Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
53 minutes ago, Fulgore said:

Αυτος κανει λαθος απαντηση,αλλα το point του παραμενει,οπως και του αποκατω

Είναι εξαρχής λάθος το point που κάνει η Emily. Δεν το έθεσε σωστά.

Αντικειμενικά μιλώντας -και χωρίς να είναι το my cup of tea- με το Animal Crossing διασκέδασε πολύ περισσότερος κόσμος από οποιδήποτε άλλο game της φετινής λίστας. Και όταν λέω «διασκέδασε» το εννοώ με την ακριβή έννοια της λέξης, ότι δηλαδή «πέρασε καλά», το «χάρηκε».

Αν το πάρουμε δηλαδή βάσει αποδοχής, το AC αξίζει να το πάρει φέτος γι' αυτό το λόγο. Απλά επειδή είναι kawaii game, πέφτει λίγο μακριά από αυτό που έχει στο μυαλό του ο μέσος gamer ως GOTY material.

Είναι ο ίδιος λόγος που πήρε Όσκαρ Καλύτερης Ταινίας το Spotlight το 2015, ενώ την ίδια χρονιά είχαν βγει Mad Max, The Martian και The Revenant. Τα «γλυκούλια» games είναι για τα Game Awards ότι τα blockbusters για τα Oscars: σίγουρα όχι GOTY material.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Είναι εξαρχής λάθος το point που κάνει η Emily. Δεν το έθεσε σωστά.

Αντικειμενικά μιλώντας -και χωρίς να είναι το my cup of tea- με το Animal Crossing διασκέδασε πολύ περισσότερος κόσμος από οποιδήποτε άλλο game της φετινής λίστας. Και όταν λέω «διασκέδασε» το εννοώ με την ακριβή έννοια της λέξης, ότι δηλαδή «πέρασε καλά», το «χάρηκε».

Αν το πάρουμε δηλαδή βάσει αποδοχής, το AC αξίζει να το πάρει φέτος γι' αυτό το λόγο. Απλά επειδή είναι kawaii game, πέφτει λίγο μακριά από αυτό που έχει στο μυαλό του ο μέσος gamer ως GOTY material.

Είναι ο ίδιος λόγος που πήρε Όσκαρ Καλύτερης Ταινίας το Spotlight το 2015, ενώ την ίδια χρονιά είχαν βγει Mad Max, The Martian και The Revenant. Τα «γλυκούλια» games είναι για τα Game Awards ότι τα blockbusters για τα Oscars: σίγουρα όχι GOTY material.

Οσα σωστα αναλυεις, οδηγουν με μαθηματικη βεβαιοτητα στην αναδειξη του TLOU2 ως φετινου Goty με τις ποικιλες αντιδρασεις που θα ακολουθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, kostiger said:

Οσα σωστα αναλυεις, οδηγουν με μαθηματικη βεβαιοτητα στην αναδειξη του TLOU2 ως φετινου Goty με τις ποικιλες αντιδρασεις που θα ακολουθησουν.

Από τα games της λίστας, αυτό θα ψήφιζα κι εγώ για GOTY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Από τα games της λίστας, αυτό θα ψήφιζα κι εγώ για GOTY.

Δεν μου προξενει εντυπωση. Υπαρχει καποιο εκτος λιστας το οποιο θα προτιμουσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, kostiger said:

Δεν μου προξενει εντυπωση. Υπαρχει καποιο εκτος λιστας το οποιο θα προτιμουσες;

Προσωπικό φετινό αγαπημένο είναι το Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, αλλά είναι remaster ουσιαστικά οπότε δεν νομίζω ότι μπορεί να μπει σε τέτοια λίστα. Οπότε η ακριβώς επόμενη επιλογή μου είναι το TLOU2

Στα προτεινόμενα θα ήθελα να έβλεπα και το νέο Ori.

6 minutes ago, Bourdoulas said:

Deep story και deep characters εχουν τα cinematic games, γελάνε τα μανιτάρια. 

Συγκεκριμένα το TLOU2 έχει χαρακτήρες με βάθος ενώ θίγει τρία-τέσσερα ζητήματα που χρήζουν εμβάθυνσης.

Γενικά μην θεωρείτε ότι το κάθε game απευθύνεται σε Ευρωπαίους ανώτερου μορφωτικού επιπέδου, να θεωρείτε ότι απευθύνεται και σε μεσοαστούς Αμερικάνους, με ότι συνεπάγεται αυτό.

Δεν σχολιάζω περαιτέρω για να μην το γυρίσουμε στα πολιτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Προσωπικό φετινό αγαπημένο είναι το Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, αλλά είναι remaster ουσιαστικά οπότε δεν νομίζω ότι μπορεί να μπει σε τέτοια λίστα. Οπότε η ακριβώς επόμενη επιλογή μου είναι το TLOU2

Στα προτεινόμενα θα ήθελα να έβλεπα και το νέο Ori.

Προσωπικα δεν εχω ασχοληθει με κανενα αλλο παιχνιδι της λιστας και ουτε και προτιθεμαι, πλην του Tshushima, αλλα σαφως στα ματια μου το TLOU2 συνιστα ξεκαθαρο GOTY material. Φυσικα το αν το αξιζει δεν ειμαι καταλληλος να το κρινω μην εχοντας ασχοληθει με τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Προσωπικα (αν και δεν το εχω παιξει ακομα)θα ψηφιζα το Hades,γιατι ειναι το μοναδικο παιχνιδι απο ολα αυτα που θα βγει πραγματικα κερδισμενο απο την ολη προβολη/διαφημιση των βραβειων.

Το AC πιστευω ολο και καποιο βραβειο θα παρει σιγουρα απο τις υπολοιπες κατηγοριες.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stevenfins είπε

Νομίζω το έχουν κουράσει λίγο αν και ξεκίνησαν καλά

ΚΟΥΡΑΣΕ πραγματικα, βγαλε κανα δυο τρια. Ayτοι το παραχεσανε το πραμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2020 στις 11:25 ΜΜ, kostiger είπε

Οσα σωστα αναλυεις, οδηγουν με μαθηματικη βεβαιοτητα στην αναδειξη του TLOU2 ως φετινου Goty με τις ποικιλες αντιδρασεις που θα ακολουθησουν.

Γιατί το λες αυτό? Που το στηρίζεις? Αν δε πάρει και narrative κιόλας θα είναι έκπληξη μεγατόνων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...