Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Saloufas είπε

Αν εσυ τον ελεύθερο σου χρόνο σου αρέσει να τον σπαταλάς στο insomnia καλά κάνεις. Αν έχεις και χρονο για παιχνίδια και χρόνο για το φορουμ να είσαι ολη μέρα και να αναλύεις το gamepass και το καθε παιχνίδι ξεχωριστά μπράβο, εγω προτιμώ να παίζω παρα να γυρναω στο φορουμ, γι αυτο και βλέπεις να γράφω μια στο τόσο. Απο την άλλη δεν εχω την ανάγκη να αναλύσω το κάθε παιχνίδι με άτομα που δεν γνωρίζω προσωπικά, ουτε και παρακολουθώ τα αντίστοιχα νήματα. Η λογικη σου δεν στέκει και στο ξαναλέω, ξέρω πολλά ατομα που γραφουν εδω και παίζουν πολλα παιχνίδια, αλλά δεν κάθονται να γραψουν στο φορουμ. Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν παίζουν 

Επειδή βλέπω ότι εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τι γράφω ,ας κάνω μια τελευταία προσπάθεια μήπως και (και για ανά σου γλιτώσω χρόνο δεν χρειάζεται να απαντήσεις ).
Μιλάμε πρώτα από όλα για ένα hobby για μας τους περισσότερους . Όπως λοιπόν και σε κάθε τέτοιου είδους hobby,υπάρχουν αυτοί που ασχολούνται πολύ,λίγο και καθόλου .

Επίσης υπάρχουν αυτοί που γράφονται σε forum και συμμετέχουν πολύ ,λιγο η και καθόλου.κανείς δεν αναγκάζει κανένα να γράψει με το ζόρι ποσό μάλλον για κάθε παιχνίδι που παίζει και να γράφει έκθεση . Πουθενά κιόλας δεν έγραψα εγώ αυτό το πράγμα,δικό σου συμπέρασμα είναι αυτό.

Εγώ λοιπόν πιο πίσω αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε ενεργά άτομα του forum και τι προτιμάνε να γράφουν περισσότερο σε ότι έχει να κάνει με το gamepass. Δεν είναι δηλαδή λογική /άποψη μου αλλά γεγονότα/πραγματικότητα . 

Και μιας και αναφέρθηκες πιο πισω σε ‘’προσωπική ζωή ‘’,ούτε εγώ έχω χρόνο να παρακολουθώ και σχολιάζω σε Reddit ,resetera,ign,YouTube,Facebook groups και πάει λεγοντασ για Ms,Sony,N. 
Και τα περισσότερα σχόλια (και ο λόγος που γράφτηκα στο forum) πολύ πριν βγει το gamepass,αφορούσε hardware υπολογιστών περισσότερο λόγω προηγούμενης δουλειάς.

Εγώ αυτό που κατάλαβα από τα πιο πίσω είναι ότι ενοχλήθηκες /θίχτηκες που δεν συμμερίζονται όλοι το ίδιο θετικά το gamepass. Και παρόλο που δεν θες να ξεκινησεισ κόντρες και vs,μια χαρά το έκανες πιο πίσω περί παιχνιδιών Sony,έτσι ;

Αρα με λίγα λόγια μην το παίρνετε τόσο πατριωτικά ορισμένοι τον σχολιασμό/απόψεις  γύρω από το gamepass.

 

2 ώρες πριν, Ren_of_Heavens είπε

Αρέσει δεν μας αρέσει ένας τίτλος δεν έχουμε όλοι το χρόνο ή την διάθεση αν θέλετε να γράφουμε κατεβατά με παραγράφους για το τι παίξαμε, τερματίσαμε ειδικά όταν η gamepass υπηρεσία ανανεωνέται συνέχεια.

Κανείς δεν έγραψε το αντίθετο στο παραπάνω . Ούτε εγώ που συμμετέχω πιο ενεργά πχ έχω γράψει για κάθε παιχνίδι που έχω παίξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 hours ago, Mitroglou7 said:

Μα αυτο ακριβως ειπα με εξαιρεση το ποσοστο 95% το οποιο ειναι αυθαιρετο.

Πρεπει να μαθω να σεβομαι εσενα που το βρισκεις γεματο. Και πρεπει ο κοσμος να με σεβεται αν το βρισκω αδειο.


