για να τρεξει σωστα.

μπαινεις στο μενου του παιχνιδιου κ αλλαζεις την επιλογη που εχει απο keyboard+mouse(αν θυμαμαι καλα)!

 

πληροφοριακα γιατι δεν σε καλυπτει ο χειρισμος του πληκτρολογιου;

προσωπικα μου ειναι εξαιρετικα πιο δυσκολο ενα χειριστηριο!

μη κοροιδευομαστε , τετοια παιχνιδια ειναι ουσιαστικα κονσολοπαιχνιδα και φτιαχτηκαν για να παιζονται με χειριστηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οτι το βρίσκει το βρίσκει αλλά δεν δουλεύει καλά και μου κάνει εντύπωση. δεν ξέρω με το πληκτρολόγιο μπερδεύομαι αρκετά δεν μπορώ να το συνηθίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αυτο το παιχνιδι δεν υποστηριζει ασυρματο χειρισμο για καποιο λογο και ας το βλεπει το pc σου

 

αν παιζεις παντως σε κοντινη αποσταση παρε ενα ενσυρματο xbox να εχεις το κεφαλι σου ησυχο , δουλευει κυριολεκτικα με τα παντα στα win απλα συνδεοντας το

 

ουτε λογισμικα , ουτε ρυθμισεις ουτε τιποτα

 

ο ορισμος του plug and play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αυτο το παιχνιδι δεν υποστηριζει ασυρματο χειρισμο για καποιο λογο και ας το βλεπει το pc σου

 

αν παιζεις παντως σε κοντινη αποσταση παρε ενα ενσυρματο xbox να εχεις το κεφαλι σου ησυχο , δουλευει κυριολεκτικα με τα παντα στα win απλα συνδεοντας το

 

ουτε λογισμικα , ουτε ρυθμισεις ουτε τιποτα

 

ο ορισμος του plug and play

Που μονο κοντινη αποσταση δεν ειναι,γιατι μιλαμε για 3 μετρα καλωδιο.

 

 

+1 και απο μενα για το xbox γιατι ξεχνας πραγματικα τα κουμπια σε ολα τα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ενταξει εχεις περιθωριο , απλα ειχα στο νου μου φιλο μου με 47αρα και το κουτι στην ακρη του θεου σε σχεση με εκει που καθεται , οποτε το ασυρματο εκει επιβαλλεται (εκει ειχα προσεξει το θεμα με το ασυρματο xbox που δε δουλευε)

 

αν καποιος παιζει σε τηλεοραση ειναι πολυ πιθανο να μην καλυπτεται απο ενσυρματο

 

αν παιζει σε μονιτορ αποκλειεται να εχει θεμα με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυστυχώς μερικές φορές το port quality τέτοιο όμως, που και με keyboard/mouse να σε βολεύει έχεις πάλι καλύτερα αποτελέσματα με pad (ειδικά σε αυτού του είδους τα 3rd person action games)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@qsis

τι να πω μονο εγω ειμαι ο αναποδος; :-D

κανενα παιχνιδι δεν μπορω να παιξω με χειριστηριο περα απο το προ!

 

οχι δεν εισαι μονο εσυ, τα ατομα που δεν ειχαν ποτε κονσολα ειναι κυριως ετσι

 

εχω κι εγω φιλο που παιζει τη συγκεκριμενη σειρα με ποντικι/πληκτρολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εισαι μονο εσυ, τα ατομα που δεν ειχαν ποτε κονσολα ειναι κυριως ετσι

 

εχω κι εγω φιλο που παιζει τη συγκεκριμενη σειρα με ποντικι/πληκτρολογιο

κονσολα εχω απο εποχης ps1 και τοσα χρονια εχω τερματισει παρα πολλα παιχνιδια σε ps2/ps3 και εξακολουθω να παιζω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Να ξεθαψω λιγο το θεμα, επειδη δεν εχω ασχοληθει με tps περα απο το hitman εχω 2-3 ερωτησεις να κανω...

 

εχω xbox 360 χειριστήριο (ενσύρματο) θα λειτουργησει κανονικα απο το AC1, το εχει δοκιμασει κανεις ????

να τα παρω απο το 1 ολα - καλα σε θεμα τιμες παει κοντα στο 7ευρω ο τιτλος μεχρι το 3 - αλλα αξιζουν σαν παιχνιδια ολα τους ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...