Προς το περιεχόμενο

Χρήστες εγκατέστησαν το Linux Kernel στο iPhone


Αδμιν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά θα προτιμούσα οι devs να ασχολούνται με άλλα θέματα και όχι με το iPhone. Ρε συ Gi0, χωρίς πλάκα τώρα, πρακτικά πως γράφεις στην κονσόλα;

 

Δεν είμαι αντίθετος στο Linux, στο κατεβαστήρι και στο laptop μου linux έχω, αλλά όπως θα κράξω την MS όταν ασχολείται με το Aero και την super duper νέα taskbar, έτσι και το Linux σε iPhone.

 

Τέσπα, ας πούμε ότι πρέπει να κάνουν και κανένα "διαλειματάκι" που και που από την δουλειά οι devs :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ρε συ Gi0, χωρίς πλάκα τώρα, πρακτικά πως γράφεις στην κονσόλα;

Δεν ειπα οτι ανοιγω vi και καθομαι και γραφω c.

Αλλα εντολες με μερικα arguments ανετα τα γραφω πια(landscape mode).Στην αρχη το ειχα μισησει και ουτε sms δεν εγραφα γιατι εκανα 7-8 λαθη σε μια προταση.Συνηθεια;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω εγώ ότι το iphone και τα netbooks σε κάποια φάση θα γίνουν ένα. Όλα τα βήματα εκεί πηγαίνουν. Linux στο iphone, cpu με gpu capabilities. Απόλυτη λύση για φορητότητα και δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω εγώ ότι το iphone και τα netbooks σε κάποια φάση θα γίνουν ένα. Όλα τα βήματα εκεί πηγαίνουν. Linux στο iphone, cpu με gpu capabilities. Απόλυτη λύση για φορητότητα και δυνατότητες.

 

με αλλα λόγια tegra B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τες πα κάτσε να λειτουργήσει στα αλήθεια Linux σε iphone και το ξανασυζητάμε

 

Εδω σε pc δεν μπορει να λειτουργησει οπως πρεπει!

 

 

-----Προστέθηκε 3/12/2008 στις 11 : 04 : 31-----

 

 

Αν αρχίσουν τα "βάλαμε Linux και στο ψυγείο" χάνουν το νόημα. Ποια η χρησιμότητα του να αλλάξεις ένα OS που είναι δωρεάν (ή όχι, έστω πληρωμένο) σε ένα τηλέφωνο το οποίο είναι ήδη πλήρες; Ποια η χρησιμότητα του να βάλεις ένα Terminal στο iPhone?

 

Απλά, το "εγώ μπορώ". Meaningless

 

Ελα τωρα δεν ξερεις γιατι?..Αφου οι open-καραγκιοζηδες κανουν αυτο που ξερουν καλυτερα!Τους μαγκες!Σου λεει αφου μπορουν τοτε το κανουν.Ετσι για να δειξουν οτι μπορουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω κατι ? Αφου δεν γουσταρεις Linux, γιατι εχεις avatar Debian ?

 

Μηπως εχει κανα υποσυνειδητο μηνυμα, οπως τα τραγουδια των σαταναδων, των Rolling Stones :D ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω κατι ? Αφου δεν γουσταρεις Linux, γιατι εχεις avatar Debian ?

 

Μηπως εχει κανα υποσυνειδητο μηνυμα, οπως τα τραγουδια των σαταναδων, των Rolling Stones :D ???

 

 

Δεν ειπα οτι δεν το γουσταρω,λεω αυτα που κανουν!

 

(To avatar προεκυψε απο το πειραμα της υπογραφης μου lol!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο laptop σου πως λειτουργεί? :P

 

Σε hardware του 98 αψογα! χιχι!Μα και windows 2000 να εβαζα σε τετοιο hardware αψογα θα λειτουργουσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε hardware του 98 αψογα! χιχι!Μα και windows 2000 να εβαζα σε τετοιο hardware αψογα θα λειτουργουσε!

 

Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ. Αφού αντιπαθείς τόσο το linux, γιατί δεν βάζεις win2000 να λειτουργεί και οτι exe βρίσκεις? (προγραμματα, παιχνιδάκια κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτωντας ότι τα 'χει αγορασμένα τα W2000 έτσι;Γιατί αν υπάρχουν ακόμα για αγορά που δεν γνωρίζω,ποιος ο λόγος να πληρώσεις για να αξιοποιήσεις hardware του 98;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ. Αφού αντιπαθείς τόσο το linux, γιατί δεν βάζεις win2000 να λειτουργεί και οτι exe βρίσκεις? (προγραμματα, παιχνιδάκια κτλ).

 

Ελα ντε μου θυμιζει την παροιμια "μαζι δεν κανουμε και χωρια δεν μπορουμε":lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...