Το πρωτο προσωπο το χρησιμοποιω για διευκολυνση της συζητησης καθως δε το βρισκω προσωπικα ουτε γεματο ουτε αδειο. Ισως στη συνεχεια να γραψω την προσωπικη μου οπτικη για το gamepass καθως τωρα ειμαι απο κινητο.

Για να μην το θέσω επί συγκεκριμένου αποφεύγοντας να θίξω συγκεκριμένους owners, ας το πάμε σε Netflix VS Disney+ για να το παραδειγματίσουμε. Αν συγκρίνουμε τις δύο υπηρεσίες μπορεί ο νετφλιξάς μπορεί να αραδιάσει 1-2-5 λόγους για τους οποίους το Netflix σαν υπηρεσία είναι καλύτερη (είναι φθηνότερο, έχει family sharing, έχει μεγαλύτερη ποικιλία κοκ). Λόγους αντικειμενικούς και μετρήσιμους στους οποίους δεν χωράει αμφισβήτηση. Αν λοιπόν, έρθει ο ντισνεϊάς και σου φέρει σαν αντεπιχείρημα το γραφικό «ναι, αλλά εγώ θέλω να βλέπω Star Wars» καταλαβαίνεις ότι το platform war τερματίζεται αυτόματα και μάλλον δεν είχε εξαρχής νόημα να ξεκινήσει αυτή η κουβέντα.

Κάπως έτσι και με το Game Pass, αν πάρουμε ένα random gamer και τον κάνουμε συνδρομητή, η λογική λέει ότι το πιθανότερο είναι πως κάτι θα βρει να παίξει. Δεν ξέρω αν είναι γεμάτο ή αν απευθύνεται στο 95%, αυτό που βλέπω εγώ είναι μια πληθώρα τίτλων απ' όλα τα genres. Επομένως, αν το Game Pass (ή το Xbox γενικότερα) δεν έχει God of Wario ή Zelda, τότε δεν σημαίνει ότι είναι κακή υπηρεσία για την πλειοψηφία, αλλά απλά ότι δεν κάνει για αυτούς που προτιμάνε συγκεκριμένα πράγματα και οι οποίοι θα πρέπει να απευθύνονται στις πλατφόρμες που έχουν τα συγκεκριμένα πράγματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για να μην το θέσω επί συγκεκριμένου αποφεύγοντας να θίξω συγκεκριμένους owners, ας το πάμε σε Netflix VS Disney+ για να το παραδειγματίσουμε. Αν συγκρίνουμε τις δύο υπηρεσίες μπορεί ο νετφλιξάς μπορεί να αραδιάσει 1-2-5 λόγους για τους οποίους το Netflix σαν υπηρεσία είναι καλύτερη (είναι φθηνότερο, έχει family sharing, έχει μεγαλύτερη ποικιλία κοκ). Λόγους αντικειμενικούς και μετρήσιμους στους οποίους δεν χωράει αμφισβήτηση. Αν λοιπόν, έρθει ο ντισνεϊάς και σου φέρει σαν αντεπιχείρημα το γραφικό «ναι, αλλά εγώ θέλω να βλέπω Star Wars» καταλαβαίνεις ότι το platform war τερματίζεται αυτόματα και μάλλον δεν είχε εξαρχής νόημα να ξεκινήσει αυτή η κουβέντα.

Κάπως έτσι και με το Game Pass, αν πάρουμε ένα random gamer και τον κάνουμε συνδρομητή, η λογική λέει ότι το πιθανότερο είναι πως κάτι θα βρει να παίξει. Δεν ξέρω αν είναι γεμάτο ή αν απευθύνεται στο 95%, αυτό που βλέπω εγώ είναι μια πληθώρα τίτλων απ' όλα τα genres. Επομένως, αν το Game Pass (ή το Xbox γενικότερα) δεν έχει God of Wario ή Zelda, τότε δεν σημαίνει ότι είναι κακή υπηρεσία για την πλειοψηφία, αλλά απλά ότι δεν κάνει για αυτούς που προτιμάνε συγκεκριμένα πράγματα και οι οποίοι θα πρέπει να απευθύνονται στις πλατφόρμες που έχουν τα συγκεκριμένα πράγματα.

Κοίτα, θεωρώ ότι το πραγματικό VS που γίνεται εδώ μέσα είναι XBOX vs PS και όχι Gamepass vs κάτι καθώς δεν υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία. Δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να πει με σοβαρά επιχειρήματα ότι το Gamepass δεν είναι value for money και μια φανταστική υπηρεσία. Για την ακρίβεια θα το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι όποιος έχει Xbox και δεν έχει gamepass κάνει βλακεία.

