Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια ερώτηση,

 

Ελλάδα που μπορώ να βρω την έκδοση:

Ps3: Metal gear solid: the legacy collection???

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Κανένας: -

Απολύτως κανείς: -

Ούτε ψυχή επάνω σε αυτό τον πλανήτη ή σε οποιοδήποτε άλλο: -

Μερικοί ράντομ Ιάπωνες που προφανώς έχουν λύσει όλα τα υπαρξιακά τους προβλήματα: 

 

Έξτρα πόντους στο ηχητικό του NDS, η κοπέλα έχει tongue skills.

Μήπως εννοείς Wii; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Παίζαμε παιχνίδια 18+ πριν γίνει cool. 😎

 

Επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι σουπερ, καταλαβα σωστα;

Εκαναν τα ποκεμον για 18+, επειδη το παιχνιδι εμπεριεχει κατα καποιο τροπο τυχερο παιγνιο;

Υπαρχει "τζογος" στον τροπο με τον οποιο πιανεις ενα ποκεμον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brazhlias είπε

Επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι σουπερ, καταλαβα σωστα;

Εκαναν τα ποκεμον για 18+, επειδη το παιχνιδι εμπεριεχει κατα καποιο τροπο τυχερο παιγνιο;

Υπαρχει "τζογος" στον τροπο με τον οποιο πιανεις ενα ποκεμον.

οχι επειδη ειναι τυχαιος ο μηχανισμος που πιανεις ποκεμον. γιατι τα παιχνιδια εδω κ καιρο εχουν μεσα τους τα Game Corners που ειναι μηχανηματακι σα κουλοχερη που πονταρεις για να κερδισεις δωρακια, εξοπλισμο κλπ. για αυτα, το παιχνιδι πλεον θα εχει 18+ rating.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

οχι επειδη ειναι τυχαιος ο μηχανισμος που πιανεις ποκεμον. γιατι τα παιχνιδια εδω κ καιρο εχουν μεσα τους τα Game Corners που ειναι μηχανηματακι σα κουλοχερη που πονταρεις για να κερδισεις δωρακια, εξοπλισμο κλπ. για αυτα, το παιχνιδι πλεον θα εχει 18+ rating.

Οποτε γινεται 18+ γιατι υπαρχει αυτη η "διαδικασια" που σε "μυει" στα τυχερα παιγνια, ή υπαρχει τροπος να μετατρεψεις το παιχνιδι σε τυχερο παιχνιδι;

Και αν αφαιρεθει αυτος ο μηχανισμος, τοτε πως θα λειτουργησει το gameplay των ποκεμον, που εκει ακριβως στηριζεται;

 

Εντιτ: Μαλλον τωρα το επιασα. Εχει να κανει με τα microtransactions ουσιαστικα.

Επεξ/σία από Brazhlias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Οποτε γινεται 18+ γιατι υπαρχει αυτη η "διαδικασια" που σε "μυει" στα τυχερα παιγνια, ή υπαρχει τροπος να μετατρεψεις το παιχνιδι σε τυχερο παιχνιδι;

Και αν αφαιρεθει αυτος ο μηχανισμος, τοτε πως θα λειτουργησει το gameplay των ποκεμον, που εκει ακριβως στηριζεται;

 

Εντιτ: Μαλλον τωρα το επιασα. Εχει να κανει με τα microtransactions ουσιαστικα.

Δεν εχει να κανει με τα pokemon κ το οτι ειναι τυχαιο το πως θα τα βρεις.  Εχει να κανει με το οτι μεσα στο συγκεκριμενο παιχνιδι, υπαρχει υποπαιχνιδι σα ρουλετα/κουλοχέρης. Γιαυτο κ βαραει 18+. Αν η nintendo στο επομενο pokemon αφαιρεσει αυτο το πραγμα τοτε δε θα εχουν θεμα. 

Γενικα το κανουν για να βγαλουν απο τα παιχνιδια τετοια συστηματα που σου ξεκινανε κουλοχερηδες με καρδουλες και κρυσταλακια και σιγα σιγα σε μεγαλωνουν μεσα σε τετοιο κλιμα που φτανει ο αλλος 18 χρονων και ξερει να παιζει blackjack και texas holdem σαν επαγγελματιας.

Τα microtransactions που δεν ειναι τζογος δε τα ακουμπα. Αυτο που ακουμπαει μαλλον ειναι microtransactions με loot boxes οπως αυτα του NBA2k που ηταν ξεκαθαρος κουλοχερης. Αλλα ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι να περασει η ερμηνεια τζογος σε αυτα απο τις διαφορες κυβερνησεις κ οργανισμους. μεχρι να μπει κατι στη λιστα, οι εταιριες εχουν βρει 2-3 νεα παραθυρακια.

οπως κ να εχει το πραγμα, καλο ειναι αυτο που γινεται. Απο εκει κ περα, ειναι κυριως στο χερι του γονιού να ειναι ενημερωμένος και να μην αφηνει ενα παιδι να παιζει οτιναναι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι σουπερ, καταλαβα σωστα;

Εκαναν τα ποκεμον για 18+, επειδη το παιχνιδι εμπεριεχει κατα καποιο τροπο τυχερο παιγνιο;

Υπαρχει "τζογος" στον τροπο με τον οποιο πιανεις ενα ποκεμον.

Οι γενιές 1 -  4 (δηλαδή από Red/Blue/Yellow μέχρι Diamond / Pearl / Platinum / Heartgold / Soulsilver) έχουν το Game Corner, ουσιαστικά το λες και καζίνο (φρουτάκια κυρίως) οπότε γι'αυτό έγιναν 18+. 

Τα επόμενα παιχνίδια της σειράς δεν περιέχουν κάτι αντίστοιχο οπότε αυτά δεν έχουν πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανει refund η Nintendo καταλαβαινει κανεις τι συμβαινει με το παιχνιδι.

Aποτι διαβασα υπαρχουν σημεια στο παινχιδι που μπορει να σου δημιουργησει seizures,αν εισαι ευαισθητος σε αυτα.

Θα πω την κακια μου παντως,κλασσικο παιχνιδι sonic.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αξια εχει σημερα ενα μονιτορ για amiga? Εχω το 1084s d2 που δεν αναβει.Δεν ειναι η ασφαλεια καμμενη.Ρωτησα ενα εργαστηριο που κανει επισκευες σε προιοντα commodore και μου ειπε απο 80 μεχρι 160 ευρω η επισκευη.Δεν εχω πλεον amiga, θελω να την φτιαξω για συναισθηματικους λογους και να εβαζα πανω στο μονιτορ κανα ps1.Τα λεφτα ομως για την επισκευη ειναι παρα πολλα και δεν ξερω αν αξιζει να φτιαξω  την οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...