Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 minutes ago, mtifosi said:

Δεν ξερω αν δεν καταλαβαινεις ή κανεις οτι δεν καταλαβαινεις...ποιος ειπε πως βγαζει καθε μηνα η sony παιχνιδι με budget μεγαλυτερο των 100 εκ...? Το συγκεκριμενο στελεχος ειπε πως παραγωγες με αντιστοιχο budget που βγαζει η sony και ειναι αρκετα οπως god of war,spider-man,last of us.uncharted,ghost of tsushima,rachet κ.α δεν μπορουν να υπαρχουν σε υπηρεσιες τυπου gamepass και προς το παρον εχει δικιο...αν δεν μπορεις να το καταλαβεις οκ...

Εγώ το ρώτησα και θεώρησα πως έβαλες τα 2 αυτά links ως απάντηση. Ή έτσι απλά βρήκες 2 τυχαία links και τα έβαλες? 

Το στέλεχος είπε πως χρειάζεται ένας συγκεκριμένος αριθμός από subscribers αν το κάνεις pencil out. Έχεις κάπου αυτό το pencil out ή τσάμπα μιλάμε? 

Θα μου πεις τελικά γιατί δεν με βολεύει αν βγάζει η Sony παιχνίδια? Τι ξέρεις που δεν ξέρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Εγώ το ρώτησα και θεώρησα πως έβαλες τα 2 αυτά links ως απάντηση. Ή έτσι απλά βρήκες 2 τυχαία links και τα έβαλες? 

Το στέλεχος είπε πως χρειάζεται ένας συγκεκριμένος αριθμός από subscribers αν το κάνεις pencil out. Έχεις κάπου αυτό το pencil out ή τσάμπα μιλάμε? 

Θα μου πεις τελικά γιατί δεν με βολεύει αν βγάζει η Sony παιχνίδια? Τι ξέρεις που δεν ξέρω? 

τα δικα σου link με τα cost των games του gamepass που ειναι...? Αρα μαλλον τζαμπα μιλαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα με την υποστήριξη για 3D Audio μέσα από τα ενσωματωμένα ηχεία της τηλεόρασης εννοει και απο ραδιοενισχυτη με σετ ηχειων και ηχομπαρας? Επειδη παιζω με ακουστικα και θελω να παρω καινουρια παιζει ρολο το surround η να προτιμησω ενα απο τα παραπανω οπου θα εχουν και dolby atmos και θα υπαρχει βελτιωμενη αισθηση ηχου σε σχεση με τα ακουστικα ? Συμφερει για gaming επειδη ο ηχος θα βρισκεται παντου στο χωρο η ειναι καλυτερα για ταινιες μουσικη κτλ και αν ειναι πιο βολικο σε σχεση με ακουστικα που ακους απευθειας τον ηχο στα αυτια σου?

Επεξ/σία από AcceleRacer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Κάνω μια σκέψη γενικά. Έχω PS4 PRO, Nintendo Switch και PC δεκαετίας αρκετά καλό (δε σηκωνει τούμπανα γραφικά αλλά παίζει αρκετά παιχνίδια).. 

Σκεφτόμουν να πάω για Xbox series S και αργότερα να πήγαινα για PS5. Αλλά από ότι βλέπω δεν αξίζει γενικά, πολλά παιχνίδια βγαίνουν ακόμα και στο PS4 και πιστεύω θα αργήσουν να έχουν αποκλειστικότητα στο PS5. Μήπως πήγαινα για Xbox series X. Έχει αποκλειστικά παιχνίδια για το Χ που δεν βγαίνουν/παίζουν στο S? Το μεγάλο μου δίλλημα είναι ότι δεν είμαι διατεθειμένη να πάω σε ακριβή τηλεόραση. Η τηλεόραση είναι μια καλή 4Κ και ως εκεί. Θα άξιζε λοιπόν να πάω σε Series X? Κυρίως για το ultimate pass το θέλω το Xbox series. Γενικά δεν είμαι κολλημένη στα γραφικά, να δείχνουν και Ουαου τέλεια. Προτιμώ να απολαμβάνω το παιχνίδι. (Αυτή τη στιγμή παίζω το Tomb Raider 2013 στο PS4 pro 😁).
 

Ρώτησα και σε άλλο ποστ, γιατί υπάρχει έλλειψη σε Xbox series X?! Μου κάνει εντύπωση που έχουν ελλείψεις σε PS5 (εκεί να το καταλάβω) αλλά και σε XBOX series X?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, sp3cial said:

Ρώτησα και σε άλλο ποστ, γιατί υπάρχει έλλειψη σε Xbox series X?! Μου κάνει εντύπωση που έχουν ελλείψεις σε PS5 (εκεί να το καταλάβω) αλλά και σε XBOX series X?

Γιατί στο PS5 το καταλαβαίνεις και στο Series X όχι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, NickTG είπε

Γιατί στο PS5 το καταλαβαίνεις και στο Series X όχι? 

Μάλλον λάθος δικό μου. Δεν έχω ασχοληθεί ποτε με Xbox η αλήθεια είναι. Παίζω και παρακολουθώ χρονια το playstation και περίμενα αφού έχει το περισσότερο ενδιαφέρον από το gaming κοινό, να είναι δικαιολογημένη η έλλειψη του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομίζω απο την περιγραφή  σου οτι θα καλυφθείς απόλυτα απο το series s.