Όταν το Gamepass παρουσιάζεται όμως ως ο λόγος για να πάρεις XSS/XSX έναντι του PS5 τότε δημιουργείται το VS που αναφέρεις όπου όλες οι πλευρές έχουν το δίκιο τους.

Για μένα το Gamepass είναι μια φανταστική υπηρεσία και γι'αυτό έχω κάνει συνδρομή σε αυτό. Θα μου γλιτώσει 5 φράγκα από εδώ και από εκεί, θα μου επιτρέψει να δοκιμάσω κάποια games που δε θα τα αγόραζα υπό φυσιολογικές συνθήκες και ως εκεί. Για μένα είναι το κερασάκι στη τούρτα ή τέλος πάντων ένα κομμάτι της τούρτας. Για άλλους είναι ολόκληρη η τούρτα. Εκεί έγκειται η προσωπική μου διαφωνία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore ναι φίλε θιχτηκα απο ένα αβαταρ σε ενα φορουμ που προσπαθεί μερα και νύχτα να κατηγοριοποιήσει ανθρώπους και υπηρεσίες για να ικανοποιήσει τις δικες του αδυναμίες και κολλήματα.  Σου απάντησα συγκεκριμένα με στοιχεία ότι αυτά που λες δεν έχουν βάση, με άτομα από εδώ μέσα παίζουμε καθημερινά multiplayer και δεν έχουμε την αδυναμία η την ανάγκη να μπουμε στο insomnia να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας για να τις διαβάσει το κάθε ανώνυμο αβαταρ, για να μην έχει την λανθασμένη άποψη οτι βάλαμε gamepass και το τρώει η μαρμάγκα. Αυτά απο μένα, μαζι σου βλεπω δεν παει πουθενά η κουβέντα έχεις τις απόψεις σου, εχεις βαλει τις ταμπελες σου και αυτο είναι. Την κουβέντα έτσι κι αλλιώς την τραβας απο δω την πας από εκεί και απαντάς μόνο σου στο μυθιστόρημα που έχεις φτιάξει. Πουθενά δεν είπα ότι με ενόχλησε που ατομα δεν βλέπουν το gamepass θετικά, μαζεψε τις σκεψεις σου και ξανα παρε και διαβασε τι εχω ποσταρει και σε τι έχω απάντησει συγκεκριμένα. Απάντησα συγκεκριμένα στο flame που έριξες και κανένας admin δεν μπαίνει στον κόπο να διορθώσει, ότι οι περισσότεροι εδώ που μιλάμε θετικά για την υπηρεσία στην ουσία ποτε δεν παίζουμε τα παιχνίδια που μπαίνουν παρα μπαίνουμε στο ινσομνια να την υπερασπιστούμε με σθένος για να την πουμε σε 2 και 5 φανταστικά αβαταρ λες και δεν είχαμε άλλη δουλειά να κάνουμε. Συμπέρασμα που έβγαλες επειδή τα νήματα στα συγκεκριμένα παιχνίδια είναι κενά. Really???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
56 minutes ago, Mitroglou7 said:

Κοίτα, θεωρώ ότι το πραγματικό VS που γίνεται εδώ μέσα είναι XBOX vs PS και όχι Gamepass vs κάτι καθώς δεν υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία. Δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να πει με σοβαρά επιχειρήματα ότι το Gamepass δεν είναι value for money και μια φανταστική υπηρεσία. Για την ακρίβεια θα το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι όποιος έχει Xbox και δεν έχει gamepass κάνει βλακεία.

Όταν το Gamepass παρουσιάζεται όμως ως ο λόγος για να πάρεις XSS/XSX έναντι του PS5 τότε δημιουργείται το VS που αναφέρεις όπου όλες οι πλευρές έχουν το δίκιο τους.

Για μένα το Gamepass είναι μια φανταστική υπηρεσία και γι'αυτό έχω κάνει συνδρομή σε αυτό. Θα μου γλιτώσει 5 φράγκα από εδώ και από εκεί, θα μου επιτρέψει να δοκιμάσω κάποια games που δε θα τα αγόραζα υπό φυσιολογικές συνθήκες και ως εκεί. Για μένα είναι το κερασάκι στη τούρτα ή τέλος πάντων ένα κομμάτι της τούρτας. Για άλλους είναι ολόκληρη η τούρτα. Εκεί έγκειται η προσωπική μου διαφωνία.

