Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα μονο η τριλογια Ezio αξιζει(δηλαδη το 2,Brotherhood και Revelations σε μικροτερο βαθμο μονο επειδη ειναι το τελος της ιστοριας του).Το 1 ειναι καλο αλλα βαρετο μετα απο ενα σημειο ενω το 3 πολυ μετριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 652
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στα 2, brotherhood και revelations λειτουργει

 

το 1 ηταν λιγο βαρετο κατα τη γνωμη μυ, δεν καταφερα να το τελειωσω

 

τα 2 και brotherhood ηταν πολυ καλα

 

το revelations το εχω παιξει πολυ λιγο, οποτε δε μπορω να πω κατι

λεγεται ομως οτι ειναι more of the same

 

το 3 δεν εχω ιδεα

 

προταση μου, ξεκινα με το 2 και το brotherhood και αν δεν εχεις βαρεθει μετα απο αυτα παρε μετα το revelations

το 1 προσπερασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρω το 1 & 2 πακετο. θα καω απο το 1 γιατι απο οτι εψαξα στο net λειτουργει ο μοχλος...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_XInput_games

 

ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

στο 3 λειτουργει κανονικα xbox controller

σαν ιστορια θα σε αφησει αδιαφορο το 3 ειναι λιγο "ασχετο" με την ιστορια.

 

Τι εννοείς άσχετο ? Με την ιστορία της αμερικάνικης επαν. η με την ιστορία του παιχνιδιού σαν συνέχεια?

 

 

 

Στο revelation μας δείχνει τον desmond που βρίσκει το μήλο. Οι χάκερ του ανακαλύπτουν ένα μέρος όπου ξεκλειδώνει με το μήλο, αλλά δεν μας λέει ότι κατευθύνονται στην Αμερική. Αυτό το μάθαμε όταν βγήκε. Φτάνουν εκεί, στήνουν τα εργαλεία και ασχολούνται με τους Kenway για να βρουν το τελικό κλειδί. Γιατί είναι άσχετο?

 

 

 

Εκτός και αν εννοείς την πραγματική ιστορία της Αμερικάνικης επανάστασης. Που και πάλι σαν σενάριο βασίζετε σε ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστό στην πραγματικότητα.

UBISOFT σε λατρεύω!!

Το 1 ειναι καλο αλλα βαρετο μετα απο ενα σημειο ενω το 3 πολυ μετριο.

Συμφωνώ για το 1... Πιο βαρετό πεθαίνεις. 

 

Για το 3 κ ναι κ όχι. Αν είσαι κολλημένος στην σειρά του ezio δεν θα σου αρέσει.. Αν σκεφτείς όμως τα χαρακτηριστικά του σαν εξέλιξη του ac όχι ρε φίλε δεν είναι καθόλου μέτριο. Τι ήταν μέτριο.. To τέλειο gameplay? Τα Naval missions που ήταν όλη η καύλα του παιχνιδιού? Η γαμάτη ιστορία του?  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Moderators

Ναι

 


Eventually Assassin's Creed II: Deluxe Edition was also released, containing the three bonus areas & missions and the downloadable content Battle of Forlì and Bonfire of the Vanities. This Edition, however, is only available via Digital Download.

http://en.wikipedia.org/wiki/Assassin's_Creed_II#Downloadable_content

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

καλησπερα πηρα σημερα το πακετακι με το 1 και το 2. το 1 το χω παιξει σε ps3.το 2 το βαλα σημερα στο pc.αφου εγκατετσησα τοπαιχνιδι στο pc ηθελε το uplay θυμομουν οτι ειχα και το κατεβασα.μπηκα κανονικα στο uplay μου ζητησε το κωδικο του παιχνιδιου το βαζω και μου ξεκινησε το παιχνιδι το uplay.η απορια μου ειναι οτι εγραψε κατι για save περι cloud αυτο μπορω να το αλλαξω;οποτε θελω να παιξω ανοιγω το uplay;και μονο απο κει παιζει;;αναμενω τη βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει μέσω uplay μόνο, το ανοίγεις κάθε φορά και το τρέχεις. Τα save το σώζει στο δίσκο σου φυσικά αλλά και online (cloud) αυτόματα για backup. Είναι ενεργό από μόνο του, αν θες το απενεργοποιείς μέσω των ρυθμίσεων του uplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με το Assassins creed 2. Το κατέβασα το έκανα install , crack και τα σχετικά και κάθε φορά που είμαι μέσα στο game μου τρεμοπαίζει η οθόνη...Το έκανα uninstall και ξανά install περίπου 3 φορές από 2 διαφορετικά links και πάλι τα ίδια...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το φτιάξω ή να μου δώσει κάποιο δοκιμαζμένο link για να το κατεβάσω...Το pc μου είναι καινούριο και δεν νομίζω να φταίει αυτό..Υποψιάζομαι ότι είναι πρόβλημα του game , ας με βοηθήσει όποιος μπορεί...Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...