Εφόσον είσαι ήδη κάτοχος PS4 θα έχεις δυνατότητα να παίζεις όλα τα cross gen διαμαντάκια που έρχονται στην sony και ταυτόχρονα θα έχεις μια πρόσβαση στο απίστευτο game pass ultimate το οποίο θα κάνει πολύ καλό upscale στην tv σου.

Προσωπικά πιστεύω οτι για να επενδύσεις σε PS5 k Series X , είναι καλό να επενδύσεις πρώτα σε μια καλή tv ( oled προφανώς).Εφόσον είσαι gamer που δεν πεθαίνεις για το δυνατότερο οπτικό αποτέλεσμα , το Series S είναι το καλύτερο deal μακραν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/8/2021 στις 12:58 ΠΜ, mtifosi είπε

τα δικα σου link με τα cost των games του gamepass που ειναι...? Αρα μαλλον τζαμπα μιλαμε...

https://www.gfinityesports.com/halo-infinite/halo-infinite-budget-rumoured-to-be-the-most-expensive-video-game-ever/

Το πιο ακριβό παιχνίδι όλων των εποχών, με πενταπλάσιο μπάτζετ από παιχνίδια της sony και τζάμπα στο gamepass.

Επίσης tο GTAV και το red dead redemption ήταν αρκετό καιρό στο gamepass και αυτά παιχνίδια με μπάτζετ 300εκ ευρώ το καθένα.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

https://www.gfinityesports.com/halo-infinite/halo-infinite-budget-rumoured-to-be-the-most-expensive-video-game-ever/

Το πιο ακριβό παιχνίδι όλων των εποχών, με πενταπλάσιο μπάτζετ από παιχνίδια της sony και τζάμπα στο gamepass.

Επίσης tο GTAV και το red dead redemption ήταν αρκετό καιρό στο gamepass και αυτά παιχνίδια με μπάτζετ 300εκ ευρώ το καθένα.

Βασικά είναι και τα δύο ξανά στο game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, George7Byron είπε

Nομίζω απο την περιγραφή  σου οτι θα καλυφθείς απόλυτα απο το series s.

Εφόσον είσαι ήδη κάτοχος PS4 θα έχεις δυνατότητα να παίζεις όλα τα cross gen διαμαντάκια που έρχονται στην sony και ταυτόχρονα θα έχεις μια πρόσβαση στο απίστευτο game pass ultimate το οποίο θα κάνει πολύ καλό upscale στην tv σου.

Προσωπικά πιστεύω οτι για να επενδύσεις σε PS5 k Series X , είναι καλό να επενδύσεις πρώτα σε μια καλή tv ( oled προφανώς).Εφόσον είσαι gamer που δεν πεθαίνεις για το δυνατότερο οπτικό αποτέλεσμα , το Series S είναι το καλύτερο deal μακραν.

Σε ευχαριστώ Γιώργο. Ναι όντως. Απλώς σκέφτηκα για μια στιγμή μήπως γίνω υπερβολική και πάω στο Χ. Αλλά δεν έχω σκοπό για τέτοια τηλεόραση. Οπότε Series S! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, The_Judas είπε

https://www.gfinityesports.com/halo-infinite/halo-infinite-budget-rumoured-to-be-the-most-expensive-video-game-ever/

Το πιο ακριβό παιχνίδι όλων των εποχών, με πενταπλάσιο μπάτζετ από παιχνίδια της sony και τζάμπα στο gamepass.

Επίσης tο GTAV και το red dead redemption ήταν αρκετό καιρό στο gamepass και αυτά παιχνίδια με μπάτζετ 300εκ ευρώ το καθένα.

Ok ενας τιτλος αν και αυτο λεει Budget Rumoured οποτε μενει να δουμε τι ακριβως ισχυει....ξερεις ποσοι τιτλοι της sony ειναι ακριβες παραγωγες...?

Οσο για τα δυο επομενα το ειπες κα μονο σου ήταν... αυτο το μπες-βγες εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου...

5 ώρες πριν, lebron15 είπε

Βασικά είναι και τα δύο ξανά στο game pass.

Το RDR 2 δεν ειναι στο gamepass. Μονο το read dead online ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποτε θυμάμαι πίστευαν πως η Nintendo θα ακολουθήσει την μοίρα της Sega και θα γίνει multiplatfrom games εταιρία. Τελικά ο χρόνος τα έφερε αλλιώς και οι φάπες πέφτουν σύννεφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, The_Judas είπε

win-win για την microsoft.

Θα έχει τα δικά της exclusives σε PC/Xbox θα παίρνει και τα παιχνίδια της sony σε pc με windows.

Πώς ακριβώς κερδίζει η Microsoft αν αγοράσεις το Horizon Zero Dawn για παράδειγμα από το Steam?

Μήπως με τη λογική σου και η Sony κερδίζει από τις πωλήσεις παιχνιδιών στο Xbox επειδή κάποιοι έχουν τηλεόραση Sony?

Ό,τι να'ναι διαβάζουμε εδώ μέσα.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

απλά μεγαλώνει το κομμάτι της πίτας και από τους pc gamers που έχουν microsoft windows και δεν θα είναι απαραίτητο να αγοράζουν ps5 για να παίξουν 2-3 exclusives.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...