Γι' αυτό θέτω το VS σε ένα γενικότερο πλαίσιο κονσολών, επειδή δεν περιορίζεται μόνο στο Game Pass. Το επιχείρημα «σιγά τα games που έχει το Game Pass, κάτι indies έχει και κάτι άλλα που τα βρίσκεις στο Steam για €5» είναι το ισοδύναμο του «το Xbox δεν έχει exclusives», το οποίο μετατρέπεται μετά από λίγο σε «τελικά έχει κάποια exclusives, αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρουν».

Ούτε για εμένα είναι ολόκληρη η τούρτα. Κι εγώ είδα κάποιους μετρημένους τίτλους στην Ε3 που θα τους αγόραζα αν δεν έμπαιναν στο Game Pass (τώρα που μπήκαν θα τους παίξω με την συνδρομή και ίσως στο μέλλον αγοράσω και κάποιους για να τους έχω μόνιμα) και κάμποσους ακόμα που θα μου περνούσαν αδιάφοροι αν δεν έμπαιναν στο Game Pass και τώρα θα τους δοκιμάσω μιας και ούτως ή άλλως πληρώνω συνδρομή. 

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος έχει πάρει SeX|S αποκλειστικά και μόνο για τα exclusives του, τότε ναι, πιστεύω ότι γι' αυτόν είναι ολόκληρη η τούρτα, μιας και θα μπαίνουν εκεί day one.

@Saloufas και @Fulgore τι θα λέγατε να αφήσετε κατά μέρους τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

(...) αν το Game Pass (ή το Xbox γενικότερα) δεν έχει God of Wario ή Zelda, τότε δεν σημαίνει ότι (...)

Spoiler

Εξαιρετικός τίτλος για το επόμενο Warioland!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

@Saloufas και @Fulgore τι θα λέγατε να αφήσετε κατά μέρους τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς;

Ποιοι είναι οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί που έδωσα εγώ για τον συμφορουμιτη  συγκεκριμένα πέραν από την αναφορά περί PlayStation  ;

Εγω 2 πράγματα έγραψα σαν παρατηρήσεις περί gamepass αλλά κλασσικα η κουβέντα πήγε εκεί που πήγε 

α)το κατά ποσό το gamepass στην παρούσα φάση μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως το κομμάτι των αγορών παιχνιδιών γενικά και αόριστα όπως ισχυρίζονται κάποιοι

β)αφού η υπηρεσία έχει ποσά παιχνίδια διαθέσιμακαι με χαμηλό κοστος(που είναι γεγονός),για πιο λόγο το κύριο ενδιαφέρον κάθε 3 και λίγο είναι να χρησιμοποιούν το gamepass για να ειρωνεύονται την άλλη πλατφόρμα (πχ όσους δίνουν 70 και 80ευρω για να αγοράζουν παιχνίδια )αντί να ασχολούνται με τα ίδια τα παιχνίδια που είναι διαθέσιμα σε αυτά όπως έγινε πολύ ωραία με το πρόσφατο Outriders; Κάπως έτσι δεν ξεκινάνε συνέχει τα vs και console wars;

Τα είδες και πέρυσι με το last of us .

Εσυ που παρακολουθείς και τα 2 θέματα εδώ και καιρό, γνωρίζεις παρά πολύ καλά σε τι αναφέρομαι. 
Καθε φορά αυτό το πράγμα γινεται .Οποίος διαφωνεί με την θετική εικόνα είτε του game pass/Xbox(μην τολμήσει να κάνει καποιοσ Παράπονο)είτε των παιχνιδιών που μπαίνουν σε αυτό που αποθεώνονται χωρίς λόγο  (βλέπε dirt 5),αρχίζει αυτή η αντιμετώπιση λες και βρίσαμε την ομάδα .
 Όπως ο @D.Luffy που είχε πριν λίγο καιρό σχολιάσει το gears of war μέσω b c σαν κάτοχος Xbox ,και μόνο με τις πέτρες που δεν τον πήραν.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν κάποιοι βγάζουν χολή για το gamepass:

