Προς το περιεχόμενο

Σακάκι


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές ερωτήσεις..

 

Με δύο-τρία κουμπιά ή με ένα;

Φοριέται ανοικτό - ξεκούμπωτο ή κλειστό;

Με μονό κόψιμο πίσω ή με διπλό;

Οι τρίμετρες :fear: βάτες είναι υποχρεωτικές; Ότι δοκίμασα έπεφτε τουλάχιστον αστείο χάρη σε αυτές. Σακάκια χωρίς βάτα δε κυκλοφορούν;

Μονόχρωμα ή με ρίγα;

Τα νούμερα πως πάνε; Ζητούσα medium και μου έλεγε ότι το νούμερο 50 είναι το μικρότερο που μου έπεφτε κάπως μεγάλο/φαρδύ..

 

Αυτά B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μερικές ερωτήσεις..

 

Με δύο-τρία κουμπιά ή με ένα;

Φοριέται ανοικτό - ξεκούμπωτο ή κλειστό;

Με μονό κόψιμο πίσω ή με διπλό;

Οι τρίμετρες :fear: βάτες είναι υποχρεωτικές; Ότι δοκίμασα έπεφτε τουλάχιστον αστείο χάρη σε αυτές. Σακάκια χωρίς βάτα δε κυκλοφορούν;

Μονόχρωμα ή με ρίγα;

Τα νούμερα πως πάνε; Ζητούσα medium και μου έλεγε ότι το νούμερο 50 είναι το μικρότερο που μου έπεφτε κάπως μεγάλο/φαρδύ..

 

Αυτά B)

 

3 κουμπιά

Ανάλογα την περίσταση το φοράς και ανάλογα και ανοιχτό και κλειστό (τα 2 κουμπιά πάντα)

Με μονό κόψιμο πίσω. Με διπλό θα είσαι σαν πιγκουίνος.

Χωρίς καθόλου βάτα σπάνια θα βρείς. Ένα απο τα χαρακτηριστικά που έχει το σακάκι είναι ο όγκος στους ώμους. Θα βρείς όμως με ελάχιστη και ανεπαίσθητη που κρατάει μόνο τη φόρμα του.

Αν εννοείς διχρωμία ούτε να το σκέφτεσαι. Μία λίγο πιο γυαλιστερή κάθετη ρίγα στο ίδιο χρώμα με το σακάκι, λεπτή και διακριτική δεν είναι άσχημη.

Ανάλογα για τί το θές ζήτα μεσάτο. Γενικά δεν συνηθίζεται τα "καλά" σακάκια να είναι κοντά. Αν όμως είσαι κάτω απο 40 και δεν θές να είσαι σαν ανάποδο γαμώτο μήν ενδώσεις στις βλακείες που ακούς και ψάξε λίγο περισσότερο να βρείς ένα όμορφο sport σακάκι καλής όμως ποιότητας. Να μην είσαι σαν κάγκουρας.

Δεn ξέρω που πήγες αλλα το να σου πεί οτι το 50 είναι το μικρότερο είναι άκυρο μιας και υπάρχουν σακάκια για όλα τα μεγέθη και εκτός των άλλων "προσαρμόζονται" πάντα στις ανάγκες του καθενός με ένα μικρό κόστος παραπάνω. Αν γενικά έχεις πλάτη ότι και να πάρεις θα σου είναι ωραίο. Αν είσαι πιο πεσμένος δύσκολα θα βρείς σακάκι να σου πάει άψογα..

ΥΘπήρχε εδώ ένα παιδί κάποτε που νομίζω έκανε αυτή τη δουλειά και θα σου πεί σίγουρα καλύτερα.. Εγω σου λέω απλά τι προτιμώ εγώ.

 

SUIT UP!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tσέκαρε στα Who & Who,εγώ βρήκα την υγειά μου πάντως.Παρεμφερές πρόβλημα έχω με τα νούμερα,αφού στην αγορά συνήθως βρίσκεις μέχρι Μ σε μέγεθος και τα πουκάμισα ειδικά πάνω μου σακουλιάζουν.Τα εργοστασιακά κουστούμια δε, με έκαναν να μοιάζω σάν ντουλάπα τσέπης(έχω πλάτες),και νομίζεις οτι κουβαλάω καμια κοντόκαννη απο μέσα (μπορεί και 2).

Βέβαια οταν ζητάς "εξεζητημένα" ρούχα,υπάρχει και το ανάλογο κόστος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx klain :-) Ένα σακάκι λες να παίρνει διόρθωση αφτερσεηλς; Γιατί όντως απο πλάτες.. δεν..

 

Τα περισσότερα not branded παίρνουν διόρθωση.. Π.χ. ο achille saridis που κυκλοφορεί ούστιάστικα δικά του κομμάτια και δεν εμπορεύεται d&g etc κάνει ότι διόρθωση θέλεις.

Τώρα αν θές κάτι πιο "έτοιμο" θα πρέπει να κάνεις και υποχωρήσεις ;p

Πάντως το να πάρεις ένα ΚΑΛΟ σακάκι και να το πας μετά στον οποιοδήποτε άσχετο να στο κάνει είναι έγκλημα ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 κουμπιά

Ανάλογα την περίσταση το φοράς και ανάλογα και ανοιχτό και κλειστό (τα 2 κουμπιά πάντα)

 

Τα πάνω ή τα κάτω κουμπιά?

 

Κάθε φορά μπερδεύομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι λες.. Εγώ έλεγα πιο πολύ για παχιά ρίγα που να φέρνει σε διχρωμία.. Αλλά ίσως να πέρναγα για λατέρνα μετά :P

 

Οπότε θα κοιτάξω τα κλασσικά χρώματα, μπλε, μαύρο, χακί και γκρι. Χωρίς ρίγα. Και πάλι thanx :)

 

Jean και sneaker και έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πώ ψέμματα αν πω οτι με ενθουσίασε.. Ούτε τα χρώματα ούτε οι γραμμές (σακάκι/οπυκάμισο) μου άρεσαν.. Ίσως φταίνε και τα χαζόμουτρα αυτουνού..

Πωωωω μου άνοιξες την όρεξη.. i'll suit up τώρα βγαίνοτας :D (casual)

Κανόνισε μην πάρεις τέτοιο εμετί χρώμα.. :P

 

s_6137e20fb933671846d0891032f2825e.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την φωτό.. Σκέψου ανατομικά.. Και σκέψου αν έχει ή δεν έχει (ελάχιστα.. για τη φόρμα) βάτες ;)

Ένα τέτοιο σκοπέυω να βάλω τώρα και στους ώμους δεν είναι όπως όλο το άλλο, αλλα σκληραίνει ώστε να έχει το σχήμα που πρέπει να έχει ένα σακάκι; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Barney ftw..

 

Απλά να σου δείξω το στυλ ήθελα, πουκαμισάκι χαλαρό, σακάκι απλό (χωρίς βάτες ;) ) τζιν και σνικεράκι//

 

ωσάν άλλος House δηλαδη;;; :P

 

63houseMD.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...