tenor.gif

Το gamepass θα γίνει κουλ υπηρεσία για κάποιους μόνο όταν το PS παρουσιάσει κάτι αντίστοιχο. Το έχουμε ξαναζήσει το παραμύθι με το PS από την μια (έμμεσα και άμεσα) να κατηγορεί τα motion controls και από την άλλη να αντιγράφει το wii remote, τα περιφερειακά του, τα παιχνίδια του, το μάρκετινγκ ενώ προέκυψαν και μεταφορές παιχνιδιών μέσω του move. Αργότερα μπήκε και το ps vr στο παιχνίδι πoυ βασίζεται αρκετά στα motion controls. Παράλληλα στα ps4, ps5 controllers προστέθηκαν διάφορα για να ενισχύσει την διαφοροποίηση που παλιότερα κατηγορούσε επίσης. 

Το gamepass δεν ήρθε για να αντικαταστήσει τις κονσόλες αλλά σίγουρα θα ενισχύσει το gaming. Κάποτε ο Miyamoto σε Q&A σε μετόχων ανέφερε πως οι smartdevices άνοιξαν κατακόρυφα την αγορά και πλέον υπάρχουν απεριόριστοι τρόποι κερδοφορίας. Το gamepass εκμεταλλεύεται -με τον τρόπο του- αυτό το άνοιγμα και προσφέρει προσβασιμότητα σε όλες τις συσκευές αντίθετα με τις κονσόλες που περιορίζονται στην εγκατεστημένη βάση τους. 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Γι' αυτό θέτω το VS σε ένα γενικότερο πλαίσιο κονσολών, επειδή δεν περιορίζεται μόνο στο Game Pass. Το επιχείρημα «σιγά τα games που έχει το Game Pass, κάτι indies έχει και κάτι άλλα που τα βρίσκεις στο Steam για €5» είναι το ισοδύναμο του «το Xbox δεν έχει exclusives», το οποίο μετατρέπεται μετά από λίγο σε «τελικά έχει κάποια exclusives, αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρουν».

Ούτε για εμένα είναι ολόκληρη η τούρτα. Κι εγώ είδα κάποιους μετρημένους τίτλους στην Ε3 που θα τους αγόραζα αν δεν έμπαιναν στο Game Pass (τώρα που μπήκαν θα τους παίξω με την συνδρομή και ίσως στο μέλλον αγοράσω και κάποιους για να τους έχω μόνιμα) και κάμποσους ακόμα που θα μου περνούσαν αδιάφοροι αν δεν έμπαιναν στο Game Pass και τώρα θα τους δοκιμάσω μιας και ούτως ή άλλως πληρώνω συνδρομή. 

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος έχει πάρει SeX|S αποκλειστικά και μόνο για τα exclusives του, τότε ναι, πιστεύω ότι γι' αυτόν είναι ολόκληρη η τούρτα, μιας και θα μπαίνουν εκεί day one.

@Saloufas και @Fulgore τι θα λέγατε να αφήσετε κατά μέρους τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς;

Συμφωνώ. Ειδικά δε το bold είναι αυτό που στο οποίο θα ήθελα προσωπικά να επικεντρωθεί η Microsoft. Θα ήθελα το πεπερασμένο budget που έχουν για gamepass 3rd party games να το ρίξουν σε κορυφαία indies και ΑΑ games και όχι σε αμφίβολα "ΑΑΑ" games τύπου Dark Alliance. 

Πριν ξεκινήσω νέο VS να εξηγήσω αυτό που λέω. Δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι υπάρχει κόσμος που ευχαριστιέται το Dark Alliance αλλά φαντάζομαι δεν υπάρχει και καμία αμφιβολία ότι δεν είναι και ο πλέον "ποιοτικός" τίτλος για την πλειοψηφία. Λογικά θα κόστισε αρκετά στη Microsoft ανεξάρτητα από τον τρόπο πληρωμής που θα ακολούθησαν και με τα ίδια χρήματα θα μπορούσαν να έχουν βάλει 5 ή και 10 από τα επόμενα Darkest Dungeon, Into the Breach, Celeste κτλ. Αν κάνουν ένα quality control θα μπορούσαν να έχουν τόσο μεγάλη ποσότητα όσο και ποιότητα.

Για να φέρω και ένα ακόμη παράδειγμα. Θα θεωρούσα για εμένα πιο χρήσιμο αντί να βάλουν το Elden Ring στη πλατφόρμα και να πληρώσουν μαλλιά, με τα ίδια χρήματα να έβαζαν το Mortal Shell, το Salt and Sanctuary, το Ashen και το Surge και να τους μείνουν και χρήματα.

Αυτό θα ήθελα να δω από το gamepass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Mitroglou7 οχι και ΑΑΑ το Dark Alliance, μιλάμε για ενα μικρό στούντιο απο τον Καναδά που είναι το 2ο τους παιχνίδι ολο κι όλο. Καμια σχεση με ΑΑΑ και ΑΑΑΑ, να αυτά γράφετε και μετά φταίμε εμείς που μας σηκώνεται η τρίχα κάγκελο με τις ανακρίβειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Saloufas είπε

@Mitroglou7 οχι και ΑΑΑ το Dark Alliance, μιλάμε για ενα μικρό στούντιο απο τον Καναδά που είναι το 2ο τους παιχνίδι ολο κι όλο. Καμια σχεση με ΑΑΑ και ΑΑΑΑ, να αυτά γράφετε και μετά φταίμε εμείς που μας σηκώνεται η τρίχα κάγκελο με τις ανακρίβειες.

Μη κολλάς με το Dark Alliance. Οκ γράψε λάθος. Κράτα το point του post μου και όχι το λάθος που έγραψα για το Dark Alliance. Βάλε το Dirt 5 στη θέση του ή το Outriders (το οποίο έτυχε το ευχαριστήθηκα).

ΥΓ. Δεν είμαστε πολλοί. Εγώ το έγραψα. Δε ξέρω σε ποιο τσουβάλι με έβαλες επειδή δε με γουστάρεις (βλέπω αναφορά στο ηλ. τσιγάρο)

Επεξ/σία από Mitroglou7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ισχύει αυτό που λες γιατί έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου τα ΑΑΑ με τα ΑΑ. Ούτε το Outriders ούτε το Dirt5 είναι ΑΑΑ ούτε και το Dark Alliance, όλα είναι απο μικρά στούντιος και ΑΑ παιχνίδια.

Αν εσύ τώρα νόμιζες ότι αυτά τα παιχνίδια είναι ΑΑΑ και απέτυχαν, κατά συνέπεια τα παιχνίδια που μπαίνουν gamepass είναι αποτυχημένα ΑΑΑ και κακός η MS ρίχνει λεφτά εκεί, λογικό και επόμενο είναι να χαλιέσαι από μόνος σου με το gamepass. Αλλά αυτό ακριβώς που είπες κάνει η MS, δίνει ευκαιρίες σε μικρά στούντιο να αναδειχθούν μέσα από την Υπηρεσία. Το Outriders έκανε επιτυχία μέσω gamepass και φυσικά θα δεις που το outriders 2 είναι ήδη στα σκαριά.

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

 Για να φέρω και ένα ακόμη παράδειγμα. Θα θεωρούσα για εμένα πιο χρήσιμο αντί να βάλουν το Elden Ring στη πλατφόρμα και να πληρώσουν μαλλιά, με τα ίδια χρήματα να έβαζαν το Mortal Shell, το Salt and Sanctuary, το Ashen και το Surge και να τους μείνουν και χρήματα.

Αυτό θα ήθελα να δω από το gamepass.

Ανάμεσα την ποσότητα και στην ποιότητα προσωπικά θα προτιμούσα την ποιότητα. 

Υ. Γ. Δεν γνωρίζω αν το Elden Ring θα είναι τόσο καλό όσο τα προηγούμενα παιχνίδια της from software. Υποθέτω ότι θα είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pictorino είπε

Ανάμεσα την ποσότητα και στην ποιότητα προσωπικά θα προτιμούσα την ποιότητα. 

Υ. Γ. Δεν γνωρίζω αν το Elden Ring θα είναι τόσο καλό όσο τα προηγούμενα παιχνίδια της from software. Υποθέτω ότι θα είναι. 

Τα παιχνίδια που ανέφερα σαν παράδειγμα τα θεωρώ εξαιρετικά και ποιοτικά. Νομίζω έτσι θα πετύχαιναν συνδιασμό ποσότητας/ποιότητας και θα ήταν προτιμότερο από το να πλήρωναν μαλλιά για κάποια μεγάλη παραγωγή που όσο σίγουρος και να είσαι λόγω πρότερου βίου μπορεί να αποτύχει. Με τη προϋπόθεση πάντα ότι θα γίνει κάποιο quality check πριν βάλουν ένα μικρότερο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...